Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Eva Samková vyhrála v Gruzii pošestnácté závod světového poháru

Kateřina Smutná na Jizerské 50 vybojovala skvělé třetí místo

První umístění na stupních vítězů v letošním ročníku Visma Ski Classics a už páté v historii Jizerské 50 v Bedřichově v neděli vybojovala členka eD system Bauer Teamu jablonecká Kateřina Smutná. Nejlepší Češka byla nejrychlejší z trojice závodnic bojujících o třetí místo za suverénní dvojicí týmu Ramuden. Nejlepším z mužů eD system Bauer Teamu byl na 31. místě Bob Impola.

Eva Samková si ve Švédsku dojela na MS pro bronz

Reprezentantka ve snowboardcrossu Eva Samková získala po titulu na mistrovství světa z roku 2019 nyní ve švédském Idre Fjäll bronz. Ve čtvrtečním finále jí trochu zbrzdil pád Australanky Belle Brockhoffové před ní, když se chystala znovu zaútočit na čelo, zároveň ale měla díky tomu již jistotu medaile. Vyhrála Britka Charlotte Bankesová, pro kterou je to první titul a druhá skončila zkušená Italka Michela Moioliová.

04.03.2021 | SPORT | Vrchlabí
Doplnění 5. 3.: Snowboardkrosařka Eva Samková v gruzínském Bakuriani vyhrála ve čtvrtek 4. března již svůj šestnáctý závod ze seriálu Světového poháru, když s jistotou zvládla všechny vyřazovací jízdy. Ve finále porazila i dlouholetou soupeřku Američanku Lindsey Jacobellisovou. | více

ČEZ Jizerská 50: Profesionálové pomohli liberecké ZOO

17.02.2021| SPORT | Liberecký kraj
I když letos paní Zima připravila pro příznivce bílé stopy ideální sněhové podmínky, doba koronavirová ovšem omezila konání 54. ročníku ČEZ Jizerská 50 jen na profesionální závodníky. Na rozdíl od předchozích ročníků nemohli na stadionu v Bedřichově fanoušci, ale i závodníci a jejich doprovod navštívit ČEZ Energy zónu a svým pohybem v ní na trenažérech podpořit dobročinný projekt Nadace ČEZ. | více

Youth Cup v Harrachově přinesl vítězství i mladým českým sdruženářům

17.01.2021| SPORT | Harrachov | foto (3)
Areál pod Čertovou horou v Harrachově hostil o víkendu 16. a 17. ledna mezinárodní závody v severské kombinaci - Youth Cup. Vrcholné mládežnické akce pro sdruženáře ve věku od 13 do 17 let se zde zúčastnilo 46 reprezentantů ze sedmi zemí. Úspěchy v podobě vítězství či medailových umístění sklízeli také čeští reprezentanti. | více

Lyžaři v Turnově mohou využít upravené bílé stopy!

16.01.2021| ZPRÁVY | Turnov | foto (4)
V Turnově byly ve čtvrtek 14. ledna večer upraveny pro veřejnost běžecké stopy. Turnovští tak mají jedinečnou možnost užívat si běžecké lyžování přímo v centru města i okolí. | více

Youth Cup v Harrachově opět přivítá budoucí sdruženářské hvězdy

13.01.2021| SPORT | Harrachov
Po dvouleté přestávce se uskuteční v Harrachově vrcholná mládežnická akce v severské kombinaci - Youth Cup. O víkendu 16. a 17. ledna se zde představí budoucí sdruženářské hvězdy v osmi individuálních závodech. Na startu této prestižní mezinárodní soutěže bude kolem 50 chlapců i dívek ve věku od třinácti do 17 let ze sedmi zemí a chybět nebude ani česká dorostenecká a žákovská reprezentace. Pro diváky však zůstane areál kvůli protiepidemickým opatřením uzavřen. | více

Čeští sdruženáři jsou v závěrečné přípravě na Světový pohár

17.11.2020| SPORT | Liberecký kraj
Tradičně poslední listopadový víkend (27. - 29. 11.) odstartuje ve Finsku nový ročník Světového poháru v severské kombinaci. Sdruženářská elita absolvuje hned na úvod v areálu Ruka u Kuusama tři individuální závody na můstku HS 142 a s běžeckou částí na 5 km a dvakrát 10 km. Závěrečnou přípravu českých reprezentantů však provázejí zdravotní, organizační i klimatické komplikace. | více

Letní šampionát sdruženářů vyhrál Kupczak, titul ale patří Portykovi

03.10.2020| SPORT | Jilemnice | foto (2)
Staronovým mistrem České republiky v letní severské kombinaci se stal po roční přestávce Tomáš Portyk. Na šampionátu, který se uskutečnil v sobotu 3. října v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici za přísných hygienických opatření, obsadil stříbrnou pozici Jan Vytrval a obhájce loňského prvenství Ondřej Pažout (všichni Dukla Liberec) skončil třetí. Celkovým vítězem závodu se však stal hostující polský sdruženář Szczepan Kupczak. | více

Sdruženáři stihnou o víkendu v Lomnici a Jilemnici letní šampionát

01.10.2020| SPORT | Jilemnice
Mezinárodní seriál závodů Letní Grand Prix v severské kombinaci se letos v Evropě kvůli koronavirové pandemii nekoná, ale čeští sdruženáři o domácí vrchol nepřijdou. V sobotu 3. října se v Lomnici nad Popelkou a Jilemnici uskuteční mistrovství republiky v letní severské kombinaci. Na start se postaví všichni reprezentanti a svůj premiérový titul z loňska bude obhajovat Ondřej Pažout. | více

Čeští sdruženáři mají skokanského trenéra z Polska Roberta Mateju

05.05.2020| SPORT | Liberecký kraj
Realizační tým českých reprezentantů v severské kombinaci získal posilu ze zahraničí. Novým koučem, zodpovědným za skokanskou část, se stal Robert Mateja, jenž dosud působil jako asistent u polských sdruženářů. Kromě hlavního trenéra Marka Šablatury zůstal u elitního výběru jako další asistent také Vladimír Šmíd. | více

Jizerská 50 pro první linii nakonec darovala TU Liberec rovný milion

23.04.2020| ZPRÁVY | Liberecký kraj
Doplněny fotografie: Nečekaný zájem o virtuální startovné Jizerské 50 a více než 20 tisíc prodaných dresů zajistilo velkou finanční podporu Technické univerzitě Liberec, která prostředky již využívá na výrobu ochranných pomůcek pro lidi v první linii. | více

Tomáš Portyk už popáté za sebou vyhrál anketu o nejlepšího sdruženáře

15.04.2020| SPORT | Lomnice nad Popelkou
Dvanáctý ročník ankety O nejlepšího závodníka a trenéra České republiky v severské kombinaci ovládl v hlavní kategorii popáté za sebou Tomáš Portyk. Čtyřiadvacetiletý odchovanec LSK Lomnice nad Popelkou, který aktuálně hájí barvy Dukly Liberec, zvítězil s výrazným náskokem před oddílovými kolegy - druhým Ondřejem Pažoutem a třetím Janem Vytrvalem. | více

starší aktuality

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kraj pokračuje v úsilí zrušit zpoplatnění části silnice I/38 pro kamiony

Vyřadit část silnice I/38 v úseku mezi Jestřebím a hranicí kraje ze seznamu silnic první třídy, kde se platí mýto, chce dlouhodobě Liberecký kraj. Na svém úterním zasedání schválila rada kraje zaslání tohoto požadavku Asociaci krajů České republiky. Ta oslovila kraj s žádostí o spolupráci při sbírání dat pro rozšíření mýtného systému na silnicích prvních tříd. „Proti zpoplatnění silnice jsme byli od okamžiku, kdy se tento plán na Ministerstvu dopravy objevil. Zmíněný úsek z Jestřebí na hranici kraje totiž mohou řidiči, kteří se chtějí placení mýta vyhnout, objet po krajských silnicích a tím je neúměrně zatěžovat," poukázal hejtman Martin Půta. „Na toto téma jsme jednali s ministrem dopravy a také s předsedou Asociace krajů České republiky již minulý týden. Oba přislíbili, že se budou touto problematikou zabývat. Není to totiž v rámci České republiky ojedinělý případ."

Veřejné toalety ve Skálově ulici jsou uzavřeny

Provozovatel veřejných WC, Technické služby Turnov, informují, že z důvodu karantény zaměstnanců se uzavírají veřejné toalety ve Skálově ulici. Zavřeno bude do odvolání. Dalším nejbližším místem WC je autobusové nádražní Na Lukách nebo na hřbitově na Mariánském náměstí v Turnově.