Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

ODM zakončily štafety. Liberecký kraj je celkový vítěz podle medailí!

Královéhradecký kraj od neděle 22. do čtvrtka 26. ledna hostí již 20. Olympiádu dětí a mládeže ČR. Velká část soutěží probíhá ve Vrchlabí, odkud přinášíme fotografie Zdeňka Horáka z pondělního biatlonu a orientačního běhu na lyžích. Liberecký kraj už získal mnoho medailí, když dvě zlata má trojice běžců Jungwirth, Plecháčová a Janata.

Obrazem: Sprint na šampionátu v orientačním biatlonu v Jilemnici

První závodní den Mistrovství světa v orientačním biatlonu v pátek 29. října byl v areálu Hraběnka na programu závod ve sprintu. V sobotu se pokračuje od 10 hodin, kdy účastníky z pěti evropských zemí čeká klasický závod.

27.01.2023 | SPORT | Vrchlabí | foto (87)
Olympiáda dětí a mládeže v Královéhradeckém kraji byla zakončena čtvrtečními soutěžemi. Libereckému kraji se dařilo ve smíšených štafetách v běhu na lyžích i lyžařském orientačním běhu, když v obou disciplínách jeho družstva vyhrála. V medailovém hodnocení zvítězil Liberecký kraj i celkově. | více

sPORTUJ

Úspěch turnovského ROB na světovém mistrovství

16.07.2023| SPORT | Turnov | foto (3)
WYAC 2023, to je Mistrovství světa žáků a dorostu v rádiovém orientačním běhu 2023. Turnovský oddíl na něm státní reprezentaci obohatil o dva závodníky a oba zabodovali. | více

Krkonošáci se v dunách neztratí

11.07.2023| SPORT | Krkonoše
V litevském letovisku Palanga se konal ve dnech 25. až 29. června už 29. ročník mezinárodních závodů v orientačním běhu lesníků EFOL 2023. Mezi více než 300 běžci, kteří jsou rovněž lesníky, majiteli lesa a jejich rodinnými příslušníky startovala i skupina 22 Čechů s šesticí zaměstnanců nebo spolupracovníků Správy Krkonošského národního parku. Ve svých kategoriích dominovala Eva Müllerová ze Správy KRNAP, která vyhrála s převahou úvodní sprint žen od 21 let. | více

Po dvou letech zažije Liberecký kraj velkou akci v orientačním běhu

02.07.2023| SPORT | Liberecký kraj
Česká Lípa a Kokořínsko. To jsou místa, která od 2. do 6. srpna 2023 budou hostit světový pohár v orientačním běhu. Klání se zúčastní přes 300 závodníků z téměř 30 zemí světa. | více

Břidlicové lomy přilákají orientační běžce ze všech koutů Čech

16.06.2023| SPORT | Železný Brod
Zařízlá údolí, opuštěné i zatopené lomy naposledy hostily velké závody v roce 1998, kdy se zde konalo MČR na krátké i klasické trati. O víkendu 17. a 18. června se národní závody v orientačním běhu vrací. Na sobotní krátkou trať je aktuálně přihlášeno 1 482 závodníků a nedělní klasickou trať 1 325. Co do počtu závodníků tak závody patří k největším na území ČR. | více

Obrazem: V Jilemnici zahájili MS v orientačním biatlonu

29.10.2021| SPORT | Jilemnice | foto (18)
Orientační klub OK Jilemnice spolu s Klubem biatlonu Jilemnice pořádají od 29. do 31. října Mistrovství světa v orientačním biatlonu. Dva individuální závody a závod štafet proběhnou ve Všesportovním areálu Hraběnka. Přinášíme fotogalerii Zdeňka Horáka ze čtvrtečního zahájení na jilemnickém Masarykově náměstí. | více

Zlato z českého šampionátu pro žáky z Ještědské oblasti i Turnova!

30.09.2021| SPORT | Turnov | foto (4)
Po dlouhých 28 letech získalo družstvo Ještědské oblasti zlato z MČR Oblastních výběrů žactva. A opět u toho bylo pět členů z Turnova. Družstvo tvoří osm žáků, a to dvě mladší žákyně, dva mladší žáci, dvě starší žákyně a dva starší žáci. | více

Orientační běžci míří do Kacanov, zažít Pěkné prázdniny!

20.08.2021| SPORT | Kacanovy
Předposlední víkend letních prázdnin v kalendáři tradičně zaujímají závody v orientačním běhu Pěkné prázdniny s orientačním během v Českém ráji, zkráceně Pěkné prázdniny. Dlouhý původní název s sebou nese také dlouhou historii závodu, který se letos bude konat v Českém ráji pod taktovkou turnovského oddílu orientačního běhu již potřicáté! | více

Orientační běžkyně Alexanderssonová má třetí titul, dvě Češky v desítce

07.07.2021| SPORT | Liberecký kraj
Závod na krátké trati na mistrovství světa v orientačním běhu, který se uskutečnil v Jizerských horách v okolí Smržovky, přinesl za pěkného počasí dobré výkony všech sportovců, včetně českých reprezentantů.  | více

Mistrovství světa v orientačním běhu proběhne i v Libereckém kraji

02.07.2021| SPORT | Liberecký kraj
Mistrovství světa v orientačním běhu se uskuteční od 3. do 9. července v Libereckém, Středočeském a Ústeckém kraji. Arény v Terezíně, Doksech, Smržovce a Heřmánkách budou hostit nejlepší světové orientační běžce, kteří se utkají celkem o pět sad medailí. | více

Běh Panskou zahradou posedmé přilákal děti ze Železného Brodu i okolí

23.06.2021| SPORT | Železný Brod
Sedmý ročník orientační běhu Panskou zahradou s překážkami se konal v pátek 18. června v Železném Brodě. Oproti předchozím ročníkům bylo datum závodu posunuto až na druhou polovinu června kvůli protiepidemickým opatřením. Konec června s sebou ovšem přinesl teplotní rekordy, čímž se závod ještě ztížil. | více

starší aktuality

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Přednáška Léčitelské příběhy znovu v semilském muzeu

Opakování přednášky Léčitelské příběhy se uskuteční v semilském muzeu ve středu 24. dubna v 17:00. V našem regionu v rámci léčitelské výstavy nalezli více jak 30 velmi zajímavých a mnohdy i různorodých osobností. Jací to byli lidé? Jaké byly jejich motivace k léčení potřebných? Z jakých zdrojů čerpali své znalosti? O tom bude vyprávět autor výstavy, náš muzejní historik Tomáš Chvátal.