Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Trojbojaři Powerlifting Animals Semily přivezli z Francie sedm medailí

Semilští siláci Animals uspěli na mistrovství světa v Trutnově

Poté, co v červnu 2017 pět semilských borců, silových trojbojařů, z týmu Powerlifting Animals Semily GPC uspělo na mistrovství Evropy v Polsku, se ještě větší počet závodníků vydal na mistrovství světa, které se konalo v druhé polovině září v nedalekém Trutnově.

Mezinárodní úspěchy semilských silových trojbojařů

V Semilech od roku 2014 existuje sportovní klub nazvaný Powerlifting Animals Semily GPC, který vede jeden ze zakladatelů Robert Tomáš. V současné době semilský klub čítá okolo 20 členů. Pět z nich nedávno velmi úspěšně závodilo na Mistrovství Evropy v Polsku. Nejúspěšnější byla Tereza Rybová, která vyhrála i v absolutním pořadí dorostenek a juniorek.

12.06.2018 | SPORT | Semily | foto (10)
Semilští siloví trojbojaři se opět po roce vydali reprezentovat na mistrovství Evropy, které se konalo ve Francii v městě Nancy ve dnech od 28. května až 2. června 2018. Tentokrát na mistrovství odcestovalo sedm semilských mužů, přičemž celou Českou republiku reprezentovalo 35 závodníků a celkově se ME se zúčastnilo několik stovek závodníků z 15 evropských států. | více

ODS komunální 2018

V Semilech zvou nováčky na workshop v posilování

05.12.2017| SPORT | Semily
Máš zájem začít s posilováním? Chceš například zlepšit techniku bench pressu, dřepu nebo mrtvého tahu? Neváhej a přijď si to vyzkoušet pod dohledem mistrů světa a medailistů na workshopu o posilování, který se uskuteční v sobotu 16. prosince od 10 hodin ve FIT Studiu M v Sportovním centru v Semilech. | více

Závodníci Powerlifting Animals Semily přivezli z Trnavy deset medailí

25.05.2017| SPORT | Semily
Družstvo Powerlifting Animals Semily se na konci dubna zúčastnilo Mezinárodního mistrovství České a Slovenské republiky v Trnavě, kde získalo celkem 10 medailí, z toho čtyři zlaté získali ve svých kategoriích Lukáš Forejtek, Tereza Burkoňová, Jaroslav Říčař a Otakar Machytka. | více

Valašského poháru ve Vsetíně se zúčastnili i dva semilští závodníci

22.05.2017| SPORT | Semily | foto (13)
Valašský pohár v benchpressu se konal v sobotu 20. května ve Vsetíně jako součást letošní série Grand Prix federace FČST. Semily měly své dvě želízka v ohni. Za oddíl silového trojboje Powerlifting Animals Semily Anton Landiga soutěžící v kategorii Masters a za oddíl kulturistiky a trojboje Sokol Semily Benjamín Landiga v kategorii dorostu. | více

21.12.2016| SPORT | Semily | foto (63)
V semilském Fit Studiu M se konal v sobotu 17. prosince Vánoční turnaj Powerlifting Animals Semily. Celkem 15 borců soutěžilo v benchpressu (zdvih na lavici) a 11 z nich si zkusilo i mrtvý tah (zdvih činky ve stoje). Vítězem obou disciplín se stal Fanda Tesařík, který zvedl 220 kg v benchpressu a 320 kg v mrtvém tahu. | více

Všech pět zástupců Powerlifting Animals Semily si přivezlo z MS medaili

11.10.2016| SPORT | Semily | foto (12)
Závodníci Powerlifting Animals Semily se zúčastnili mistrovství světa federace GPC, které se konalo 17. až 24. září v srbském městě Knjaževac. Z pěti semilských powerlifterů si všichni přivezli domů medaili, nejcennější pak Tereza Rybová, která se stala v trojboji ve své kategorii mistryní světa a třetí byla mezi ženami absolutně! | více

11.05.2016| SPORT | Semily | foto (59)
Mistrovství České a Slovenské republiky v benchpressu se konalo v sobotu 30. dubna ve Sportovním centru v Semilech, kam přijelo zhruba 170 závodníků z obou zemí. Hlavním pořadatelem soutěže byl klub Powerlifting Animals Semily a na závodech se výrazně dařilo i jeho zástupcům. | více

Patrik a Robert Tomášovi se vrací z Vegas jako mistr a vícemistr světa

29.09.2015| SPORT | Semily
Zástupci Powerlifting Animals Semily Robert Tomáš se synem Patrikem se zúčastnili World Championships GPC 2015 Powerlifting Benchpress and Deadlift. Soutěž se konala v Las Vegas dnech 12. až 19. září v proslulém hotelu Westgate. Závodů se zúčastnilo více než 500 závodníků, mezi kterými se rozhodně neztratili ani semilští závodníci. | více

Powerlifting Animals Semily má deset medailí z českého šampionátu

29.04.2015| SPORT | Semily | foto (23)
V Kulturním domě ve Vrchlabí se v sobotu 25. dubna konalo Mistrovství České republiky v benchpressu. K nejlepším týmům patřil Powerlifting Animals Semily, jehož závodníci získali osm zlatých medailí, jednu stříbrnou a jednu bronzovou, což znamenalo senzační třetí místo mezi kluby. | více

V Bardějově zacinkalo pro semilské powerliftery šestkrát zlato!

06.11.2014| SPORT | Semily | foto (7)
Na Mezinárodním Karpatském poháru, který se konal na konci října ve slovenském Bardějově, získal tým Powerlifting Animals Semily celkem šest zlatých medailí. Soutěžili zde závodníci v silovém trojboji, benchpressu i mrtvém tahu z Česka, Slovenska, Polska a Ukrajiny. | více

Robert a Patrik Tomášové získali medaili na ME v benchpressu

12.06.2014| SPORT | Semily | foto (2)
Na Mistrovství České republiky v benchpressu, které se konalo v dubnu v semilském sportovním centru, se kvalifikoval na Mistrovství Evropy do Trutnova prvním místem v kategorii dorostenců do 75 kg Patrik Tomáš a druhým místem v kategorii masters 1 do 90 kg i jeho otec Robert Tomáš. Úspěšně si vedla tato dvojice i na šampionátu v Trutnově, když oba získali medaili! | více

starší aktuality

Den se Sokolem v Jilemnici aneb Správný pohyb nebolí

Akce Den se Sokolem aneb Správný pohyb nebolí proběhne rámci kampaně Dny zdraví v Sokolovně na Tyršově náměstí v Jilemnici v pátek 21. září od 16 do 18 hodin. Od 16 hodin začínají Jilemnické hýbánky pro rodiče s dětmi a od 17 hodin akce nazvaná Hýbat se je zdravé pro všechny bez rozdílu věku.

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností