cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 30

Jan Vopat skončil v představenstvu extraligového HC Benzina

25.05.2011
Ke 23. květnu skončil na vlastní žádost svou práci v představenstvu extraligového klubu HC Benzina Litvínov jeho předseda Jan Vopat, někdejší bývalý litvínovský obránce, reprezentant a v současnosti trenér mládeže. Ten pracoval ve vedení klubu čtyři roky. Klub během této doby působil jako finančně stabilizovaná společnost, která si udržela extraligovou úroveň a ani jednou nechyběla v play off.

 

Vršanská uhelná podpoří město Most milionem korun

23.05.2011
Jedním milionem korun podpoří město Most společnost Vršanská uhelná. Z uvedené částky bude například podpořeno Podkrušnohorské technické muzeum, zajištěna kyvadlová doprava na hipodrom, podpořeny provoz a činnost mateřského centra nebo zajištěn kamerový systém na parkovišti u Matyldy.

 

Dorostencům Baníku se na Vysočině nedařilo

23.05.2011
Prvoligoví dorostenci v dalším kole nejvyšší soutěže zajížděli na hřiště Vysočiny Jihlava. Tady se jim ale nedařilo. FK Baník Most U19 podlehl domácímu týmu 5:1 a tým FK Baník Most U17 odjel s těsnou prohrou 2:1.

 

Stovky předškoláků nastoupí v Mostě do mateřských škol

19.05.2011
Z více jak sedmi stovek dětí, které se svými rodiči přišly k dubnovému zápisu do mateřských škol v Mostě, jich bylo přijato 542. Dalších 229 přijatých nebylo, z nich 38 nesplnilo kritéria a 191 nebylo přijato pro nízký věk. To ale neznamená, že se tyto děti do školek nedostanou. Jakmile nabydou tří let, mohou být do mateřinky přijaty i v průběhu školního roku.  

 

Mladý motorista řídil pod vlivem drogy

19.05.2011
Podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky si převzal od policistů obvodního oddělení v Meziboří teprve 19letý mladík z Litvínova. Policisté ho kontrolovali v noci v jedné z mezibořských ulic při řízení osobního automobilu. Poté, co ve vozidle ucítili vůni marihuany, vyzvali řidiče k provedení orientační zkoušky na přítomnost drog. Protože byla pozitivní, policisté další jízdu mladému řidiči zakázali. Motorista se podrobil lékařskému vyšetření a odběru, který drogu prokázal.

 

V Litvínově na Lomské okresní finále McDonald´s Cupu

17.05.2011
Velký turnaj zažije ve středu 18. května fotbalový areál v Litvínově na Lomské, kam jsou srdečně zváni všichni příznivci mládežnické kopané. Od 9.00 hodin se zde totiž uskuteční okresní finále McDonald´s Cupu týmů základních škol. Soupeřit mezi sebou budou družstva v kategoriích 1. - 3. tříd a 4. - 5. tříd.

 

Rada Litvínova má komisi sportovních činností

15.05.2011
Komise sportovních činností byla zřízena jako poradní orgán Rady města Litvínova v oblasti sportovních aktivit a s tím spojených volnočasových a školních činností. Komise bude devítičlenná. Podávat bude návrhy na rozpočet města v rámci své působnosti, přerozdělovat příspěvek z rozpočtu města na daný kalendářní rok tělovýchovným a sportovním organizacím ve městě. Bude se vyjadřovat k žádostem o finanční příspěvek na sportovní a tělovýchovnou činnost, dohlížet na podporu práce s mládeží ze strany města, podílet se na zkvalitňování sportovní a tělovýchovné činnosti ve městě, koordinovat dozor nad sportovními akcemi škol, dohlížet na údržbu sportovišť, vyhlašovat nejlepší sportovce roku z řad mládeže.

 

Dopravní úřad povede od července Jiří Homonai

14.05.2011
Do funkce vedoucího odboru dopravní úřad rada města Mostu s účinností od 1. července letošního roku jmenovala Jiřího Homonaie. Ten v současnosti vykonává funkci zástupce vedoucího územního odboru Policie ČR v Mostě.

 

Město chce odkoupit zbývající podíl v divadle

14.05.2011
Město Most jako většinový vlastní Městského divadla v Mostě chce odkoupit zbývajících 38 procent, které vlastní jeden z jednatelů divadla Václav Hofmann. Vedení města mu navrhlo, že od něj podíl odkoupí za 400 tisíc korun, pokud se vzdá veškerých finančních, pracovních a dalších nároků vyplývajících z jeho účasti ve společnosti. Návrh na odkoupení podílu ještě musí schválit zastupitelstvo.

 

V podnělí navečer hořelo na svahu Resslu

10.05.2011
V pondělí 9. května navečer vyjížděli hasiči k požáru lesního porostu na svahu kopce Ressl v Mostě. Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana se jednalo o požár hluboké hrabanky na ploše 70 x 40 metrů. Místo bylo obtížně přístupné. Požár byl lokalizován po půl deváté večer a zlikvidován přibližně za další hodinu.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 291-300

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.