cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 37

Zítra končí burza knih v mostecké knihovně

18.03.2011
Sobota dopoledne je poslední příležitostí k zakoupení některé z vyřazených knih z Městské knihovny v Mostě. Končí totiž jejich týdenní burza. Ta zde probíhala od pondělí 14. března. V sobotu je v knihovně otevřeno od 9 do 12 hodin.

 

Kontejner na odpadky v Líšnici se stal obětí plamenů

17.03.2011
Ve čtvrtek nad ránem shořel kontejner na odpadky v obci Líšnice na Mostecku. Webu Naše Mostecko to potvrdil por. Ing. Lukáš Marvan, mluvčí Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Požár byl nahlášen 8 minut před šestou hodinou a zlikvidován ve čtvrt na sedm.

 

Ve středu hořelo nedaleko Horního Jiřetína

17.03.2011
K požáru trávy došlo ve středu odpoledne na výsypce mezi Horním Jiřetínem a Komořany. Podle mluvčího hasičů por. Ing. Lukáše Marvana se jednalo o požár velkého rozsahu. Bojovalo s ním pět hasičských jednotek. Hořel také vysoký rákos. Cesty byly podmáčené a technika měla potíže s projetím. Cisternová automobilní stříkačka litvínovských dobrovolných hasičů dokonce zapadla a na její vyproštění nestačily ani dva traktory, ani catterpillar a musel být povolán buldozer. Zásah komplikoval silný vítr. Hořelo na ploše 2 x 1 kilometr. Oheň byl zlikvidován až večer o půl osmé.

 

Obec Bečov má nové vedení, starostkou je Jitka Sadovská

17.03.2011
Jitka Sadovská ze Sdružení nezávislých kandidátů - Evropští demokraté byla v úterý zvolena starostkou obce Bečov. Ve funkci tak nahradila Václava Turnovského, který nedávno zemřel, když prohrál boj se zákeřnou chorobou. Sadovská v minulosti působila na místě neuvolněné místostarostky. Na tento post byla zvolena Sadovské partajní kolegyně Jaroslava Kramperová. Novou radní se stala další z žen, a to nezávislá kandidátka Alena Lenkvíková. Novým zastupitelem se stal Lukáš Krampera (SNK - ED).

 

Strážníci v Chanově odchytávali kočky

16.03.2011
Jeden ze zoufalých nájemníků domu v Chanově požádal městskou policii o pomoc při řešení situace v sousedním bytě, kde se nacházelo dvacet koček a jejich 66letý majitel je hospitalizován v nemocnici. Strážníci na žádost souseda kočičí zvěřinec v bytě odchytili a postupně odvezli do útulku v nedalekých Rudolicích.

 

Litvínovská knihovna vystaví velikonoční kraslice

15.03.2011
Od začátku března mohou čtenáři i ostatní zájemci nosit do Městské knihovny Litvínov nazdobené velikonoční kraslice. Kdokoli se může přijít pochlubit s velikonočním vajíčkem ozdobeným tradičně i netradičně a zapojit se do soutěže o nejhezčí kraslici. Podmínkou účasti je dodání výtvoru knihovně do 25. března. V průběhu dubna budou kraslice vystaveny v oddělení pro dospělé čtenáře, kteří svými hlasy vyberou nejhezčí dílko. Jeho autor bude odměněn drobnou pozorností.

 

O víkendu hořely kontejnery v Mostě i Litvínově

14.03.2011
Mostecká policie šetři případy hořících kontejnerů na odpad. V mostecké ulici Pod garáží hořel jeden z nich v sobotu o půlnoci a vznikla tak škoda ve výši 12 tisíc korun. Další noc pak hořel kontejner i v Litvínově. Tam někdo založil požár krátce před 6. hodinou v ulici Dvořákova. Poškozený majitel odhadl škodu na tisíc korun.

 

Jedenáctkrát tankoval a ani jednou nezaplatil

14.03.2011
Až neskutečnou drzost a vynalézavost předvedl 25letý muž z Meziboří. Celkem v jedenácti případech během jednoho měsíce tankoval na benzínce, aniž by řádně zaplatil. Benzín a motorovou naftu bral v řádu desítek litrů u benzinových čerpacích stanic v Mostě, Litvínově, Chomutově, Duchcově, Ustí nad Labem a v Chlumčech u Loun. Všude po sobě zanechal dluh ve výši několika tisíc korun. Vždy předstíral zájem zaplatit. Obsluze sliboval, že dluh uhradí. Někdy do hodiny, jindy do 24 hodin. Při tankování vystřídal sedm aut. Způsobil škodu skoro 18 tisíc korun.

 

V Mostě přibudou nová parkovací místa

14.03.2011
Na čtyři desítky nových parkovacích míst vznikne v Mostě, a to vybudováním parkoviště pro osobní autaa s napojením na ulice Wolkera a Hory. V současnosti jsou zde pouze tři místa k parkování. Součástí parkoviště bude také výstavba stanoviště pro polopodzemní kontejnery, přeložka kabelového vedení nízkého napětí, vybudování příčného prahu, veřejného osvětlení a chodníku pro pěší.

 

Penťáci přivezli pět bodů ze severní Moravy

13.03.2011
O víkendu si více než zdatně vedl extraligový tým hokejbalistů HBC Pento Most. Ze severní Moravy totiž dokázal přivézt pět bodů za dvě výhry. V sobotu porazil domácí HBC Třinec 2:3 po samostatných nájezdech a v neděli zdolal Karvinou 1:3. Výsledky: HBC Třinec - HBC Pento Most 2:3sn. Branky: Hulín (Drenčko), Hulín (Drenčko), rozhodující nájezd Kypet. Hbk INTEVO Karviná - HBC Pento Most 1:3. Branky: Pospíšil, Procházka, Švancar.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 361-370

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.