cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 29

První hokejová liga se čtrnácti účastníky

10.06.2011
První hokejovou ligu, do které na jaře postoupil i HC Most, by v příští sezoně mělo hrát 14 týmů, tedy o dva méně než dosud. Znojmo totiž přechází do rakouské nejvyšší soutěže a Tábor v lize končí z ekonomických důvodů. Do nového ročníku se naopak přihlásilo Vrchlabí, které však již dříve deklarovalo zájem licenci prodat. Potenciální zájemce Písek však nakonec od svého záměru ustoupil. Stále je tak možné, že do soutěže nakonec nastoupí pouze 13 celků. Hrát by se mělo čtyřkolově každý s každým a potom osmičlenné play off. Poslední dva týmy půjdou do baráže s nejlepšími mužstvy II. ligy.

 

Gudas posílil realizační tým HC Most

09.06.2011
Jednání byla zdárně završena a Leo Gudas se v průběhu letní přípravy oficiálně připojil k realizačnímu týmu HC Most. Spolu s trenérem Kamilem Kašťákem povedou nováčka v následující prvoligové sezoně. Bývalý vynikající obránce u mužstva působil už v závěru jarní baráže a úspěšná spolupráce tedy bude pokračovat i ve druhé nejvyšší soutěži. Tu jako trenér Gudas okusil v Berouně či Kadani.

 

Čtvrtý ročník charitativního odpoledne

08.06.2011
Pro klienty DSS v Litvínově - Janově uspořádá dnes odpoledne Městské divadlo v Mostě již 4. ročník charitativního odpoledne. Ten se uskuteční v areálu DSS Janov pod názvem Dnes hrajeme u vás od 13.00 hodin. Na programu bude pohádka Dášeňka od Divadla rozmanitostí, vystoupení Krušnohorské dudácké muziky, diskotéka Zdeňka Turka, rozdávání dárků, soutěže o ceny nebo cukrovou vatu. Součástí je projížďka na koni a ukázka výcviku psího terapeuta, malování na obličej. Akci připravilo Městské divadlo v Mostě spolu s loutkovou scénou Divadla rozmanitostí. Partnerem programu je společnost EQUI Bořeň Svinčice.

 

Ligoví dorostenci nastoupí proti Zlínu, hrají naposledy v sezóně

07.06.2011
K poslednímu kolu ligy staršího a mladšího dorostu nastoupí ve středu hráči FK Baník Most. Jejich soupeři budou týmy Tescomy Zlín. Starší dorostenci odstartují derniéru na trávě Tréninkového centra mládeže v Souši ve 14.00 hodin, mladší pak nastoupí od 16.15 hodin.

 

ZDARR a projekt Člověk v krajině na zámku v Korozlukách

06.06.2011
Na středu 8. června opět chystají studenti Střední pedagogické školy v Mostě nejen výstavu výtvarných artefaktů, ale i hudební produkci, tanec, recitaci. Vše se odehraje na zámku v Korozlukách. Měla by to být živoucí a pulzující výstava, nesoucí se v duchu workshopů a happeningů. Filozofií těchto akcí je představit tvůrčí potenciál našich studentů veřejnosti a pokusit se propojit jejich tvorbu s tvorbou opravdových umělců (výtvarníků, tanečníků, básníků). Škola navázala spolupráci s avantgardním pražským divadlem Teatr Novogo Fronta, s pražským výtvarníkem J. Sozanským, výtvarnou skupinou Rafani, severočeským básníkem Emilem Julišem a dalšími umělci. Začátek je v 17.00 hodin.

 

Strážníci pomohli zadržet lupiče

03.06.2011
Strážníci pomohli zadržet pachatele přepadené starší ženy v ulici V. Nezvala v Mostě. Požádal je o to operační důstojník Policie ČR. Díky okamžité informovanosti a poskytnutému popisu, strážníci 20letého mladíka nedaleko místa činu dopadli.

 

Den životního prostředí se Scholou Humanitas

03.06.2011
Schola Humanitas, Centrum ekologické výchovy VIANA a Skauti Most a Litvínov pořádají v neděli 5. června Den životního prostředí. Zvou všechny milovníky přírody na zábavné soutěže, ukázky živých dravců, tříkilometrovou procházku po vyznačené trase s různými stanovišti. Akce začíná v Litvínově ve 13 hodin u Scholy Humanitas.

 

U Patokryjí hořela černá skládka

31.05.2011
V úterý 31. května dopoledne vyjížděli hasiči k požáru pneumatik na černé skládce u obce Patokryje. Podle mluvčího Lukáše Marvana zde hořela tráva a odpad na ploše 20 x 40 metrů. Plameny byly zlikvidovány za půl hodiny.

 

V Litvínově se srazily tramvaje, nikdo nebyl zraněn

30.05.2011
V sobotu zažil Litvínov kolem 9. hodiny srážku dvou tramvají. Nízkopodlažní tramvaj Astra, která byla na zkušební jízdě, narazila zezadu do stojící soupravy linky č. 4 na zastávce Litvínov, U dílen. V soupravě č. 4 bylo v době nehody zhruba 15 cestujících. Srážka se naštěstí obešla bez zranění.

 

Fotbalista Frnoch se stal magistrem

25.05.2011
Kdyby chtěl, mohl by si v zápise o utkání klidně nechat psát před jméno Mgr., tedy zkratku akademického titulu magistr. Fotbalista FK Baník Most Jaroslav Frnoch totiž v těchto dnech úspěšnými státnicemi završil studium na Fakultě tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. „Jsem rád, že je to za mnou, teď se už zase můžu plně věnovat jen fotbalu,“ uvedl na klubových stránkách se skromným dovětkem, že na uvádění titulu trvat nebude.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 281-290

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru