cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 32

Liga neregistrovaných pokračovala druhým kolem

21.04.2011
Svým druhým kolem pokračoval nový ročník Mostecké ligy neregistrovaných fotbalistů. Výsledky: Albion - Jirkov 0:3 (rozhodoval Lenkvík), Draci - Baníček 0:2 (Kešner), Úpravna - L. Nafta 2:1 (Rain). Utkání Inter - Horní Jiřetín bylo odloženo pro nepřízeň počasí.

 

Mostecký Aquadrom zrušil na Velikonoční pondělí sanitární den

21.04.2011
Plavci a další příznivci vodních radovánek mohou využít mimořádné nabídky Aquadromu Most, který na Velikonoční pondělí 24. dubna zrušil sanitární den. Koupaliště Aquadrom bude tedy otevřeno již od 9 hodin. Naše Mostecko o tom informovala Alena Sedláčková, mluvčí mosteckého magistrátu.

 

V Meziboří budou stavět májku a pálit čarodějnice

20.04.2011
Město Meziboří chystá na sobotu 30. dubna slavnost stavění Máje a pálení čarodějnic. Dění zahájí průvod městem, který startuje v 16.30 od budovy hasičské zbrojnice. Mezi 17. A 19. hodinou se pak před budovou městského úřadu uskuteční samotné stavění májky. Hořet bude vatra, na programu je také ukázka hasičské techniky, vystoupení tanečnic ZŠ Meziboří, mažoretek z Litvínova, vystoupí také Kantořinka a hudební skupina J. Vitouška.

 

V Mostě začíná Velikonoční jarmark

20.04.2011
Dnes, tedy ve středu 20. dubna začíná na 1. náměstí v Mostě Velikonoční jarmark. Tržiště plné vajíček, pomlázek, beránků a dalšího velikonočního zboží bude v provozu každý den od 10 do 18 hodin až do neděle 24. dubna. Připraven je zajímavý kulturní hudební program, ve kterém vystoupí pěvecké sbory, dětské mažoretky, zahraje bluegrassová nebo folková skupina, chybět nebude ani ohrádka se zvířaty. V sobotu a v neděli od 14 do 16 hodin se ti nejmenší mohou povozit zdarma na ponících.

 

Pětiletému chlapci dva nezletilci ukradli pejska a zmizeli beze stopy

18.04.2011
Dva, podle popisu pravděpodobně nezletilí lapkové, si v Litvínově troufli na pětiletého chlapce, který venčil malého pejska. Psa mu sebrali a utekli. Po čtyřnohém kamarádovi našli jeho majitelé pouze vodítko u autobusové zastávky v ulici Přátelství. Zloději ujeli autobusem neznámo kam. Pejsek se nenašel.

 

Útočník Jakub Černý má namířeno do finského TPS Turku

18.04.2011
Kádr extraligového HC Benzina Litvínov opouští křídelní útočník Jakub Černý. Čtyřiadvacetiletý forvard má namířeno na zahraniční angažmá. Od nové sezóny se tak stává posilou jedenáctinásobného finského mistra TPS Turku. V týmu už působí čeští hokejisté Kudelka a Plíhal.

 

Strážníci vyzývají nenechavce, aby přestali ničit schránky důvěry

15.04.2011
Neničte schránky důvěry! Vyzývá Městská policie v Mostě. Nezřídka se totiž strážníci setkávají s tím, že schránky jsou poškozené. Naše Mostecko o tom informovala mluvčí strážníků Ilona Kozlová. Schránky slouží občanům města a jsou umístěné v různých lokalitách. Strážníci je každý den vybírají, obsah pečlivě zaznamenají a předávají na patřičná oddělení magistrátu. Podle Kozlové tím, že lidé mohou do schránek vhodit nalezené věci nebo doklady, ušetří čas věnovaný sepisováním záznamu o nálezu. Lokality, kde se schránky důvěry Městské policie v Mostě nacházejí: v ulici Purkyně, v ulici Moskevská, v ulici Lipová, v ulici Višňová, v ulici J. Průchy a u hotelu Domino.

 

Policisté si posvítili na náklaďáky a taxíky

15.04.2011
Na silnicích Ústeckého kraje proběhla noční dopravní bezpečností akce zaměřená na kontrolu nákladních vozidel a jejich osádek v režimu mezinárodní silniční přepravy. Policisté kontrolovali i vozidla taxi služby, autobusy a ostatní účastníky silničního provozu. U nákladních aut policisty zajímal zejména technický stav vozidel, dodržování přestávek a také doklady. U vozů taxi se policie zaměřila na kontrolu potřebných dokladů k provozování služby veřejnosti. Řidiči museli předložit povolení k provozu, licence, uzávěrky za poslední tři měsíce. Muži v uniformách zjišťovali i jaký je technický stav taxíků. Policejní hlídky byly na třech stanovištích až do časně ranních hodin a během akce jejich kontrolou prošlo 32 vozidel. Celkem bylo zjištěno 21 přestupků, kdy za 14 z nich policie uložila pokuty ve výši 11 800 korun. Zbývajících sedm bude řešeno ve správním řízení. Jeden řidič byl pod vlivem alkoholu. U dvanácti vozidel policie zjistila nevyhovující technický stav. Dva přestupky u cizinců byly vyřešeny desetitisícovou kaucí. Jeden řidič musel zaplatit pokutu za to, že během jízdy telefonoval.

 

Mostecké šlápoty již po dvaatřicáté

14.04.2011
Již 32. ročník populárního pochodu Mostecké šlápoty se uskuteční v sobotu 16. dubna. Start je u budovy Střediska volného času v ulici Rybalka v Mostě od 7.00 do 11.00 hodin. Přichystány jsou trasy 10, 15, 20 a 25 km dlouhé pro pěší a 20 - 60 km dlouhé pro cyklisty. Cíl je v hospůdce Pod kaštanem v ulici Pod Resslem, kde jsou účastníci očekáváni od 11.00 do 17.00 hodin. Pořadatelem je Klub českých turistů ve spolupráci se Střediskem volného času Most.

 

Severočeské doly darují Litvínovu pět miliónů

14.04.2011
Chomutovské Severočeské doly začátkem dubna podepsaly smlouvu s městem Litvínovem o poskytnutí peněžního daru ve výši 5 milionů korun. Doly mají zájem na rozvoji kultury, kulturních zařízení a cestovního ruchu v obcích regionu v oblasti svého působení. „Přestože Severočeské doly svou činností nezasahují do katastrálního území města Litvínova, podařilo se nám s nimi dojednat smlouvu o podpoře aktivit města zejména v oblasti kultury. Velice si vážíme jejich přístupu k Litvínovu a jeho občanům," řekl ke smlouvě starosta Litvínova Milan Šťovíček.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 311-320

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru