cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 46

Nedělní zápas fotbalistů Mostu s Chomutovem je odložen

14.01.2011
Čerstvou změnu zaznamenal program přípravných zápasů fotbalistů druholigového Baníku Most. Nedělní domácí duel s Chomutovem se odkládá na neurčito, baníkovci si místo toho prodlouží sobotní zájezd do Německa a v neděli se na přírodním trávníku střetnou s třetiligovým Erfurtem. Informuje o tom klubový web. Zatímco duel s Chomutovem by se hrál na umělém povrchu, v Erfurtu si Mostečtí zahrají proti domácímu FC Rot-Weiß Erfurt na vyhřívaném přírodním trávníku. Výkop je v 13.30 hodin. Do Německa mužstvo míří už v sobotu, kdy ho v Chemnitzu čeká halový turnaj Casino Cup. Domácí zápas s Chomutovem by ale Baník měl přesto sehrát, náhradní termín zatím nebyl určen.

 

Vedení města Litvínova chystá návrh rozpočtu

13.01.2011
Město Litvínov hospodaří podle rozpočtového provizória, protože předložený návrh rozpočtu na prosincovém veřejném jednání zastupitelů nezískal dostatečnou podporu. Podle starosty města Milana Šťovíčka je rozpočtové provizórium pro vedení závazné a tudíž se jím musí řídit. Radnice tak zajišťuje fungování města i ve zhoršených ekonomických podmínkách. O podobě rozpočtu se intenzivně jedná. Jeho upravenou verzi předloží rada města zastupitelstvu 27. ledna. Například v souvislosti s tím, že správce sportovišť ve městě SPORTaS nemá na výplaty svých zaměstnanců, Šťovíček dále podotkl, že od jednatelů společností města očekává, že do schválení rozpočtu dokáží překlenout složité období a zajistí provoz sportovišť ve městě a zamezí vzniku škod z neplnění smluvních závazků. V jejich pravomoci je podle něj možnost prodloužení splatnosti mezd, jednání s dodavateli energií a služeb a jednání s bankami o možnosti čerpání překlenovacího úvěru.

 

Dorostenci Baníku Most v pátek změří síly s Kladnem

13.01.2011
Ligoví dorostenci FK Baník Most budou pokračovat v zápasové přípravě na jarní boje v pátek 14. ledna. V dalším kole memoriálu Vlastimila Marečka se střetnou v dvojutkání s Kladnem. Starší hrají od 16.00 a mladší od 18.00 hodin na umělé trávě v Souši.

 

Zraněný muž, ležící ráno v Mostě na ulici, zemřel

13.01.2011
Mostecká policie ve čtvrtek ráno, krátce po 3. hodině přijala na linku 158 oznámení o tom, že v ulici A. Dvořáka je slyšet křik muže. Na místo přijely okamžitě hlídky policie a také rychlá záchranná služba. V sousední ulici K. Biebla pak byl policisty nalezen ležící zraněný muž, který po několika minutách, i přes oživovací pokusy, zemřel. Policisté zjistili, že se jednalo o 36letého Mostečana. Případ nyní šetří kriminalisté, kteří se zabývají okolnostmi mužova úmrtí. Cizí zavinění kriminálka nevyloučila, příčinu úmrtí určí až pitva.

 

Neznámý muž měl v Meziboří lákat chlapce do auta

13.01.2011
Mostecká policie zaznamenala tento týden případ obtěžování dítěte neznámým mužem. Devítiletého chlapce v pondělí v čase mezi 17.30 a 18.00 v Žižkově ulici u mateřské školy v Meziboří oslovil neznámý muž. Nezletilci nabízel sladkosti a lákal ho do auta. Chlapec nezpanikařil a z místa rychle odešel. Muž z vozidla vystoupil a volal na něj, aby počkal. Hoch na to nereagoval a pospíchal domů, kde informoval rodiče. Ti případ mezibořské policii oznámili až ve středu. Policie na základě šetření zjistila, že neznámý muž byl ve věku asi 35 let, měl krátce střižené tmavé vlasy, tmavý knír. Na sobě měl zimní bundu světlé barvy a tmavé roztrhané kalhoty. Hovořil vysoko posazeným hlasem. K vozidlu policie zjistila, že se jednalo o menší osobní auto tmavě modré barvy. Policie o případu informovala i vedení základních a mateřských škol a zároveň apeluje na rodiče, aby poučili své děti, jak se mají v obdobných situacích chovat. Rodiče by pak měli taková jednání okamžitě oznámit na kterémkoliv policejním oddělení nebo telefonicky na lince 158.

 

Sběrný dvůr v Rudolicích končí

13.01.2011
Jen do konce ledna bude v provozu sběrný dvůr v Rudolicích. Jeho činnost převezme nový sběrný dvůr, který byl otevřen v ulici Zahradní v polovině listopadu loňského roku. Nový dvůr je podle vedení města na dostupnějším místě a má lepší provozní podmínky pro příjem objemného a nebezpečného odpadu.

 

Zápis do první třídy v Hoře Svaté Kateřiny

12.01.2011
Zápis dětí do první třídy Základní školy v Hoře Svaté Kateřiny se uskuteční ve dnech 20. a 21. ledna. Informují o tom internetové stránky města. Povinná školní docházka ve školním roce 2010/2011 začíná pro děti narozené do 31. 8. 2004 včetně, s trvalým bydlištěm v této spádové oblasti. Škola informuje, že k zápisu je nutné se dostavit s dítětem i v případě, že rodiče budou žádat o odklad. Ve čtvrtek 20. ledna bude zápis probíhat od 12.00 do 16.00 hodin, v pátek 21. ledna pak od 9.00 do 12.00 hodin.

 

Hasiči v Litvínově zachraňovali dodávku

11.01.2011
K požáru dodávky byla v úterý 11. ledna ve tři čtvrtě na jednu odpoledne přivolána hasičská jednotka Požární stanice Litvínov. Informoval o tom Naše Mostecko mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Užitkový automobil hořel v ulici U Zámeckého parku v motorovém prostoru. Požár byl zlikvidován za 40 minut.

 

Na čtyřproudku mezi Mostem do Litvínovem nejsou peníze

11.01.2011
Po nové čtyřproudé silnici mezi Mostem a Litvínovem by se měli řidiči svézt v roce 2015. Jenže v současnosti se projekt nikam nehýbe. Nejsou peníze. Informoval o tom starosta Litvínova Milan Šťovíček, který se při jednání s ředitelstvím silnic a dálnic ČR zajímal o to, jak situace kolem výstavby nové silnice vypadá. Další příprava stavby byla zatím pro nedostatek finančních prostředků pozastavena. Podle plánu by v roce 2013 mělo proběhnout výběrové řízení na dodavatele stavby a ve stejném roce by měla být stavba zahájena. V roce 2015 by se mělo již jezdit mezi městy ve čtyřech pruzích.

 

V Odolicích chtějí vyrábět energii

10.01.2011
Soukromá bioplynová stanice na výrobu elektřiny a tepla by měla vzniknout v Odolicích. Ta by měla působit ve stávajícím zemědělském areálu. Energie by se zde měly vyrábět ze zemědělských surovin, jako jsou travní senáže, obilí, chlévská mrva nebo kukuřičná siláž. Ročně by se zde mělo zporacovat na 19 tisíc tun substrátu.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 451-460

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění