cck-darce nj

Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 52

Litvínov propustí strážníky a civilní zaměstnance městské policie

16.12.2010
Město Litvínov hodlá ušetřit z rozpočtu na příští přibližně 3,3 milionu korun za propuštěné strážníky a civilní zaměstnance městské policie. Skončit tak má 9 mužů v uniformě a 5 civilistů. Po prvním lednu tak například již nebude městská policie působit v nepřetržité služebně v obytném komplexu Koldům. Bývalý starosta města Volák, krok nového vedení kritizuje.

 

Zastupitelstvo v Mostě bude hlasovat o rozpočtu na příští rok

15.12.2010
Ve čtvrtek 16. prosince se naposledy v tomto roce ke svému jednání sejde zastupitelstvo statutárního města Mostu. Nejdůležitějším bodem bude hlasování o rozpočtu na příští rok, který počítá se schodkem ve výši 404,7 milionu korun. Na programu dále bude hlasování o personálních změnách v městských společnostech, o vyhlášce omezující provoz heren nebo komunitní plán sociálních služeb a prorodinných aktivit na období let 2011 až 2014.

 

Netradiční výstava vánočních stromků v Meziboří

15.12.2010
Městská knihovna v Meziboří pořádá výstavu netradičně ozdobených vánočních stromků, která je umístěn ve vestibulu zdejšího kina. Otevřena je podle otvírací doby knihovny. Tedy v pondělí od 9 do 12 a od 13 do 16.30 hodin. V úterý od 8 do 12 a od 13 do 17.30 hodin. Ve středu pak od 9 do 12 a od 13 do 17.30 hodin a ve čtvrtek od 8 do 12 a od 13 do 17.30 hodin.

 

Do Mostu přijedou The Backwards

15.12.2010
K Vánočnímu koncert přijede v pondělí 20. prosince do městského divadla v Mostě zahrát nejznámější a nejúspěšnější kapela Beatles revival na světě, slovenští The Backwards. Skupina je několikanásobným vítězem prestižního festivalu Beatlefest v New Yorku. Koncert začíná v 19.00 hodin.

 

Do Obrnic přijede Vaculík se Seidlovou s francouzskou komedií Sousedka

15.12.2010
Integrované centrum volnočasových aktivit v Obrnicích zažije divadelní premiéru. V úterý 21. prosince sem totiž přijede známý s francouzskou komedií Sousedka Lukáš Vaculík s Hanou Seidlovou (v roce 2003 byla nominována na Cenu Thálie). Představení, které je o dvou osamělých lidech v Paříži, uprostřed horkého léta, kdy jediným rozptýlením se zdá být návštěva kina nebo sebevražda, začíná v 19.00 hodin.

 

Policisté dopadli pět celostátně hledaných během 24 hodin

14.12.2010
Pět celostátně hledaných dopadli mostečtí policisté během čtyřiadvaceti hodin. Informovala o tom v úterý policejní mluvčí Alena Bartošová. Na 27letého muže byl soudem vydán zatykač. Dalšího, 22letého Mostečana, prozradila drobná krádež v obchodě. Majetkový delikt byl policisty vyřešen na místě, muž však byl kvůli vyhlášenému pátrání zadržen. Zbývajícími dopadenými byly tři mladistvé dívky, které utekly z výchovného ústavu. Policisté je poté předali do rukou příslušných pracovníků zařízení.

 

V lednu bude v Litvínově výstava o Indiánech

14.12.2010
Výstavu o životě a zvycích Indiánů mohou shlédnout návštěvníci v aule litvínovské Scholy Humanitas po Novém roce. Od 17. ledna zde budou po celý týden k vidění repliky oblečení, zbraní a každodenních potřeb původních obyvatel severní Ameriky. Na programu budou i ukázky indiánských tanců a písní. Veřejnost se také dozví, jak žijí dnes Indiáni v Česku. Výstavu pořádá skautská organizace Junák Litvínov.

 

Návštěvníci budou moci přispět nemocným dětem

14.12.2010
V mosteckém Centrálu budou moci jeho návštěvníci pomoci při charitativní akci dětem nemocným vzácným Rettovým syndromem. V rámci sdružení Rett - Community se zde budou prodávat vyrobky rodičů a dívek postižených touto nemocí a dary od Jablonexu. Výtěžek poputuje na úhradu týdenního pobytu rodin s malými pacienty v jihočeských Soběšicích.

 

Voda vytopila výstavní sál v knihovně

14.12.2010
Tající sníh ze střechy v pondělí zapříčinil, že došlo k vytopení největšího výstavního sálu Městské knihovny v Mostě, a to zrovna den předtím, než zde měla být zahájena výstava obrazů malířky Galiny Egerové. Jak informoval ředitel knihovny Tomáš Ondrášek, úterní vernisáž se uskuteční. Personál totiž obrazy přesunul o patro níže do menšího sálu.

 

V Mostě hořely kontejnery, požár zasáhl i auto

09.12.2010
Ve čtvrtek ráno vyjížděli hasiči k požáru plastového kontejneru v ulici Ludovíta Štůra v Mostě. Nebylo to poprvé, co někdo v tomto týdnu zapálil kontejner na odpadky. Už v noci z pondělí na úterý vyjížděla mostecká hasičská jednotka likvidovat požár dvou plastových kontejnerů v Žatecké ulici. Podle sdělení mluvčího hasičů Lukáše Marvana bylo požárem bylo zasaženo i vedle stojící auto.

 

Nalezeno článků: 520, zobrazeno: 511-520

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Mostecka

Svolána krajská komise kvůli šíření koronaviru

V souvislosti s vývojem výskytu koronaviru COVID-19 a jeho šířením ve světě i v Evropě a potřebou přijmout opatření odpovídající aktuální úrovní epidemie svolal předseda Krajské epidemiologické komise MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D. mimořádné jednání komise, a to na středu 26. 2. 2020 ve 13 hodin. „Jsem velmi rád, že předseda epidemiologické komise reaguje velmi operativně. Naším úkolem bude navrhnout opatření pro případ výskytu koronaviru v oblasti Libereckého kraje," řekl MUDr. Přemysl Sobotka.

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souvislosti s koronavirem přijaly hygiena i kraj preventivní opatření
Březen – měsíc čtenářů 2020 v krajské knihovně
Oprava mostu v Turnově pokračuje, hotovo bude na konci prázdnin
Volejbalové kadetky v Českém poháru ve Svitavách páté
Petici proti dolu Turów podepsalo 13 tisíc lidí. Projedná ji Europarlament

Nejčtenější články

25.02.: V Brodě se auto srazilo s mladou chodkyní. Ta měla na uších sluchátka
24.02.: Hasiči kvůli větru zasahovali celou noc, někde stále nejde elektřina
24.02.: Obrazem: Masopust v Železném Brodě 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.