Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Shrnutí halové sezony AC Turnov 2020

Zlato z českého šampionátu mají Bára Hůlková i Jakub Šafář

Juniorka Barbora Hůlková v dresu TJ Liaz Jablonec, jinak odchovankyně AC Turnov, dokázala na Mistrovství České republiky dorostu a juniorů v Ostravě ve svém teprve druhém startu na 400 metrů o několik tisícin zvítězit v osobním rekordu 56.25 s.

Ve 46. ročníku Silvestrovského běhu Maškovou zahradou v Turnově zopakoval loňské vítězství nadějný dorostenec AC Turnov - Michal Hanyk, který v dramatickém závěru porazil Jiřího Čivrného i Martina Berku.

08.03.2020 | SPORT | Turnov
Napříč všemi kategoriemi od nejmenších přípravek až po dospělé se podařilo všem členům AC Turnov zdárně zakončit halovou sezonu. Celkem se podařilo získat turnovským atletům 42 cenných kovů z krajských přeborů a HMČR. Dále bylo překonáno hned 13 oddílových rekordů. Na HMČR se dokázalo kvalifikovat 13 atletů v individuálních disciplínách. | více

koro

O jarních prázdninách pořádají v Semilech příměstský atletický tábor

03.03.2020| SPORT | Semily
Jarní příměstský atletický tábor pořádá AK Semily a SC Semily od pondělí 9. března do středy 11. března. Tento příměstský tábor je určen pro děti od 5 do 13 let věku. Koná se v hale Sportovního centra Semily vždy od 8 do 16 hodin.

Zlato pro atletky LIAZU na závěr šampionátu

01.03.2020| SPORT | Turnov
Mistrovství České republiky mužů a žen v halové atletice, které se uskutečnilo o víkendu v Ostravě, se zúčastnilo 332 závodníků a závodnici ze 65 oddílů celé republiky. Závodnice atletického oddílu TJ LIAZ dosáhly historického úspěchu, když vybojovaly tři medaile. Jednu zlatou a dvě bronzové. | více

Obrazem: Krajské přebory mužů a žen v atletice

02.02.2020| SPORT | Liberecký kraj
Halová sezona v Jablonci pokračovala v sobotu 25. ledna krajským přeborem mužů a žen. O závody byl velký zájem a zúčastnilo se jich 277 závodníků z 22 oddílů nejen z Libereckého kraje. Na programu bylo dvanáct disciplin mužů a dvanáct žen. Nejúspěšnějším oddílem byl domácí LIAZ Jablonec, jehož atleti vybojovali celkem 23 medailí z toho 10 zlatých, šest stříbrných a sedm bronzových. | více

Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

22.01.2020| SPORT | Liberecký kraj
Pořadatelé z atletického oddílu TJ LIAZ Jablonec připravili pro účastníky 48. ročníku tradičního mezinárodního mítinku Jablonecká hala výborné podmínky. Závodníci z 12 zemí Evropy a světa se jim odměnili kvalitními výkony, což potvrdili také vytvořením dvaceti osobních rekordů. | více

Obrazem: Silvestrovský desetiboj v Jablonci 2019

04.01.2020| SPORT | Liberecký kraj | VIDEO
Rok se s rokem sešel, tak i poslední den roku 2019 se sešli atleti z TJ Liaz Jablonec na posledních závodech roku - Silvestrovském desetiboji. Jde již o tradičně netradiční akci. Nejedná se totiž o klasický desetiboj, ale o "zábavný" desetiboj desetičlenných družstev. V této podobě se klání konalo již potřicáté. | více

Radnice v Turnově ocenila místní atlety

17.12.2019| ZPRÁVY | Turnov
Turnovští atleti se svými trenéry zavítali ve čtvrtek 12. prosince na místní radnici, aby z rukou starosty města Tomáše Hockeho a místostarostky Jany Svobodové přijali gratulace za své sportovní výkony. | více

08.12.2019| SPORT | Semily | foto (46)
Atletický klub Semily uspořádal první veřejný běh, kterým byl ve čtvrtek 5. prosince Mikulášský běh pro děti v semilském parku Ostrov. Ke startu u kiosku dorazilo i s rodiči na 70 dětí od předškolních prťat až do 12 letých školáků, kteří si už zaběhli trať kolem celého parku. | více

Atletkou roku Zuzana Hejnová a trenérkou Dana Jandová

11.11.2019| SPORT | Liberecký kraj
V pražském hotelu Ambassador - Zlatá husa proběhlo v sobotu 9. listopadu slavnostní vyhlášení nejlepších atletů uplynulé sezony. Potřetí v kariéře se stala Atletem roku překážkářka Zuzana Hejnová. Juniorem roku se stal diskař Michal Forejt. Kategorii objev roku ovládla čtvrtkařka Lada Vondrová a trenérkou roku byla vyhlášena Dana Jandová. | více

06.11.2019| SPORT | Malá Skála | foto (22)
Už 46. ročník silničního běhu Hruštice na 15 kilometrů, který tradičně startuje v Turnově na Hruštici a otočku má na Malé Skále, se konal v neděli 3. listopadu. Do závodu odstartovalo celkem 96 běžců, z nichž 21 si zaběhlo kratší 10 kilometrovou trať. Nejrychlejší byl tentokrát Pavel Kubričan, mezi ženami zvítězila Tereza Zuzánková. | více

Fotoohlédnutí za tradičním závodem Janovských 11 a 19 km

03.11.2019| SPORT | Liberecký kraj
Minulou sobotu proběhl v Janově a blízkém okolí již 44. ročník tradičního závodu ČSOB Janovských 11 a 19 km Eleven memoriál Vráti Zajíčka. | více

starší aktuality

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Liberecký kraj vyzývá k opatrnosti při pálení klestí

Otázkou nezvykle vysokého počtu lesních požárů v poslední se zabýval krizový štáb Libereckého kraje. Přesto se zatím neuvažuje o zákazu rozdělávání ohňů na volné prostranství. Suché a teplé počasí navíc možná skončí během víkendu. „Po dohodě s Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje zatím nebudeme vyhlašovat omezení směřované k rozdělávání ohňů na volném prostranství. Rád bych ale všechny požádal o zvýšenou opatrnost při jejich pálení, protože ve větrném počasí a současném suchu se může případný požár rychle šířit," uvedl hejtman Martin Půta. Rozsáhlý byl zejména lesní požár v Horské Kamenici u Železného Brodu