cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 43

Baník změří v sobotu síly s Kladnem

28.01.2011
V sobotu čeká fotbalisty mosteckého Baníku další přípravné utkání. To se odehraje, jak informuje klubový web na umělé trávě v areálu Stadionu Josefa Masopusta v Mostě a Baník v něm přivítá SK Kladno. Výkop je v 11.00 hodin. Kouč Aňon bude postrádat zraněného záložníka Schuta a také Keňana Oboyu, který v lednu reprezentoval svou zemi na turnaji v Egyptě.

 

Policie vykázala prvního letošního tyrana z bytu

27.01.2011
Případ domácího násilí řešili mostečtí policisté. Ti vyjížděli do jednoho mosteckého bytu, kde mělo docházet k napadání 43leté ženy. Policisté na místě zjistili, že 37letý muž na svoji přítelkyni útočí již několik let. Ženě nadává a vyhrožuje jí. Žena měla klid jen po dva roky, když muž byl ve výkonu trestu. Když se loni vrátil, ženě nastalo opět doslova peklo. I v letošním roce několikrát ženu fyzicky napadl a ohrožoval ji nožem. Ženu dokonce omezuje na svobodě. Ta nakonec vyhledala i lékařské ošetření, kde jí doporučili, aby věc oznámila policii. Muž se navíc chová vulgárně i k synovi, který s nimi žije ve společné domácnisti. Policisté násilníka vykázali z bytu a jeho okolí na dobu deseti dnů. Jde o první vykázanou osobu v letošním roce. V loňském roce mostecká policie vykázala z bytů celkem 16 násilníků.

 

Město Most vyhlásilo anketu

27.01.2011
V loňském roce získal Magistrát města Mostu certifikát pro systém řízení kvality. Vzhledem k tomu, že se již přiblížil rok provozu celého systému, přistoupil magistrát k přezkoumání celého systému řízení kvality vyhlášením ankety mezi občany města. Poté bude následovat dozorový audit, který bude realizován externí organizací. Anketa probíhá od čtvrtka 27. ledna do 25. února. Anketní lístek je na webu města. Své odpovědi mohou občané zasílat na adresu: Magistrát města Mostu, Radniční 1/2, 434 01 Most, nebo jej vložit do schránky Mosteckých listů v informační recepci Magistrátu města Mostu, případně mohou využít elektronickou verzi ankety a zaslat vyplněný anketní lístek na email uvedené ankety.

 

Nedělní utkání Litvínova s Horním Jiřetínem začíná dříve

25.01.2011
Dřívejší začátek, než bylo původně naplánováno, bude mít nedělní přípravné utkání, v němž naše divizní FK Litvínov změří síly proti účastníkovi krajského přeboru Sokolu Horní Jiřetín. Zápas, který se uskuteční na umělé trávě na Lomské, se hraje již od 11.30 hodin.

 

Strážníci zadrželi zloděje kovových tyčí z vinice

25.01.2011
Projíždějící hlídka Městské policie Most spatřila v ulici Žatecká muže vycházejícího z lesa směrem k hlavní silnici vláčející kovový náklad. Jelikož v dopoledních hodinách bylo na linku 156 oznámeno, že na vinici v Čepirohách neznámé osoby kradou kovové sloupy k vinné révě, byl podezřelý 32letý muž odpovídající poskytnutému popisu zadržen. K se činu doznal a byl předán se všemi poznatky přivolané hlídce PČR.

 

Lupič nechal na benzínce občanku

25.01.2011
Neobvyklá loupež se odehrála na benzinové čerpací stanici v Mostě. Do prodejny večer přišel neznámý muž, který si koupil placatici rumu, kterou venku vypil a do prodejny se vrátil. Vzal si z regálu minerálku a u prodejního pultu se bavil s prodavačkout. Vyptával se jí také na děti a potom jí začal vyhrožovat a řekl si o peníze z pokladny. Obsluha mu ze strachu vydala několik tisíc korun. Neznámý muž poté ženě podal ruku a dal jí svůj občanský průkaz. Z prodejny odešel do herny, kde všechny peníze prohrál na automatech. Z herny šel domů, kde se svěřil s tím, co udělal a pak šel před dům čekat na policii. Ta krátce na to přijela, muže, který byl opilý, zadržela a ten putoval do cely. Policejní komisař 24letého Mostečana obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže. Muž je stíhán na svobodě.

 

Litvínov inspirací pro ostatní města

25.01.2011
V průběhu měsíce ledna proběhla v odboru sociálních věcí Městského úřadu Litvínov pracovní setkání se zástupci z řad vedení měst a příslušných odborů Benešova, Přerova a Štětí. Informovala o tom Petra Lafková, vedoucí odboru sociálních věcí. Návštěva se zajímala zejména o problematiku vyplácení dávek hmotné nouze kombinovanou formou prostřednictvím poukázek, o koncepční řešení této záležitosti v rámci odboru, o spolupráci odboru s městskou policií a o projekt Nulové tolerance.

 

Dorostenci Baníku dvakrát prohráli se Spartou

25.01.2011
Celky dorostenců FK Baník Most změřily své síly s týmy pražské Sparty. V obou případech byli Mostečtí neúspěšní a prohráli. Starší kategorie U19 prohrála 0:3 (0:2), mladší U17 0:4 (0:1). Mladší dorost ještě navíc nastoupil v přípravném utkání proti SpVgg Greuter Furth, se kterým prohrál 2:5 (2:3). Branky Mostu: Koudelka a Karaus.

 

Fotbalisté FK Litvínov hráli s Chomutovem a Lovosicemi

24.01.2011
O víkendu sehrál FK Litvínov dvě utkání. V sobotu se v rámci Krupského poháru změřil síly s Chomutovem, v neděli pak nastoupil v přípravě proti Lovosicím. S Chomutovem těsně prohrál 2:1 (branku dal Polomský), po přísně nařízené penaltě. S Lovosicemi uhrál remízu 2:2, když góly vstřelili Vaculík a Polomský. Ve středu sehrají litvínovští fotbalisté další přípravné utkání. Tentokrát budou v Litvínově na umělé trávě Lomské jejich soupeřem od 18.00 hodin Louny.

 

Město Most chce vstoupit do fotbalové školy

24.01.2011
Do obecně prospěšné společnosti Fotbalová škola Most chce vstoupit měto Most Informoval o tom Karel Novotný, náměstek primátora města Mostu. Proto radní doporučili zastupitelům schválit smlouvu o účasti v této společnosti a současně zastupitelstvu doporučili delegovat zástupce do orgánů této společnosti, a to do správní a dozorčí rady.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 421-430

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.