cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 41

Házenkářky dál povede trenér Kuťka

04.02.2011
Vedení DHK Baník Most si s předstihem pojistilo služby trenéra Tomáše Kuťky i pro další období. Zkušený kouč převzal interligové házenkářky na konci loňského roku po Jiřím Hanusovi s úkolem tým pevně ukotvit ve WHIL (ženská interliga) a postupně připravit na vstup do mezinárodních pohárových soutěží.

 

Utkání házenkářek odložila chřipka

04.02.2011
Utkání 17. kola interligy házenkářek mezi DHK Baník Most a DHC Sokol Poruba, které se mělo hrát tuto sobotu v Lovosicích, bylo odloženo. Důvodem je chřipková epidemie řádící na Ostravsku. Náhradní termín zápasu byl stanoven na středu 2. března. Hrát se bude od 16.30 hodin opět v lovosické hale Chemik.

 

Most má novou vedoucí odboru sociálně - právní ochrany dětí

04.02.2011
Na základě výsledků výběrového řízení Rada města Mostu jmenovala Zdeňku Lukešovou do funkce vedoucí odboru sociálně - právní ochrany dětí. Lukešová, která do funkce nastoupí v pondělí 7. února, nahradí na tomto postu Jiřího Bureše, který odešel do důchodu. Lukešová také nahradí Bureše v komisi prorodinných aktivit a sociálních služeb.

 

Litvínovské hokejistky deklasovaly domácí Kladno

03.02.2011
Hráčky HC Benzina Litvínov vstoupily do čtvrtfinále I. hokejové ligy žen vítězně. Na jeho domácím ledě deklasovaly Kladno 1:7, po třetinách 0:4, 1:2 a 0:1. Branky Litvínova střílely: Chmelová 3, Rauchová, Horáková, Zajícová, Nešutová. Druhé utkání série se hraje v sobotu 5. února od 19.00 hodin v Litvínově.

 

Taneční večer se skupinou Nával v Meziboří

03.02.2011
Město Meziboří a Městská knihovna Meziboří pořádají v pátek 4. února od 17 hodin večer hudby a tance v klubu seniorů. Hrát bude litvínovská skupina Nával.

 

Při nehodě u Korozluk se zranil člověk

03.02.2011
Jeden z aktérů dopravní nehody, která se stala ve čtvrtek dopoledne u obce Korozluky se zranil. Na místě, kde došlo ke střetu osobního auta s náklaďákem s přívěsem, zasahovali hasiči. Správa a údržba silnic byla požádána o posypání silnice.

 

Na Benediktu se opět dá bruslit

02.02.2011
Mrazy, které panují v posledních dnech, opět vytvořily příznivé podmínky pro bruslení v přírodě. Pracovníci Technických služeb města Mostu proto ve středu dopoledne začali s úpravou zamrzlé vodní plochy na Benediktu. Vyznavači bruslení v přírodě tak mohou využívat ovál o délce zhruba 300 metrů a hřiště na hokej.

 

Nezodpovědná matka se nestarala o své čtyři děti

02.02.2011
Až pět let za mřížemi hrozí nezodpovědné 28leté matce čtyř dětí z Mostu. Proti té policejní komisař zahájil stíhání a obvinil ji z přečinu ohrožování výchovy dítěte, opuštění dítěte nebo svěřené osoby. Žena na podzim loňského roku soustavně porušovala svou povinnost řádně pečovat o své čtyři nezletilé děti. Nedostatečně je oblékala, nedbala na jejich hygienu a řádnou výživu. V bytě, kde s matkou žily nebylo žádné základní vybavení. Na situaci přišla policie v době, kdy děti byly samy doma a jejich matku hledal majitel bytu. Hlídka městské policie našla v bytě tři děti, dvě z nich byly mladší tří let a v bytě byly zřejmě celou noc samy. Byly zanedbané a hladové, naštěstí všechny zdravé. Policie okamžitě informovala pracovníky mosteckého magistrátu a děti tehdy skončily v péči mostecké nemocnice. Obviněná žena je stíhána policií na svobodě.

 

Hasiči vysvobodili ženu ze záchodu

02.02.2011
Na pomoc ženě uvězněné v mosteckém bytě zaseknutými dveřmi od záchodu vyjížděla jednotka hasičů PS Most. V bytě bylo malé také 1,5leté dítě. Podle mluvčího hasičů Lukáše Marvana, který o tom informoval Naše Mostecko, byly matka i dítěv mírném šoku, ale v pořádku.

 

Litvínov vyměnil členy představenstva a dozorčí rady

02.02.2011
Zastupitelstvo města Litvínova na svém lednovém jednání odvolalo Petra Hellmicha z funkce člena představenstva společnosti Dopravní podnik měst Mostu a Litvínova, a. s. Do funkce člena představenstva společnosti jmenovalo Rostislava Šímu a Vlastimila Doležala. V představenstvu nadále zůstává Karel Strakoš. Z dozorčí rady byla odvolána Martina Opatrná a jmenován do ní byl Emil Jeníček. Starosta Milan Šťovíček navrhne tyto změny na valné hromadě společnosti.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 401-410

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Kamenné, cihlové, ze dřeva i oceli. Brožura představuje rozhledny v kraji

Milovníky rozhleden a dalekých výhledů potěší nová brožura, kterou vydal Liberecký kraj. Představuje totiž více než tři desítky kamenných, cihlových, dřevěných i ocelových rozhleden rozesetých napříč regionem. Skýtají ideální tipy na výlet; většina jich je navíc přístupná celoročně. „Brožura navazuje na naši tematickou řadu, kterou dlouhodobě vydáváme a o kterou je velký zájem," uvedla Květa Vinklátová, radní pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu. „Dali jsme jí zcela nový kabát, doplnili tipy na výlet v okolí a opatřili QR kódy pro každou rozhlednu, aby je bylo jednodušší je nalézt." S brožurou bude možné se blíže seznámit ve dnech 6. a 7. března v Jablonci nad Nisou během veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2020.

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve finále zimního turnaje se utkají domácí Lomnice a Železný Brod
V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění