Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 11

Svatojanská pouť Na Poušti nad Železným Brodem letos neproběhne

12.05.2020
Kvůli opatření vlády proti neviditelnému „zvířátku Covid 19" nemůže proběhnout plánovaná svatojanskou pouť kolem kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železným Brodem 16. května. „Sv. Janovi však chceme poděkovat, že se opatření začínají pomalu rušit, a poprosit ho, abychom se mohli za rok na kopci opět sejít a potěšit se zase společně. Děkujeme vám za přízeň a jakoukoliv podporu a bude-li možno uspořádat na podzim aspoň koncert v prostorách kostelíčku, budu všechny rád informovat," uvedl za pořadatele Martin Tomešek.

 

Od 11. května jsou možné svatební obřady do 100 osob

07.05.2020
Účast na svatbě umožní ministerstvo vnitra od 11. května osobám do celkového počtu 100 osob. Do tohoto počtu se započítávají snoubenci, svědci, oddávající a matrikář. Do tohoto počtu osob se započítává třeba i tlumočník neboi nezletilé děti. Sňatečného obřadu se mohou účastnit i jiné osoby ze strany orgánu veřejné moci než oddávající a matrikář, a to v případě, že nedojde k překročení celkového počtu osob - například různé asistentky zajišťující organizaci obřadu, fotograf, hudebník zajišťovaný obcí atp. Osoby účastnící se obřadu jsou (s výjimkou snoubenců během konání obřadu) povinny nosit ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének. S ohledem na usnesení snoubenci při obřadu zakrytý nos a ústa mít nemusí. Podmínka zakrytí úst a nosu je splněna i při užití ochranného štítu. Účastníci sňatečného obřadu nemají povinnost dodržovat odstupy nejméně 2 metry od jiných osob.

 

V Turnově schváleno memorandum pro halu u nádraží

04.05.2020
Město Turnov dlouhodobě řeší společenskou vybavenost Turnova 2. Hala TSC byla postavena v 80. letech v rámci „akce Z" a v nejbližší době bude potřebovat velkou rekonstrukci. Jelikož v Turnově chybí cvičební prostory, je nejlepší nejen halu rekonstruovat, ale také rozšířit tak, aby se budoucí cvičební prostor dal přepažit a využívat více skupinami najednou. Pokud ale bude potřeba pro sporty, jako jsou házená či florbal, hala bude svými rozměry těmto sportům také vyhovovat. Zastupitelé města Turnov jednohlasně schválili předložené Memorandum o vzájemné spolupráci na Rekonstrukci a rozšíření haly TSC Turnov v Turnově II uzavírané mezi Městem Turnov a Tělocvičně sportovním clubem Turnov, z. s.

 

Jablonec nad Nisou soutěží s obnovenými sály o titul Památka roku

03.05.2020
Statutární město Jablonec nad Nisou se přihlásilo do 5. ročníku soutěže Památka roku 2019 Libereckého kraje. Soutěž vyhlašuje krajský úřad proto, aby upozornil na zajímavé památky v regionu. Město bude soutěžit s obnovenou fasádou a zasedacími sály radnice. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

 

Rokytnice zahájí letní sezonu 2020

01.05.2020
Ze svahů Lysé hory postupně mizí poslední zbytky sněhu a celé středisko se připravuje na zahájení letní turistické a cykloturistické sezóny. Lanová dráha Horní Domky se v rámci letošní cyklo-turistické sezóny rozjede poprvé v pátek 1. května 2020 v 9 hodin. Spolu se zahájením letního provozu bude otevřen také Bikepark Rock-it-nice, který je vyhledávaný nejen vášnivými vyznavači downhillu, ale i vyznavači adrenalinové cykloturistiky.

 

Placení parkovného v Turnově obnoveno

29.04.2020
Vláda zrušila s účinností od 28. dubna parkovné zdarma, které bylo umožněno kvůli nouzovému stavu republiky. Od úterý se tak opět na městských parkovištích v Turnově vybírá poplatek. Na parkovišti pod Valdštejnem bude parkování zpoplatněno od 8. května 2020.

 

Návrhy do participativního rozpočtu města Turnov možné až do 30. září!

28.04.2020
Město Turnov informuje, že z důvodu aktuální situace kolem koronaviru bylo rozhodnuto o prodloužení termínu pro podávání návrhů do projektu Tvoříme Turnov až do konce září letošního roku. V rozpočtu je vyčleněno 600 tisíc korun. Podrobný článek o letošním projektu Tvoříme Turnov

 

Termín pro podání přihlášek na stavbu roku je prodloužen

25.04.2020
Posledním dnem, kdy mohou nově stavitelé, investoři, architekti apod. přihlásit své projekty, je nyní neděle 31. května do půlnoci. Prodloužená lhůta se týká i podmínky, kterou přihlašované objekty musí splňovat. Přihlašovaný objekt musí být kolaudován nebo odsouhlaseno předběžné užívání stavby v období do 31. 5. 2020 včetně (stavba mohla být mezi přihlášenými stavbami i v předchozích letech soutěže, ale bez ocenění). Soutěž Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje chce prezentovat kvalitní architekturu i stavitelství celého Libereckého kraje, podporovat komplexní realizaci staveb a venkovského prostoru od architektonického pojetí až po řemeslný detail. Podrobnosti o soutěži Karla Hubáčka

 

Turnovské prameny vody jsou pitné

24.04.2020
Pramen Boží voda v Turnově i pramen pod Valdštejnem jsou podle posledních rozborů, provedených 14. a 20. dubna, pitné a vyhovují hygienickým limitům.

 

Ligoví fotbalisté Jablonce začali trénovat v omezeném režimu

21.04.2020
Od pondělí 20. dubna 2020 mohou profesionální sportovci dle rozhodnutí Vlády ČR začít opět trénovat, byť v omezeném režimu. Svěřenci trenéra Petra Rady tak po dlouhé individuální přípravě opět zažijí týmové tréninky, i když v menších skupinách. „Samozřejmě jsme všichni rádi, že jsme se mohli vidět alespoň takhle po skupinkách a mohli jsme začít spolu trénovat. Doba individuálních tréninků byla dlouhá. Fotbal je kolektivní sport a nás baví atmosféra a zábava v kolektivu. Individuální trénování sice něco přináší, ale nedává takovou radost," řekl zkušený kapitán Hübschman. Podrobnosti na Našem Jablonecku

 

Nalezeno článků: 2117, zobrazeno: 101-110

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidiče náklaďáků v Libereckém kraji opět kontroloval policejní autobus
Na semilském náměstí instalovali osvícení vánočního stromu
Pardubice vyhrály celorepublikové Město pro byznys, Jablonec devátý
Na kruhovém objezdu U Bati v Turnově kvůli opravě změní přednosti!
Liberecký kraj požaduje kompenzaci nákladů kvůli těžbě v dole Turów

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
25.11.: Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
25.11.: O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.