Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí

Už 45. ročník Silvestrovského běhu Maškovou zahradou v Turnově vyhrál nadějný dorostenec AC Turnov Michal Hanyk, který porazil v přímém běžeckém souboji v závěru jak loňského vítěze Jiřího Čivrného, tak i trojnásobného vítěze z předchozích let Martina Berku.

Zhodnocení sezony 2018 atletů a atletek AC Turnov

V letošní sezoně se opět mnoho atletů AC Turnov vydalo na Mistrovství České republiky, odkud si několik z nich odvezlo i cenné kovy. Mimo to někteří startovali i na mezistátních utkáních, kde sbírali hlavně cenné zkušenosti. Turnovská družstva ukázala, že je v nich velký potenciál a že mohou bojovat o velmi dobrá umístění.

17.01.2019 | SPORT | Turnov | foto (5)
O víkendu 12. a 13. ledna se v Jablonci nad Nisou konaly krajské přebory ve vícebojích a chůzi, kde turnovský klub reprezentovalo 11 atletů, kteří si domů přivezli skvělých 7 medailí! | více

a-detoa-muzeum hraček

Silvestrovský běh kolem tří přehrad objektivem Jany Veselé

06.01.2019| SPORT | Liberecký kraj
Silvestrovský běh kolem tří jabloneckých přehrad na 5 kilometrů se konal za pořadatelství Eleven sportswear již počtvrté. Přinášíme vám fotogalerii Jany Veselé ze závodu. | více

Obrazem: Silvestrovská hala 2018

02.01.2019| SPORT | Liberecký kraj
Zase po roce se v jablonecké hale na sklonku roku uskutečnily atletické závody ve vybraných disciplínách. Bylo opravdu na co koukat, protože mezi závodníky se objevila i medailistka ze světových soutěží Anežka Drahotová, a je třeba i vypíchnout vynikající čas Ladislava Víly na letmou třicítku 2,87 sec. | více

Z Roztok poběží popáté o Vánocích do Ameriky

21.12.2018| SPORT | Roztoky u Jilemnice
TJ Sokol Roztoky u Jilemnice pořádá v areálu Sokolka v sobotu 22. prosince od 14 hodin již 5. ročník Vánočního běhu do Ameriky. Poběží se v kategoriích chlapci 15-18 let (2,5km), 11-14 let (2,5 km), 8-10 let (0,5 km), dívky 8-10 (0,5 km), chlapci 5-7 let (0,5 km), dívky 5-7 let (0,5 km) a prckové do 5 let (150 metrů). | více

Pohár Libereckého kraje vyhlásili v Huntířově

17.11.2018| SPORT | Liberecký kraj
Koncem října vyhlásil v Huntířově svaz lyžařů Libereckého kraje celkové výsledky poháru v přespolním běhu Liberecka 2018. | více

Vítězem 45. ročníku běhu Hruštice se stal Kamil Krunka

10.11.2018| SPORT | Turnov | foto (7)
Už 45. ročník běhu na 15 kilometrů, který tradičně startuje v Turnově na Hruštici a otočku má na Malé Skále, se konal v neděli 4. listopadu. V hlavních kategoriích zvítězili Kamil Krunka z Nového Města nad Metují, který o svém úspěchu rozhodl nástupem tři kilometry před cílem a Táňa Metelková běhající za Sokol Hradec Králové, jenž mezi ženami zvítězila stylem start -cíl a byla dvanáctá v absolutním pořadí. | více

Obrazem: 43. ročník ČSOB Janovských 11 a 19 km

03.11.2018| SPORT | Liberecký kraj
Uplynulou sobotu proběhl v Janově a okolí již 43. ročník tradičního zakončení běžecké sezony na severu ČSOB Janovských 11 a 19 km Eleven Memoriál Vráti Zajíčka. | více

24.10.2018| SPORT | Jilemnice | foto (34)
Již 24. ročník oblíbeného Jilemnického krosu neboli Memoriálu Oldy Hrubého se uskutečnil v neděli 21. října na Hraběnce. Za pěkného slunečného počasí při 12 stupních celsia se účastnilo 80 závodníků. Absolutním vítězem v hlavním závodě na 10 km se letos stal Miroslav Vraštil (samosetoneodtrenuje), druhý doběhl jilemnický obhájce titulu Tomáš Lukeš. | více

18.10.2018| SPORT | Benešov u Semil | foto (55)
Ve 31. ročníku Enervit Benešovského maratonu Pojizeřím obhájil loňské prvenství Tomáš Šťastný z PSK Olymp Praha. Letos byl po polovině závodu až třetí, ale vedoucí závodník zřejmě přepálil tempo a nakonec skončil v poli poražených. Vítěz Šťastný nakonec dosáhl času 2:55:09. | více

Ve Vesci se rozhodlo o nejlepších běžcích svazu lyžařů

18.10.2018| SPORT | Liberecký kraj
Svaz lyžařů Libereckého kraje pořádal na podzim tradiční pohár KSL v přespolních bězích. Mladí lyžaři mohli absolvovat jedenáct přespolních běhů pořádaných po celém Libereckém kraji. Do celkové klasifikace se započítávalo startujícím pět nejlepších umístění. V případné rovnosti bodů rozhodovalo umístění z posledního závodu právě v libereckém Vesci. | více

V 51. ročníku běhu z Jilemnice na Žalý popáté nejrychlejší Ondřej Fejfar

29.09.2018| SPORT | Jilemnice | foto (31)
Již 51. ročník běhu Jilemnice - Žalý se konal v sobotu 22. září. V mužích vyhrál již popáté Ondřej Fejfar z TJ Spartak Vrchlabí v čase 40:00,4, což je nový traťový rekord! Druhý byl Milan Janata za Maratonstavu Úpice a třetí vítěz z roku 2016 Radim Berka z Kozákova. | více

starší aktuality

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace

Kalamitní opatření v Jablonci je k pondělnímu ránu odvoláno

Vedení města Jablonec nad Nisou odvolalo v pondělí ráno kalamitní opatření 1. stupně. Opět začíná platit plán zimní údržby. Z města bylo do pondělí na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté. Více informací na Našem Jablonecku