cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 35

Mladší žačky Baníku vyhrály turnaj v Litvínově

01.04.2011
Družstvo mladších žaček Baníku Most NH vyhrálo Zimní halový pohár ČR, který se hrál v litvínovské sportovní hale u Koldomu za účasti šesti vítězů oblastí a pořádajícího KNH Litvínov. Ten skončil na třetím místě. Nejlepšími hráčkami turnaje byly vyhodnoceny Šroubková (brankářka - Plzeň/Újezd), Benešová (obránkyně - Baník Most NH) a Simanová (útočnice - Baník Most NH). Simanová se zároveň s 21 góly stala nejlepší střelkyní turnaje.

 

Souš vyhrála v Modré brankou Karlovce v nastaveném čase

31.03.2011
Až v nastaveném čase se rozhodlo o osudu dohrávky krajského přeboru v kopané dospělých, v níž zajížděl FK Baník Souš na hřiště do Modré. Ve vyrovnaném střetnutí v 93. minutě našel Ihrackého centr před brankou volného Karlovce a ten zařídil, že si Souš odvezla tři cenné body a posunula se v tabulce na desáté místo. Sestava: Unger - Popelka, Horák, Duran, Jirák (52. Hošek), Linka, Ihracký, Dolejška, Štípek, Schoř (76. Karlovec), Scheithauer (61. Kinzel). Trenér: Karel Chlad.

 

Jedinečná vernisáž arménského malíře v mostecké knihovně

30.03.2011
Unikátní akční vernisáž proběhla v úterý 29. března ve výstavní síni Zlatá trojka v mostecké knihovně. Arménský malíř Gor Avetisyan, který patří mezi 10 nejvýznamnějších arménských malířů, zde pro návštěvníky připravil akční překvapení. Místo úvodní řeči prostě maloval! Protože by úvodní řeč v češtině nezvládl a navíc nerad mluví, přivezl si malířské štafle, napnuté plátno, štětce i barvy a v průběhu vernisáže namaloval obraz. Výstava jeho děl potrvá do konce dubna.

 

Policie v Mostě vykázala násilníka z bytu

30.03.2011
Mostečtí policisté vykázali z bytu dalšího agresora. Tentokrát jím je 53letý muž. Podle šetření měl nejméně po dobu dvou let napadat manželku. Slovní výpady byly doprovázeny fyzickými útoky, které se stupňovaly. K poslednímu došlo minulý týden. Žena z bytu utekla a přivolala policii. S četnými zraněními byla převezena k ošetření. Muž je nyní podezřelý z trestného činu násilného charakteru.

 

Osm stromů ze zahražanského parku bude pokáceno

29.03.2011
V pondělí 28. března začalo kácení osmi stromů v zahražanském parku. Rozhodnutí pokácet stromy se opírá o dendrologické zhodnocení, které provedla firma Arborea Rakovník. Odborný posudek hodnotil stav dřevin především z bezpečnostního hlediska. Park je totiž hojně využíván obyvateli města, a bezpečnost je proto prioritní. Z 86 stromů, které se v parku nacházejí, bude ze zdravotních a bezpečnostních důvodů pokáceno 8 kusů, 4 jírovce, 2 trnovníky, 1 jasan a 1 hrušeň. Kácení pokračuje ještě úterý a ve středu.

 

O zakázkách pro Komunitní knihovnu Litvínov je jasno

28.03.2011
Rada města Litvínova rozhodla o veřejných zakázkách. Například pro Komunitní knihovnu Litvínov dodá informační technologie společnost CCS International, jejíž nabídka ve výši 695 939 korun, včetně DPH, byla vyhodnocena jako nejvýhodnější. Rada dále doporučila dodavatele pro vybavení Komunitní knihovny bezpečnostní branou proti zcizování knih. Tím se stala společnost LSE Integration, která dodá zařízení za 1 020 000 korun.

 

Mladí hokejisté vykročili za postupem do semifinále

28.03.2011
Starší dorostenci Litvínova vstoupili do čtvrtfinále play off pořádně zostra. Na svém ledě rozstříleli České Budějovice vysoko 7:1 (branky domácích: Trübenekr 2, Cvrk, Písařík, Švarc, Strejček, Válek). Série se stěhuje na jih Čech, kde už v úterý může být známý semifinalista. Neuspějí-li litvínovští mladíci, třetí rozhodující utkání by se hrálo o den později znovu v budějovické Budvar Aréně.

 

Házenkářky v Trenčíně neuspěly

27.03.2011
Mostecké házenkářky ve 24. kole interligy prohrály s Trenčínem, který byl v tabulce hned za nimi, na jeho palubovce 22:30 (13:17). Nejlepší střelkyní byla se 6 góly Karin Schererová. DHK Baník se i tak udržel na 10. místě. V sobotu přivítá tentokrát v Lovosicích od 18 hodin Písek, který je v tabulce naopak o příčku výše.

 

Litvínovští dorostenci se utkají s Českými Budějovicemi

25.03.2011
Starší dorostenci Litvínova změří ve čtvrtfinále hokejového play off síly s Českými Budějovicemi. První zápas se hraje v neděli od 17 hodin na ZS Ivana Hlinky, odveta pak v úterý v Budvar Aréně. Na jihu Čech by se o den později hrálo i případné třetí rozhodující utkání. Litvínovští mladíci v předkole porazili 2:0 na zápasy Hradec Králové, České Budějovice přešly stejně hladce přes Jihlavu.

 

Mostecký primátor ocenil učitele a pracovníky ve školství

24.03.2011
Letos se již potřetí sešli nejlepší učitelé a další pracovníci škol a vzdělávacích zařízení z Mostu s primátorem Vlastimilem Vozkou. Ten jim u příležitosti Dne učitelů poděkoval za jejich práci. Mezi 38 nominovanými pracovníky bylo 25 učitelů mateřských, základních, základních uměleckých a středních škol, 3 vysokoškolští pedagogové, ale také uklízečka, vychovatelky, vedoucí školní jídelny nebo ekonom.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 341-350

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností