cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 31

Vlak pod Hněvínem srazil člověka

06.05.2011
V pátek 6. května, těsně po čtvrt na šest ráno srazil na železniční trati pod Hněvínem poblíž motorestu člověka. Na místě zasahovali hasiči a záchranka. Zraněný byl z obtížně přístupného místa transportován do sanitky.

 

Nehoda dvou aut v Havrani, dva lidé zraněni

05.05.2011
Hasiči z Mostu vyjížděli ve čtvrtek 5. května dopoledne k dopravní nehodě dvou osobních aut v obci Havraň. Jedno z aut bylo převrácené na střechu. Při nehodě se dva lidé zranili a vzala je do péče Zdravotnická záchranná služba.

 

Společnost United Energy má nového generálního ředitele

03.05.2011
Společnost United Energy má s účinností od 1. května 2011 nového generálního ředitele. Na základě rozhodnutí představenstva společnosti se jím stal Milan Boháček, který na nejvyšším postu vystřídal Petra Jeníka. Ten z funkce odešel z vlastního rozhodnutí v dubnu letošního roku a nadále bude profesně působit mimo United Energy. Boháček (39) pracuje v United Energy od roku 1996. Postupně vystřídal různé pozice, posledních pět let pak působil ve funkci výrobního ředitele. Je absolventem Západočeské univerzity v Plzni, zajímá se o historii, je ženatý a má dvě děti.

 

Koncert hornického sboru v divadle byl zrušen

03.05.2011
Akce města Mostu na Velké scéně Městského divadla v Mostě, kterou je koncert Pěveckého hornického sboru Kladno, se měl uskutečnit ve středu 4. Května od 19.00 hodin se neuskuteční. Byl z technických důvodů zrušen. Naše Mostecko o tom v úterý informovala Ivana Bonaventurová z PR oddělení mosteckého divadla.

 

I ženy občas zaútočí na svého partnera

29.04.2011
Mostecká policie obvinila dvě ženy, které zaútočily na své partnery. První, 36letá žena z jedné obce na Mostecku, minulý měsíc vyhrožovala manželovi a svým dětem. Při tom v ruce držela kuchyňský nůž. Stejnou zbraň použila i další obviněná, 44letá žena z Mostu. Ta se po oslavě pohádala s manželem a slovní rozepře přešla ve fyzické napadení. Obviněná na svůj protějšek vytasila kuchyňský nůž a muže bodla do břicha. Naštěstí muž pohotově uhnul a utrpěl jen drobnou povrchní ránu na břiše. Obě ženy jsou vyšetřovány na svobodě.

 

Rozmáňo uvede Saxanu a pak čarodějnický rej

29.04.2011
V sobotu 30. dubna uvádí mostecké Divadlo Rozmanitostí představení Saxana a po něm bude následovat čarodějnický rej. Naše Mostecko o tom informovala Ivana Bonaventurová z PR servisu Městského divadla v Mostě. Představení Saxana začíná v 16.00 hodin.

 

Pohled do dílny sochaře Stanislava Hanzíka

27.04.2011
Ve čtvrtek 28. dubna začíná v litvínovské galerii Radniční sklípek výstava Pohled do dílny, akademického sochaře, zakladatele katedry výtvarné tvorby Ostravské univerzity a jednoho z nejvýznamnějších sochařů 20. Století, Stanislava Hanzíka. Jeho díla například zdobí foyer Národního divadla. Je autorem pamětní desky Alfonse Muchy v New Yorku nebo sochy Ivana Hlinky před zimním stadionem v Litvínově, který nese jméno této hokejové legendy.

 

Sňatek s Afričanem přinesl ženě obvinění a nedostala ani korunu

27.04.2011
Úplatek za svatbu, která by mu pomohla k získání pobytu a jí k penězům, uzavřela na Mostecku s Afričanem 31letá žena z Ústecka. Jenže ze slibované odměny nakonec neviděla ani korunu. Manžel, se kterým uzavřela účelový sňatek, požádal o vydání povolení k pobytu v ČR. Jenže neuspěl, protože uvedl nepravdivé skutečnosti. Nevěsta byla následně obviněna z nepomáhání k neoprávněnému pobytu na území republiky.

 

Hasiči zasahovali při požáru trávy a odpadků ve větrací šachtě

26.04.2011
Na dvou místech Mostecka museli o Velikonočním pondělí zasahovat hasiči. V obou případech to bylo odpoledne. Nejdříve hořela tráva poblíž Mariánských Radčic, zhruba na ploše 100 x 20 metrů. Požár byl za tři čtvrtě hodiny zlikvidován. K dalšímu ohni pak hasiči vyjížděli v Mostě na třídě Budovatelů, kde hořely ve větrací šachtě odpadky. Tady stačilo na likvidaci požáru jen deset minut.

 

Starostové Litvínova a Brie-Comte-Robert podepíšou partnerskou smlouvu

22.04.2011
Smlouvu o partnerství mezi městy Litvínov a Brie-Comte-Robert podepíšou v neděli 1. května starostové obou měst v obřadní síni Valdštejnského zámku v Litvínově. Poté oba první muži svých měst předstoupí před návštěvníky Valdštejnských slavností a oznámí to veřejnosti.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 301-310

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.