cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 20

Prorok rozšířil trenérské duo Mostu na trio

30.10.2011
Vedení prvoligového HC Most oznámilo, že rozšířilo trenérské duo Kašťák - Jandera na trio, a to o hlavního kouče juniorky Ivo Proroka, který bude s výše jmenovanou dvojicí spolupracovat. Hlavním trenérem zůstává Kamil Kašťák, Ivo Prorok by měl mít na starosti hlavně útočníky, Lubomír Jandera bude řídit obranu.

 

Soušské fotbalistky nastřílely domácímu Mělníku devět branek

30.10.2011
Fotbalistky Souše v předposledním kole podzimní části III. ligy skupiny A naplno bodovaly na půdě Mělníku. Zvítězily totiž 0:9, po poločase 0:5. Střelkyně branek: 3 Monika Schubertová 3, Andrea Zdzieblová 3, Hana Tóthová, Michaela Peníšková a Martina Kratinová.

 

Hokejbalisté Penta před televizními kamerami

27.10.2011
V sobotu 29. října se kamery České televize vrací na extraligová hokejbalová hřiště. Informuje o tom oficiální hokejbalový portál www.hokejbal.cz. Tam kde se naposledy uskutečnil přímý přenos z hokejbalové extraligy se nyní přenosové vozy navrátí, aby sportovním příznivcům zprostředkovaly severočeského derby mezi domácím Elba DDM Ústí nad Labem a hostujícím HBC Pento Most. Přímý přenos na kanálu ČT4 Sport začíná ve 13.30 hodin.

 

Obránce Krátký zamířil do druholigové Bíliny

26.10.2011
Zajímavou posilu do zadních řad získal tým Bíliny, účastník druhé hokejové ligy. O něco více vzpružit defenzivu přichází někdejší bek extraligového Litvínov Petr Krátký, který mimo jiné hrál také na Slovensku a v Rusku. Zanedlouho šestatřicetiletý hokejista odehrál v dresu Litvínova 5 sezon. Fanoušci si jej pamatují nejen pro jeho výšku a dres s číslem 55, ale také kvůli situaci z domácího utkání se Vsetínem, kdy jel sám na brankáře, udělal mu skvěle kličku a když se řítil sám na opuštěnou branku, střelou zápěstím přestřelil.

 

Phisbacher New York Electric Trio v mostecké knihovně

26.10.2011
Most zažije koncert výborné kapely z USA, která se jmenuje Phishbacher New York Electric Trio. Koncert se uskuteční v kinosále Městské knihovny v Mostě v úterý 1. listopadu od 19.00 hodin.

 

Ženy Souše padly v Brozanech po boji a až v poslední minutě

24.10.2011
Fotbalistky Baníku Souš se v dalším utkání III. ligy skupiny A představily na umělé trávě v Brozanech. Bojovaly, ale nakonec padly v poslední minutě, kdy obdržely branku z přísně nařízeného přímého volného kopu. FK Brozany - FK Baník Souš 2:1, po bezbrankovém poločasu.

 

Chystá se další ročník memoriálu Mileny Foltýnové

23.10.2011
V pořadí již 14. ročník házenkářského memoriálu Mileny Foltýnové, bývalé vynikající reprezentantky, se chystá v Litvínově. Turnaj veteránek a veteránů pořádá občanské sdružení Promilky Litvínov a uskuteční se ve sportovní hale u Koldomu 5. listopadu. Po skončení turnaje čeká účastníky společenský večer s hudbou.

 

Cenu Ivana Dejmala převzal místostarosta Horního Jiřetína

18.10.2011
Místostarosta Horního Jiřetína a odpůrce prolomení limitů těžby uhlí pod Krušnými horami Vladimír Buřt se stal držitelem Ceny Ivana Dejmala za letošní rok. Cenu Ivana Dejmala, bývalého ministra a odborníka na životní prostředí, uděluje Společnost pro krajinu jednou za dva roky jako čestné vyznamenání oceňující mimořádný pozitivní počin související s krajinou. Prvním laureátem se stal v roce 2009 novinář Čestmír Klos, který byl nominován za celoživotní dílo v propagaci tématu krajiny a šíření myšlenek zlepšujících věci veřejné. Záštitu nad oceněním převzal bývalý prezident Václav Havel.

 

Na Dušičky bude hřbitov v Litvínově v pořádku

13.10.2011
V pořádku bude na Dušičky litvínovský hřbitov, kde se v současnosti pokládá nový 450 metrů dlouhý kabel nízkého napětí a jeho návštěvníci prochází kolem výkopů a mnozí z nich se obávají, že bude hřbitov o svátku zemřelých neupravený. Slibuje to litvínovská radnice. Práce, které provádí ČEZ Distribuce Chomutov budou hotovy nejpozději do konce října.

 

Beseda v mostecké knihovně

11.10.2011
Městská knihovna Most zve na besedu pod názvem Od vědy k mikrofonu, od mikrofonu ke knize s RNDr. Václavem Větvičkou, botanikem a popularizátorem vědy. Beseda se uskuteční v kinosále knihovny ve čtvrtek 20. Října od 16.00 hodin. Vstupné je 25 korun.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 191-200

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.