cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 33

Litvínovští strážníci se školili v zabezpečení výbušnin

13.04.2011
Velitelé směn a psovodi litvínovské městské policie se zúčastnili odborné přednášky o výbušninách, nástražných výbušných systémech a nebezpečí, se kterým se mohou z této oblasti setkat při výkonu služby. Zajímavou přednášku pro strážníky připravil vedoucí kynologických služeb Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje mjr. Bc. Petr Tomášek a psovod s psem vycvičeným na vyhledávání výbušnin nprap.Václav Aschermbrenner. Hlavním tématem bylo zajištění součinnosti Policie ČR a městské policie při oznámení o uložení výbušnin v různých objektech a prvotní opatření městské policie k zajištění bezpečnosti do příjezdu policie.

 

Ve čtvrtek v divadle začíná výstava Prostor, kostým a loutka

13.04.2011
Ve čtvrtek 14.dubna bude ve foyer Městského divadla v Mostě slavnostně zahájena výstava Prostor, kostým a loutka. Své návrhy a některé jejich realizace tu budou vystavovat Petr Kastner, Pavel Zikmund, Josef Koráb (ten bude vystavovat svoji tvorbu malířskou), Romana Tůmová, Marie Stejskalová a Vlastislav Brož (Divadlo rozmanitostí). Vzpomenuto zde bude také dvou významných výtvarníků, kteří v Mostě působili, ale už náš svět, bohužel, opustili, a to Miroslav Cygana a Zdeňka Bauera. Vernisáž začíná v 18.00 hodin.

 

Lístky na Švýcarsko se už budou prodávat na ZS Ivana Hlinky

13.04.2011
Od čtvrtka budou vstupenky na hokejové dvojutkání Česko - Švýcarsko, které se v rámci Euro Hockey Challenge uskuteční v pátek a sobotu vždy od 17.30 v Litvínově, v prodeji už pouze v pokladně ZS Ivana Hlinky. Lístků v cenách 170 a 200 Kč k sezení a 130 korun k stání, případně v balíčku na oba zápasy za 240, 310 a 360 Kč je stále dostatek. V českém týmu připravujícím se na MS se představí i litvínovský útočník Peter Jánský či obránce ruského Omsku Martin Škoula, jenž do světa velkého hokeje před lety vstoupil také v dresu Litvínova.

 

Neregistrovaní fotbalisté zahájili nový ročník

12.04.2011
Byl zahájen nový ročník Mostecké ligy neregistrovaných fotbalistů. Výsledky 1. kola: Inter - Albion 2:4 (rozhodoval Lenkvík), Horní Jiřetín - Úpravna 4:0 (Kešner), L. Nafta - Draci 2:4 (V. Růžička), Baníček - Jirkov 2:0 (Svoboda).

 

Mladá dívka, co ukradla a požila v OBI jed, skončila na psychiatrii

11.04.2011
Pracovnice marketu OBI v Mostě přivolala městskou policii ke zlodějce, kterou v prodejně zadrželi. Ta odcizila jed na hlodavce. Po dvouminutové odmlce se prodavačka opět ozvala s tím, že zlodějka jed požila. Zadržená 18letá dívka se hlídce strážníků svěřila, že chtěla spáchat sebevraždu a před spolykáním jedu si nitrožilně píchla včelí jed. Hlídka ji převezla do nemocnice, kde byla následně hospitalizována na psychiatrickém oddělení.

 

Litvínovská knihovna má dvě významná ocenění

11.04.2011
Dvě významná ocenění získala litvínovská městská knihovna při 12. ročníku soutěže Biblioweb, organizované Svazem knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) ve spolupráci s Asociací krajů České republiky o nejlepší webovou prezentaci knihoven. Web litvínovské knihovny jako jediný získal plný počet deseti bodů v hodnocení bezbariérového přístupu pro handicapované uživatele a obdržel zvláštní cenu Nejlepší bezbariérový web knihovny. Druhé místo pak knihovna získala v soutěži knihoven v kategorii úrovně webu knihoven ve městě nad 20 tisíc obyvatel.

 

Na Celiu hořela drcená štěpka z pražců, pneumatiky a odpad

10.04.2011
V sobotu 9. dubna od rána hořelo na skládce odpadů Celio. S plameny na ploše 40 x 50 metrů bojovalo devět hasičských jednotek, kterým práci komplikoval silný vítr. Na místě byl i měřící vůz z Požární stanice Ústí nad Labem, který monitoroval únik zplodin do ovzduší. Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana se jednalo o požár průmyslového odpadu, který tvořila drcená štěpka z pražců, pneumatiky a komunální odpad. Hasiči zasahovali z několika směrů v dýchacích přístrojích. Požářiště bylo rozděleno na dva bojové úseky. Voda byla dopravována kyvadlově. Požár pneumatik a komunálního odpadu byl zavážen zeminou pracovníky skládky. Pravděpodobnou příčinou požáru byla manipulace s otevřeným ohněm, vše podle Marvana nasvědčuje tomu, že zde někdo odhodil cigaretu. Požár byl lokalizován před sedmou hodinou večer.

 

Ve třech obcích Mostecka se v sobotu volilo do zastupitelstva

10.04.2011
V sobotu 9. dubna se opakovaly komunální volby ve třech obcích Mostecka. K volebním urnám šli občané v Malém Březně, Mariánských Radčicích a v Českém Jiřetíně.
V Malém Březně zvítězilo Sdružení spolků pro Malé a Vysoké Březno, které získalo 51,10 procent hlasů a získalo 4 mandáty v zastupitelstvu. Druhý skončil Náš domov se 44,58 procenty hlasů a 3 mandáty. Další sdružení, Březňáci, se s 4,32 procenty hlasů do zastupitelstva nedostalo.
V Mariánských Radčicích zvítězila KSČM (31,91 procent a 2 mandáty), před Občanským sdružením Za svobodné volby Mariánské Radčice (27,33 procent - 2), ODS (25,58 procent - 2) a ČSSD (13,05 procent - 1 mandát). Sdružení Ženy pro Radčice získalo 2,13 procenta hlasů a do zastupitelstva se nedostalo.
V Českém Jiřetíně vyhrálo Sdružení nezávislých kandidátů Za obec krásnější, které získalo 59,37 procent hlasů a 4 mandáty. Druhé skončilo Sdružení nezávislých kandidátů Za rozvoj obce Český Jiřetín, které získalo 40,63 procent hlasů a 3 mandáty v zastupitelstvu.

 

Litvínov opět prohrál, tentokrát doma s Brozany

10.04.2011
V dalším kole divizní skupiny B nestačili fotbalisté domácího FK Litvínov na hostující Brozany. Litvínovští s týmem nabytým zkušenými fotbalisty nakonec prohráli 1:3, když dvě branky jim vstřelil Divecký a jednu si dali vlastní. V samotném závěru vstřelil čestný úspěch Litvínova po rohu stoper Šafránek.

 

Starší dorost HBC Pento začíná doma s Pardubicemi

08.04.2011
Do své vyřazovací části o víkendu vstupuje také hokejbalová extraliga staršího dorostu. Tým HBC Pento Most začíná čtvrtfinálovou sérii play off doma soubojem s celkem HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice. V sobotu 9. dubna se oba celky střetnou od 18.30 hodin v mosteckém Areálu netradičních sportů. V neděli 10. dubna pak jejich duel začíná ve 14.00 hodin.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 321-330

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění