Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Do sedla pod Dvoračkami vystoupalo v dešti 37 závodníků

I.B třída: Rychnov vyhrál v Jablonečku, Bozkov přestřílel Smržovku

Před nucenou přestávkou se hrál plný program zápasů také v I.B třídě východ. Rychnov potvrdil vedení v tabulce vysokou výhrou 5:0 v Jablonečku, Držkov si udržel druhé místo výhrou 7:1 nad Plavy a třetí je Harrachov, který remizoval 3:3 se Semilami. Fotogalerii přinášíme z utkání Bozkov - Smržovka, jenž skončilo 6:2.

Eliška Martínková z Turnova oblékla v Poděbradech reprezentační dres

Jedna z posledních letošních velkých atletických akcí se uskutečnila v sobotu 10. října v Poděbradech, kde se konalo mezinárodní utkání tříčlenných týmů v chůzi na 20 km. Součástí také bylo i MČR na 20 km chůze. Právě jednou ze tří žen v reprezentačním dresu byla i turnovská juniorka Eliška Martínková, která se na tuto trať vydala poprvé v životě.

16.10.2020 | SPORT | Víchová nad Jizerou | VIDEO | foto (21)
Na trati Víchová nad Jizerou - sedlo pod Dvoračkami se v sobotu 10. října odehrál v deštivém počasí další díl seriálu Vrchlapák, tentokrát závod na kolečkových lyžích. Z celkem 37 závodníků byl nejrychlejší v absolutním pořadí známý dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč před Jiřím Pliskou a Michalem Vankem. | více

Okresní soutěž: Tatobity potvrdily vedení výhrou 4:0 nad Kruhem

16.10.2020| SPORT | Pojizeří
V duelu předních mužstev okresní soutěže Tatobity doma jasně porazily 4:0 Kruh, a tím si zajistily před nucenou přestávkou náskok na prvním místě tabulky. Střelcem kola byl bozkovský Vojtěch Hoffman, který se do branky Semil trefil hned pětkrát a podílel se na nejvyšší výhře kola 13:1! | více

Okresní přebor: Libštát padl v Roztokách, na první jde Jilemnice

Ke střídání na prvním místě tabulky došlo před nucenou koronavirovou přestávkou v okresním fotbalovém přeboru. Vedoucí Libštát prohrál jedinou brankou Mikoláška v Roztokách, a na první místo tak jde Jilemnice, která doma jasně 5:1 porazila Mříčnou. | více

Hokejisté Lomnice přes dobrou třetinu podlehli libereckému Slavoji

15.10.2020| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Lomnickým hokejistům se v letošní koronavirové sezoně nedaří a výjimkou nebylo ani nedělní utkání se Slavojem Liberec, ve kterém nastříleli tři góly, ale přesto soupeřům podlehli 5:3 a v tabulce krajské ligy nemají stále ani bod. | více

Hokejisté Turnova před pauzou těsně prohráli s Frýdlantem

15.10.2020| SPORT | Turnov
Poslední utkání před koronavirovou přestávkou sehráli turnovští hokejisté v sobotu bez diváků. Domácí tým na začátku utkání proti Frýdlantu působil ospale, ale pak se postupně dostal do tempa. Soupeř si ale udržel mírný náskok až do konce a vyhrál 1:2. | více

Elitní týmy TJ Turnov neúspěšné, sezona začala juniorům a elévům

Florbalisté TJ Turnov se na domácí půdě utkali s favoritem soutěže, týmem Butchis a přestože se jim podařilo dotáhnout se z 5:2 na 5:5, tak nakonec utkání prohráli gólem inkasovaným dvacet sekund před koncem. Podobně na tom byly i ženy, které si připsaly dvě prohry. Naopak rozdílem třídy porazili své soupeře na prvním letošním turnaji junioři a premiérové zápasy mají za sebou také elévové. | více

Lomničtí fotbalisté vybojovali výhru po přestřelce 6:4 s Jenišovicemi

14.10.2020| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Fotbalisté FC Lomnice nad Popelkou se chtěli před nucenou přestávkou udržet v boji o první příčku tabulky v I.A třídě. Sobotním soupeřem byly poslední Jenišovice, které ale kladly nečekaný odpor a dokázaly nastřílet čtyři góly, domácí jich tak museli nastřílet pro vítězství šest! | více

Jilemnický kros proběhne letos formou výzvy

14.10.2020| SPORT | Jilemnice
Letošní ročník Jilemnického krosu se pořadatelé z ČKS SKI Jilemnice rozhodli s ohledem na vládní nařízení provést formou výzvy pro samostatné běžce. | více

13.10.2020| SPORT | Přepeře | VIDEO | foto (51)
K poslednímu zápasu před koronapauzou přijela v sobotu do Přepeř rezerva ligových Bohemians. Přepeře od úvodního hvizdu plnily roli favorita a zatlačily hosty do defenzívy. Výsledkem byla výhra 4:1, přinášíme z utkání i fotogalerii! | více

Derby v Rovensku srovnali domácí proti Sedmihorkám v poslední minutě

12.10.2020| SPORT | Rovensko pod Troskami
V osmém kole krajského přeboru se hrálo derby v Rovensku pod Troskami, kam přijely Sedmihorky. Hosté vedli 2:0, ale v 91. minutě domácí dokázali z penalty vyrovnat. Jasný průběh měl naopak zápas Turnova s Desnou, kterou domácí rozstříleli 8:1 a vedou před nucenou 14denní přestávkou tabulku. | více

Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola

11.10.2020| SPORT | Pojizeří | VIDEO
Nabízíme vám přehled fotbalových zápasů všech mužstev v Pojizeří od soboty 10. do neděle 11. října 2020. Během víkendu se rozpis změní na výsledkový servis, který bude postupně doplněn i o odkazy na podrobnosti z jednotlivých zápasů. | více

starší aktuality

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Z poslední rozborů vody, provedených 14. října 2020, vyplývá, že pramen Boží voda v Turnově není pitný, naopak pramen pod Valdštejnem zůstává i nadále pitný.

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v Desné

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v DesnéPosádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje si v neděli 18. října odpoledne vyžádala spolupráci krajských hasičů v Desné. Po pádu muže z výšky 5 metrů byl potřeba jeho transport k vrtulníku Letecké záchranné služby. Na místo vyjela jednotka HZS LK stanice Tanvald a JSDHO Desná. Po nezbytném ošetření pacienta byly jednotky nápomocné s jeho transportem.