cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 49

Ústečanka v Mostě ztratila kabelku s věcmi za 95 tisíc

29.12.2010
Kabelku, v které měla kromě dokladů a mobilního telefonu i šperky a finanční hotovost, ztratila v Mostě, nejspíš v Brněnské ulici žena z Ústí nad Labem. Ta se zde, když projížděla autem, měla ptát kolemjdoucí na cestu ke katastrálnímu úřadu. Přitom otevřela dveře a kabelka, kterou měla právě mezi sebou a dveřmi auta uloženou. Ztrátu zjistila až záhy, vrátila se na místo, ale už ji nenašla. Škodu odhadla na 95 tisíc korun. Případ šetří policie.

 

V Litvínově se uskuteční vzpomínka na malíře Bohdana Kopeckého

29.12.2010
V pátek 7. ledna 2011 se pod záštitou starosty města Litvínova a poslance parlamentu Milana Šťovíčka uskuteční vzpomínka na akademického malíře Bohdana Kopeckého. Ta proběhne v kostele sv. Michaela archanděla v Litvínově, kde bude od 17 hodin sloužena zádušní mše. Poté se účastníci přesunou do městské galerie Radniční sklípek, kde se od 18 hodin uskuteční vzpomínkový večer. V jeho rámci bude zahájena výstava grafik Bohdana Kopeckého. Ta potrvá do 19. ledna, bude promítnut film o jeho osobě a v komorním prostředí se posedí a zavzpomíná na výraznou osobnost Litvínova. Akademický malíř Bohdan Kopecký, držitel titulu Čestný občan města Litvínova, zemřel 22. října 2010 v Litomyšli.

 

Rodinný Silvestr s Janem Bendigem v Litvínově na náměstí Míru

28.12.2010
Litvínov připravil pro své obyvatele oslavu konce roku na náměstí Míru jako Rodinný Silvestr. V programu, který začíná v 15.00 hodin, mimo jiné vystoupí Fešák Píno, Bóňa Bon Bóňa, Pan Něco nebo tanečnice. Přijede zazpívat Jan Bendig. Dvouhodinový program pak vyvrcholí ohňostrojem, kterému bude předcházet laserová a ohňová show. Moderuje Aleš Lehký. Pro děti je od 17.00 hodin ve velkém sále Citadely připraven Dětský maškarní Silvestr s balónkovou show. Od 16.00 hodin se v kostele sv. Michaela Archanděla uskuteční Děkovná bohoslužba na závěr starého roku.

 

Také o svátcích zloději nelenili

27.12.2010
Ani o svátcích si zloději nedali pokoj. Policisté tak během tří vánočních svátků řešili různé krádeže. Informovala o tom policejní mluvčí Ludmila Světláková. Neznámí zloději odcizili nářadí v hodnotě 64 tisíc korun z jednoho mosteckého skladu. Autorádio a další věci zmizely ze tří vykradených motorových vozidel. Do bytu v Litvínově vnikl zloděj, který odnesl spotřební elektroniku za dvacet tisíc korun. Zábavu za zlodějnu vyměnil návštěvník jednoho mosteckého baru, který si nepozorovaně odcizil notebook značky Acer. Policisté řešili i dva případy výtržnictví. V Litvínově se dva muži vzájemně napadli. I když jeden z nich měl v ruce nůž, naštěstí druhého nezranil. K druhé výtržnosti došlo v jedné janovské herně, kdy jeden z hostů zřejmě zapomněl na slušné vychování a vulgárnostmi obtěžoval další přítomné i obsluhující personál. K ublížení na zdraví mělo dojít i nedaleko ulice W. A. Mozarta v Mostě. Tam měl neznámý pachatel druhý svátek vánoční krátce po půlnoci napadnout poškozeného a způsobit mu zranění. Během svátků policisté zadrželi i pět hledaných osob.

 

O Silvestra má magistrát otevřeno pouze do 12 hodin

27.12.2010
Pouze do 12.00 hodin bude v poslední den roku 2010 otevřen magistrát města Mostu. Podle informací, které má Naše Mostecko k dispizici, toto platí pro pokladnu, Czech Point a informační recepci. Telefonní hovory budou jednotliví úřadníci vyřizovat do 14.00 hodin. Stálou službu v rrecepci magistrátu bude zajišťovat pouze městská policie. V Litvínově zůstane budova městského úřadu pro veřejnost uzavřena.

 

O druhý vánoční svátek hasiči vyjížděli ke dvěma požárům

27.12.2010
O druhý vánoční svátek dvakrát vyjížděli hasiči na Mostecku k požáru. V pondělí 27. prosince o tom Naše Mostecko informoval Lukáš Marvan, mluvčí Hasičského a záchranného sboru Ústeckého kraje. V obou případech to bylo odpoledne a nejednalo se o požáry v souvislosti s oslavou Vánoc. Nejdříve dvě hasičské jednotky z Litvínova a Meziboří vyjely před 14.00 hodinou k požáru v Okružní ulici v Meziboří, kde hořely papíry v neobydlené místnosti bytu. Podruhé hasiči vyjížděli po půl šesté, aby zlikvidovali požár auta v Mostě - Velebudicích. Hořelo v motorové části, působením sálavého tepla prasklo čelní sklo. Nikdo nebyl zraněn.

 

Litvínovský starosta hlídá finance

27.12.2010
Rozhodnutím Zastupitelstva města Litvínova došlo k rozdělení a určení funkcí u starosty a místostarostů. Starosta Milan Šťovíček tak má ve své kompetenci oblast interního auditu, regionálního rozvoje a financí, patří pod něj i kancelář starosty a městská policie. První místostarostka Erika Sedláčková se bude zabývat sociální oblastí, školstvím a kulturou. Druhý místostarosta je zodpovědný za oblast investic a nakládání s majetkem.

 

Vánoce s vláčky i zvířátky v mosteckém DDM

27.12.2010
V pondělí 27. prosince byla zahájena tradiční akce Domě dětí a mládeže v Mostě, se sídlem v Okružní ulici, Vánoce s vláčky i zvířátky. Návštěvníci při ní mohou shlédnout nejen výsledky práce malých i velkých modelářů - vláčkařů, ale také práci a přírůstky zdejšího kroužku chovatelů drobného zvířectva. Akce trvá do 30. prosince, otevřeno je denně od 9.00 do 17.00 hodin.

 

Hokejisté Litvínova si vezou sedmibrankový příděl ze Zlína

26.12.2010
Porážku 7:2 utrpěli hokejisté HC Benzina Litvínov v neděli 26. prosince v utkání 33. kola Tipsport extraligy na ledě Zlína. Dvě branky Severočechů zaznamenali obránce Švarný a útočník Jenáček. Zlín - Litvínov 7:2 (5:1, 1:0, 1:1). Branky: 6. Grof, 8. Linhart, 11. I. Rachůnek, 15. a 46. Balaštík, 16. a 23. T. Sýkora - 13. Švarný, 51. Jenáček. Rozhodčí: Trombík, Šindler - Jelínek, Pešek. Sestava HC Benzina Litvínov: Franěk (11. J. Hübl) - Černošek, Kubát, Jareš, Skuhrovec, Švarný, Kousalík, Gula, Hora - Jánský, V. Hübl, Lukeš - Kubinčák, Kracík, Ručinský - Maxa, Vopat, Trávníček - Bojer, Rindoš, Jenáček.

 

V Litvínově se bude hrát memoriál Vlastimila Bernase

25.12.2010
V pořadí již 5. ročník halového fotbalového turnaje, který se hraje jako memoriál Vlastimila Bernase, se uskuteční o druhý vánoční svátek, tedy 26. prosince, ve sportovní hale v Litvínově u Koldomu. Začátek je v 7.30 hodin. Pořadatelem turnaje je klub FC H Most.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 481-490

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.