cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 50

Dnešní Půlnoční vánoční bohoslužby

24.12.2010
Vánoční půlnoční bohoslužba v Mostě se uskuteční dnes, tedy 24. prosince v děkanském kostele Nanebevzetí Panny Marie od 22.00 hodin. Pořadateli jsou Církev adventistů sedmého dne, Církev bez hranic, Církev bratrská, Církev českobratrská evangelická, Církev římskokatolická. Půlnoční vánoční bohoslužbu pořádá také Církev československá husitská - Náboženská obec v Mostě od 22.00 hodin na své faře v ulici Leoše Janáčka. Ta také pořádá od 15.00 na stejném místě Rodinnou vánoční bohoslužbu. Vánoční bohoslužba bude také v kostele v Horním Jiřetíně, a to od 16.00 hodin. Na Půlnoční v Litvínově, do kostela sv. Michaela Archanděla mohou zájemci přijít ve 21.00 hodin

 

Mostečtí strážníci rozdali důchodcům pomůcky proti uklouznutí

24.12.2010
Důchodcům, kteří se pohybují po městě pomocí hole či berle, rozdala Městská policie v Mostě 90 protiskluzových nástavců. Strážníci je montovali na hůl zdarma. Městská policie pořídila nástavce z dotace města z projektu Bezpečně krok za krokem s handicapem.

 

O první vánoční svátek mohou rodiče s dětmi do Rozmáňa na pohádku

23.12.2010
Děti nemusí trávit čas vánočních svátků pouze s televizními pohádkami. Na Boží hod, tedy 25. prosince, mohou s rodiči vyrazit na představení do Divadla rozmanitostí v Mostě. To uvádí nové zpracování známé pohádky Tři čuníci nezbedníci. Pohádka je určena pro děti od 3 let. Začátek je v 10.00 hodin.

 

Házenkářky dostanou od města 300 tisíc korun

23.12.2010
Rovných 300 tisíc korun dostane od města Most Dámský házenkářský klub Baník Most, účastník interligy házenkářek. Prostředky obdrží jako dotaci na dopravu a sportovní vybavení. Podporu tohoto sportovního klubu odsouhlasilo na svém jednání mostecké zastupitelstvo. Podpora je součástí rozpočtu města na rok 2011.

 

Dorostence v Apollo Cupu nahradí juniorka

23.12.2010
Po Novém roce bude na umělé trávě Souše odstartován další ročník populárního zimního fotbalového turnaje Apollo Cup 2011. Pořadatelé oznámili, že ve skupině Elite dojde před zahájením k jedné změně. Tým dorostenců Baníku Most v ní nahradí divizní juniorka. Turnaj začíná 8. ledna.

 

Vánoční turnaj starších žáků vyhrál domácí Litvínov

23.12.2010
Fotbalová škola Litvínov pořádala ve sportovní hale u Koldomu Vánoční fotbalový turnaj kategorie starších žáků. Připojila se tak k celostátní akci v boji proti drogám mezi mládeží. Turnaje se zúčastnilo šest družstev. Hrálo se systémem každý s každým a z vítězství se nakonec radoval domácí Litvínov A, který prošel turnajem bez jediné obdržené branky. Konečné pořadí: 1. FŠ Litvínov A, 2. Baník Most, 3. FK Litoměřice, 4. FK Neštěmice, 5. FŠ Litvínov B, 6. FK Košťany.

 

Útočník Michal Trávníček nastoupí ke svém 550. utkání

22.12.2010
Ke svému 550. utkání v dnes, tedy ve středu 22. prosince, nastoupí v extraligovém zápase s Mladou Boleslaví křídelní útočník HC Benzina Litvínov Michal Trávníček. Před zahájením utkání proběhne na ledě slavnostní ceremoniál.

 

Policie dopadla pyromana, který v Mostě zapaloval kontejnery

22.12.2010
Mostecká policie zahájila trestní stíhání ještě ne ani osmnáctiletého mladíka z Mostu pro provinění z přečinu poškození cizí věci a obvinila ho. Naše Mostecko o tom informovala policejní mluvčí Ludmila Světláková. Kriminalisté zjistili, že obviněný měl v různých ulicích města Mostu zapálit minulý měsíc celkem pět plastových kontejnerů na odpad. Ty podpaloval tak, že do kontejnerů vhodil zapálený papír a poté se z místa vzdálil. Založený oheň pak kontejnery zcela zničil. Mladistvý pyroman tak svým jednáním způsobil škodu ve výši několika desítek tisíc korun.

 

Pokračuje hokejová extraliga, Litvínov doma hostí Mladou Boleslav

22.12.2010
Ve středu 22. prosince pokračuje svým 32. kole naše nejvyšší hokejová soutěž, Tipsport extraliga. Tým HC Benzina Litvínov v něm na svém ledě přivítá BK Mladá Boleslav, s nímž má v právě probíhající sezóně příznivou bilanci. Dosud totiž ve všech vzájemných soubojích uspěl. Nejdříve doma zvítězil 4:1 a v městě automobilů po samostatných nájezdech 2:1. Litvínov je úspěšnější i v celkové bilanci vzájemných utkání. Z deseti dosavadních zápasů vyhrál osm. Do souboje s Mladou Boleslaví nejspíš litvínovský kádr nepůjde kompletní. Otazník visí nad startem obránce Vlastimila Kroupy, kterého stále trápí bolesti v dolní části těla, a méně pravděpodobný je i start v Brně zraněného dalšího beka Jiřího Guly. V pořádku se z reprezentačního soustředění vrátil Ivan Švarný, mimo klub je juniorský reprezentant útočník Juraj Majdan. V jednání je tak posílení obrany z prvoligového HC Slovan Ústečtí Lvi.

 

Házenkářky pojedou do Veselí na Moravě na finále Českého poháru

21.12.2010
Do Veselí na Moravě zamíří na konci letošního roku házenkářky interligového celku DHK Baník Most. Důvodem je závěrečný turnaj čtyř nejlepších družstev Českého poháru. Turnaj se bude hrát ve zdejší hala v úterý 28. a ve středu 29. prosince. V úterý jsou na pořadu obě semifinále, ve středu večer pak za přítomnosti kamer ČT finálový duel. DHK Baníku Most se probojoval v Českém poháru mezi poslední čtyři celky v republice, když ve čtvrtfinálovém duelu porazil Zoru Olomouc 33:27 (14:12). Mezi nejlepší čtyři družstva se dále v letošním roce probojovaly týmy Veselí nad Moravou, Zlín a Slavia Praha.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 491-500

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.