Dobrovolnici koro

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 21

Zraněného cyklistu transportoval do nemocnice vrtulník

25.08.2011
V Litvínově u hasičské zbrojnice v Chudeříně se stala vážná dopravní nehoda. Střetl se zde osobní automobil s cyklistou jedoucím v protisměru. Cyklistu po nehodě musel do nemocnice transportovat vrtulník.

 

Memoriál Petra Kalivody vyhrálo švédské Rögle

24.08.2011
Ve dnech 19. - 21. srpna hostil Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově memoriál Petra Kalivody. Při něm se kromě domácího Litvínova představily také Karlovy Vary, Slavia Praha, švédský Rögle a rakouský Salzburg. Výsledky: Litvínov - Rögle 4:5sn, K. Vary - Salzburg 2:1, Litvínov - Slavia 2:0, K. Vary - Rögle 3:6, Slavia - Salzburg 2:6, Salzburg - Rögle 3:5, Slavia - K. Vary 1:2sn, Salzburg - Litvínov 1:4, Rögle - Slavia 4:0. Konečné pořadí: 1. Rögle 20:10 11 bodů, 2. Litvínov 14:6 10 bodů, 3. K. Vary 7:12 7 bodů, 4. Salzburg 11:13 3 body, 5. Slavia 3:14 1 bodů.

 

TV Most Expres končí na kabelu, dále jen na webu města

23.08.2011
Zvyšování ceny za vysílací čas na kanálu UPC Express kabelové televize UPC je důvodem, proč město Most sáhlo k ukončení vysílání zpravodajství v této televizi. Oproti loňskému roku se totiž cena za vysílání více než zdvojnásobila. S koncem srpna proto končí také mostecké městské vysílání na tomto kanálu. Diváci ale o televizní zpravodajství z Mostu nepřijdou. Reportáže mohou sledovat na internetové televizi města. Mostecké televizní vysílání - TV Most Expres tak najdou na webových stránkách města.

 

Krytý plavecký bazén v Litvínově zahájil provoz

23.08.2011
Litvínovský plavecký bazén SPORTaS je již od soboty otevřen pro širokou plaveckou veřejnost. Podle informací, které získal web Naše Mostecko, bude provozní až do nedelě 4. září od 12.00 do 20.00 hodin.

 

Házenkářky Baníku druhé na turnaji v Olomouci

22.08.2011
Tým DHK Baník Most se představil na dalším přípravném turnaji. Černí andělé se tentokrát po své účasti ve slovenském Partizánském představili v Olomouci. Zde hrálo celkem pět družstev. Reprezentantky Mostecka skončily druhé, vyhrála domácí Zora. Konečné pořadí házenkářského turnaje v Olomouci: 1. DHK Zora Olomouc, 2. DHK Baník Most, 3. KPR Ruch Chorzów, 4. Duslo Šala, 5. EKS Start Elbląg.

 

Dítě zamklo matku, vysvobodili ji hasiči

19.08.2011
Na linku tísňového volání 112 bylo uznámeno, že v ulici Jana Kříže v Mostě zamklo malé dítě matku v kuchyni v přízemí panelového domu. Na místo vyjela jednotka HZS PS Most. Hasiči byt otevřeli přes balkon, kuchyni odemkli, dítě bylo v pořádku.

 

Poplach vyvolal jediný balík slámy

18.08.2011
Na linku tísňového voláníbyl ohlášen požár balíků slámy na poli u obce Braňany. K požáru vyjely jednotky HZS PS Most a SDH Braňany. Na místě byl nalezen jeden žhnoucí balík. Hasiči požár zlikvidovali jediným vodním proudem.

 

Nehoda na třídě Budovatelů se obešla bez zranění

17.08.2011
Hasičská jednotka PS Most vyjela v úterý k dopravní nehodě na třídě Budovatelů v Mostě. Při nehodě nikdo nebyl zraněn. Jednotka odstranila vyteklé provozní náplně z automobilů a pomohla s jejich naložením na odtah.

 

Hasiči v šachtě hledali žhavou matku

16.08.2011
Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že dělníkům pracujícím na střeše domu v ulici M. G. Dobnera v Mostě spadla do šachty žhavá matka. Na místo vyjela jednotka HZS PS Most. Hasiči prozkoumali šachty bezkontaktním měřičem teploty, prošli byty spojené s danou šachtou. Nebyla naměřena vyšší teplota, ani nebyly objeveny známky kouře.

 

V Mostě se narodilo nejvíce malých Terez a Tomášů

16.08.2011
Tereza a Tomáš jsou nejoblíbenější dětská jména, která dali mostečtí rodiče svým dětem narozeným v loňském roce. Z 679 Mostečánků bylo 25 děvčátek pojmenováno Tereza a 23 hochů Tomáš. Dalšími oblíbenými jmény jsou Kateřina (19), Eliška (17), čtvrtou příčku společně obsadily Adéla a Lucie (12) a pátou potom Anna a Vanesa (10). Mezi chlapci nejčastěji najdeme Jana a Lukáše (18), dále Martina (17), Daniela (16) a Vojtěcha (13). Někteří rodiče si našli oblibu mezi jmény v české kotlině exotickými, a tak mezi malými Mostečánky můžeme objevit například Gracielu, Sofii Leticii nebo Samuela Giovanniho či Samuela Dennyho.

 

Nalezeno článků: 466, zobrazeno: 201-210

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Desátý ročník fotosoutěže Zaostřeno na Jizerky byl vyhlášen

Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody vyhlásila jubilejní desátý ročník fotografické soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý může přihlásit maximálně čtyři snímky z Jizerských hor, a to až do uzávěrky, která je 5. června 2020. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řady profesionálních hasičů opustil po dlouholeté službě Jan Semerádt
Nakažených v kraji je už 108, páté odběrové místo bude v Turnově
Policisté v kraji kontrolují řidiče i přes nouzový stav
Podnikatelé obdarovali krajské složky IZS
Kompostér na Výšince v Turnově funguje

Nejčtenější články

29.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 68, přímo v Turnově pět
30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
31.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji už 99 osob

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.