Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Vítězem Kozákov Challenge 2017 Brazilec Lessa, neztratili se ani Češi

Obrazem: Jak se jezdilo stovkou na skateboardu z Kozákova

Již po deváté ve dnech 18. až 22. července vrch Kozákov v Českém ráji hostil mezinárodní závod v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge. Na nejrychlejší tuzemské trati změřili síly nejlepší světoví i čeští jezdci, přičemž z kopce jezdili rychlostí až 100 km/h.

O víkendu vyvrcholil sedmý ročník závodu v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge 2015, který se konal na nejvyšším vrchu v Českém ráji pod záštitou Czech Gravity Sports Association (CGSA) a International Downhill Federation (IDF).

24.07.2017 | SPORT | Chuchelna | foto (8)
Vítězem sobotního závodu v downhilll skateboardingu Kozákov Challenge 2017 se stal Brazilec Thiago Gomes Lessa. Úspěch slaví i čeští závodníci, když Pavel Zajíc dojel na druhém místě v kategorii Masters a Andrej Illič skončil čtvrtý v kategorii luge. | více

2018-06-24-krouzzky

Z Kozákova podeváté sviští nejrychlejší jezdci na skateboardech

19.07.2017| SPORT | Chuchelna
Již podeváté ve dnech 18. až 22. července vrch Kozákov v Českém ráji hostí mezinárodní závod v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge. Na nejrychlejší tuzemské trati změří síly nejlepší světoví i čeští jezdci, přičemž z kopce pojedou rychlostí až 100 km/h. | více

Kozákov Challenge 2015 objektivem Jakuba Jirmana

27.07.2015| SPORT | Chuchelna | foto (50)
Již posedmé od 21. do 25. července vrch Kozákov v Českém ráji hostil mezinárodní závod v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge. Přinášíme fotogalerii Jakuba Jirmana ze čtvrtečního tréninku i sobotního závodu. | více

Kozákov znovu obsadí downhilloví skateboardisté z celého světa

21.07.2015| SPORT | Chuchelna | VIDEO
Již posedmé bude ve dnech 21. až 25. července 2015 vrch Kozákov v Českém ráji hostit mezinárodní závod v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge. Elitní závod se již tradičně koná pod záštitou Czech Gravity Sports Association (CGSA) a International Downhill Federation (IDF). | více

Jedinečný Wake Pool Jam zažije koupaliště ve Vratislavicích

11.09.2014| SPORT | Liberecký kraj
V sobotu 13. září se odehraje v Česku jedinečná wakeboard akce. Přímo mezi bazény na koupališti Sluníčko ve Vratislavicích nad Nisou vyrostou jibovací překážky a skok na wakeboarding. Jako pohon budou sloužit dva navijáky proti sobě umístěny na 3 až 4 metry vysoké konstrukci. Soutěžte s námi o deset lístků na tuto akci! | více

Kozákov Challenge ovládl v nejprestižnější kategorii Sebastian Hertler

30.07.2014| SPORT | Chuchelna | foto (15)
O víkendu vyvrcholil pětidenní závod v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge 2014. O stupně vítězů se utkali jezdci v kategoriích open, ženy, junioři, street luge a classic luge. Vítězem nejprestižnější kategorie open se stal Sebastian Hertler. | více

Downhilloví skateboardisté posviští opět z Kozákova víc než stovkou

19.07.2014| SPORT | Chuchelna | VIDEO
Poslední červencový víkend Kozákov opět obsadí jezdci na downhill skateboardech! Již šestý ročník závodu Kozákov Challenge se koná 22. až 26. července 2014 pod záštitou Czech Gravity Sports Association (CGSA) a International Downhill Federation (IDF). | více

Skejťáci uspořádali podruhé závod v Harrachově

06.08.2013| SPORT | Harrachov | foto (8)
Druhý ročník jamu v bowlu s názvem Harrachov Challenge se odehrál minulý víkend v Harrachově. Zvítězil Pavel Mikolášek z Bakova nad Jizerou před harrachovským Filipem Korbutem a jako třetí byl hodnocen Sváťa Vorel z Turnova. | více

Kozákov znovu prověřil schopnosti sjezdařů na skateboardech

30.07.2013| SPORT | Chuchelna
Závod Kozákov Challenge 2013 v downhillovém skateboardingu vyvrcholil v sobotu závodním dnem. Byly vidět rychlost sjezdu kolem 100 km/h, ale i dramatické souboje a četné pády. Jeden ze švédských závodníků byl odvezen vrtulníkem do nemocnice, kdy do něj po pádu najeli další jezdci. | více

Obrazem: Sjezdaři na skateboardech obsadili na čtyři dny Kozákov

29.07.2012| SPORT | Chuchelna | VIDEO | foto (55)
Nejlepší světoví sjezdaři na skateboardech neboli downhill skateboardisté si dali od 25. do 28. července už počtvrté dostaveníčko na nejvyšší hoře v Českém ráji při akci Kozákov Challenge 2012. Čtvrtého ročníku závodu světové série se účastnilo 206 jezdců ze 40 zemí. | více

Downhilloví jezdci budou znovu sjíždět Kozákov

24.07.2012| SPORT | Chuchelna | foto (9)
Ve středu 25. července vypukne již čtvrtý ročník čtyřdenní akce Kozákov Challenge. Nejvyšší horu v Českém ráji tak opět obsadí sjezdaři na „divokých prkýnkách", kteří sviští z kopce dolů někdy i hlavou napřed přes 100 kilometrů za hodinu! | více

starší aktuality

V Turnově představí, jak bude vypadat přístavba divadla

Starosta Turnova Tomáš Hocke pozval architekty Ing. arch Josefa Pleskota a team AP Atelier z Prahy, kteří společně představí prezentaci dokumentace k územnímu řízení přístavby městského divadla. Prezentace je určena nejen zastupitelům města a odborným komisím, ale také občanům města, které toto téma zajímá. Představení se uskuteční v úterý 19. června od 17 hodin v prostorách kina Sféra budovy Kulturního centra Střelnice.