cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 24

Krytý plavecký bazén v Litvínově zahájil provoz

23.08.2011
Litvínovský plavecký bazén SPORTaS je již od soboty otevřen pro širokou plaveckou veřejnost. Podle informací, které získal web Naše Mostecko, bude provozní až do nedelě 4. září od 12.00 do 20.00 hodin.

 

Házenkářky Baníku druhé na turnaji v Olomouci

22.08.2011
Tým DHK Baník Most se představil na dalším přípravném turnaji. Černí andělé se tentokrát po své účasti ve slovenském Partizánském představili v Olomouci. Zde hrálo celkem pět družstev. Reprezentantky Mostecka skončily druhé, vyhrála domácí Zora. Konečné pořadí házenkářského turnaje v Olomouci: 1. DHK Zora Olomouc, 2. DHK Baník Most, 3. KPR Ruch Chorzów, 4. Duslo Šala, 5. EKS Start Elbląg.

 

Dítě zamklo matku, vysvobodili ji hasiči

19.08.2011
Na linku tísňového volání 112 bylo uznámeno, že v ulici Jana Kříže v Mostě zamklo malé dítě matku v kuchyni v přízemí panelového domu. Na místo vyjela jednotka HZS PS Most. Hasiči byt otevřeli přes balkon, kuchyni odemkli, dítě bylo v pořádku.

 

Poplach vyvolal jediný balík slámy

18.08.2011
Na linku tísňového voláníbyl ohlášen požár balíků slámy na poli u obce Braňany. K požáru vyjely jednotky HZS PS Most a SDH Braňany. Na místě byl nalezen jeden žhnoucí balík. Hasiči požár zlikvidovali jediným vodním proudem.

 

Nehoda na třídě Budovatelů se obešla bez zranění

17.08.2011
Hasičská jednotka PS Most vyjela v úterý k dopravní nehodě na třídě Budovatelů v Mostě. Při nehodě nikdo nebyl zraněn. Jednotka odstranila vyteklé provozní náplně z automobilů a pomohla s jejich naložením na odtah.

 

Hasiči v šachtě hledali žhavou matku

16.08.2011
Na linku tísňového volání bylo oznámeno, že dělníkům pracujícím na střeše domu v ulici M. G. Dobnera v Mostě spadla do šachty žhavá matka. Na místo vyjela jednotka HZS PS Most. Hasiči prozkoumali šachty bezkontaktním měřičem teploty, prošli byty spojené s danou šachtou. Nebyla naměřena vyšší teplota, ani nebyly objeveny známky kouře.

 

V Mostě se narodilo nejvíce malých Terez a Tomášů

16.08.2011
Tereza a Tomáš jsou nejoblíbenější dětská jména, která dali mostečtí rodiče svým dětem narozeným v loňském roce. Z 679 Mostečánků bylo 25 děvčátek pojmenováno Tereza a 23 hochů Tomáš. Dalšími oblíbenými jmény jsou Kateřina (19), Eliška (17), čtvrtou příčku společně obsadily Adéla a Lucie (12) a pátou potom Anna a Vanesa (10). Mezi chlapci nejčastěji najdeme Jana a Lukáše (18), dále Martina (17), Daniela (16) a Vojtěcha (13). Někteří rodiče si našli oblibu mezi jmény v české kotlině exotickými, a tak mezi malými Mostečánky můžeme objevit například Gracielu, Sofii Leticii nebo Samuela Giovanniho či Samuela Dennyho.

 

Doterm servis liga kořistí Litvínova

16.08.2011
Letošní ročník letní Doterm servis ligy vyhráli fotbalisté rezervy Litvínova. Konečné pořadí: 1. FK Litvínov B, 2. Sokol Horní Jiřetín, 3. FK Bílina, 4. AFK Loko Chomutov, 5. SFK Meziboří, 6. SK Kopisty.

 

Mladí hokejisté na bednu nedosáhli

15.08.2011
Starší dorostenci HC Litvínov obsadili ve „svém“ turnaji O pohár města Litvínova v mezinárodní konkurenci čtvrté místo a napodobili tak své mladší kolegy, kteří v Memoriálu Josefa Šatného o týden dříve skončili také čtvrtí. Litvínovští hokejisté nestačili jen na Salzburg (3:4), stejným poměrem porazili Chomutov. Plzni a Rosenheimu podlehli až po samostatných nájezdech. Konečné pořadí: 1. Rosenheim, 2. Plzeň, 3. Chomutov, 4. Litvínov, 5. Salzburg.

 

Letní slavnosti na 1. náměstí v Mostě

12.08.2011
Stepařská a bubenická show, soutěže pro děti i dospělé, vystoupení známých zpěváků či ukázky z muzikálu Děti ráje nabídnou Letní slavnosti Rádia Blaník, které se uskuteční v sobotu 13. srpna od 14.00 do 21.30 hodin na mosteckém 1. náměstí. Na slavnostech vystoupí i zpěvák Janek Ledecký. Návštěvníci se mohou těšit také na koncerty Petra Kotvalda nebo dua Kamélie. Doprovodný program nabídne zájemcům i další atrakce, chybět nebudou ani stánky s občerstvením. Slavnosti završí ohňostroj. Akci podpořilo město Most a společnost Technické služby města Mostu.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 231-240

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.