Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 14

Rokytnice zahájí letní sezonu 2020

01.05.2020
Ze svahů Lysé hory postupně mizí poslední zbytky sněhu a celé středisko se připravuje na zahájení letní turistické a cykloturistické sezóny. Lanová dráha Horní Domky se v rámci letošní cyklo-turistické sezóny rozjede poprvé v pátek 1. května 2020 v 9 hodin. Spolu se zahájením letního provozu bude otevřen také Bikepark Rock-it-nice, který je vyhledávaný nejen vášnivými vyznavači downhillu, ale i vyznavači adrenalinové cykloturistiky.

 

Placení parkovného v Turnově obnoveno

29.04.2020
Vláda zrušila s účinností od 28. dubna parkovné zdarma, které bylo umožněno kvůli nouzovému stavu republiky. Od úterý se tak opět na městských parkovištích v Turnově vybírá poplatek. Na parkovišti pod Valdštejnem bude parkování zpoplatněno od 8. května 2020.

 

Návrhy do participativního rozpočtu města Turnov možné až do 30. září!

28.04.2020
Město Turnov informuje, že z důvodu aktuální situace kolem koronaviru bylo rozhodnuto o prodloužení termínu pro podávání návrhů do projektu Tvoříme Turnov až do konce září letošního roku. V rozpočtu je vyčleněno 600 tisíc korun. Podrobný článek o letošním projektu Tvoříme Turnov

 

Termín pro podání přihlášek na stavbu roku je prodloužen

25.04.2020
Posledním dnem, kdy mohou nově stavitelé, investoři, architekti apod. přihlásit své projekty, je nyní neděle 31. května do půlnoci. Prodloužená lhůta se týká i podmínky, kterou přihlašované objekty musí splňovat. Přihlašovaný objekt musí být kolaudován nebo odsouhlaseno předběžné užívání stavby v období do 31. 5. 2020 včetně (stavba mohla být mezi přihlášenými stavbami i v předchozích letech soutěže, ale bez ocenění). Soutěž Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje chce prezentovat kvalitní architekturu i stavitelství celého Libereckého kraje, podporovat komplexní realizaci staveb a venkovského prostoru od architektonického pojetí až po řemeslný detail. Podrobnosti o soutěži Karla Hubáčka

 

Turnovské prameny vody jsou pitné

24.04.2020
Pramen Boží voda v Turnově i pramen pod Valdštejnem jsou podle posledních rozborů, provedených 14. a 20. dubna, pitné a vyhovují hygienickým limitům.

 

Ligoví fotbalisté Jablonce začali trénovat v omezeném režimu

21.04.2020
Od pondělí 20. dubna 2020 mohou profesionální sportovci dle rozhodnutí Vlády ČR začít opět trénovat, byť v omezeném režimu. Svěřenci trenéra Petra Rady tak po dlouhé individuální přípravě opět zažijí týmové tréninky, i když v menších skupinách. „Samozřejmě jsme všichni rádi, že jsme se mohli vidět alespoň takhle po skupinkách a mohli jsme začít spolu trénovat. Doba individuálních tréninků byla dlouhá. Fotbal je kolektivní sport a nás baví atmosféra a zábava v kolektivu. Individuální trénování sice něco přináší, ale nedává takovou radost," řekl zkušený kapitán Hübschman. Podrobnosti na Našem Jablonecku

 

Výroba v malých vodních elektrárnách vzrostla

20.04.2020
Výroba v malých vodních elektrárnách Skupiny ČEZ vzrostla o 25 926,6 MWh v prvním čtvrtletí letošního roku oproti prvnímu čtvrtletí loňského roku. Vloni v tomto časovém období bylo vyrobeno 43 257,5MWh oproti prvnímu čtvrtletí letošního roku, kdy to je 69 184,1 MWh.

 

Žádosti o příspěvek na péči o louky z Programu péče o krajinu 2020

18.04.2020
I v letošním roce bude možné zažádat o finanční příspěvek na péči o botanicky cenné travní porosty z Programu péče o krajinu. Příspěvek je možné obdržet na luční porosty o výměře 0,4 až 5 ha. Uzávěrka příjmu všech žádostí je 31. května. Příspěvek je poskytnut na obhospodařovanou plochu travního porostu, jehož výměra je stanovena na základě zákresu do geografického systému (podkladových map) na Správě KRNAP. Žadatelé, kterým byl přiznán příspěvek v loňském roce, obdrží předvyplněné formuláře se zákresem do mapy poštou či e-mailem. Úplně noví žadatelé musí nejdříve navštívit Správu KRNAP, kde udělají s odpovědným pracovníkem zákres obhospodařované plochy, na kterou budou žádat o příspěvek. Příjem nových žadatelů je od 1. dubna do 31. května. Na osobní schůzce je nutno se předem domluvit, a to telefonicky nebo e-mailem.

 

Poradna pro rodinu a mezilidské vztahy nabízí psychologickou pomoc

16.04.2020
Pokud se cítíte osamoceni nebo se chcete jen tak vypovídat v této tíživé situaci, neváhejte se obrátit na psychologickou pomoc turnovské poradny pro rodinu, manželství a mezilidské vztahy. „Poradna bude poskytovat pomoc občanům po telefonu každý pracovní den od 8 do 16 hodin," sdělila vedoucí odboru sociálních věcí města Turnov Hana Kocourová. Telefonní číslo je 731 926 889.

 

Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR otevřela Virtuální kliniku EUC

14.04.2020
Největší zaměstnanecká zdravotní pojišťovna, která pečuje o více než 1,3 milionu klientů - Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR, otevírá pro své klienty další možnost léčby na dálku, a to prostřednictvím Virtuální kliniky EUC. Tato klinika poskytuje plnohodnotnou zdravotní péči vzdáleným, tzv. distančním, způsobem. „Kromě toho, že všichni čelíme ohrožení koronavirem, je ve společnosti velké množství obyvatel s chronickými nemocemi, onkologických pacientů či lidí s jinými potížemi. A těm musíme zajistit dostupnou lékařskou péči i v době epidemie, kdy je provoz řady ordinací omezen," řekl generální ředitel ZP MV ČR David Kostka. Pacient může konzultovat s lékařem svůj zdravotní problém diskrétně z pohodlí domova. Potřebuje k tomu pouze mobil nebo počítač a připojení k internetu. Lékaři ordinují ve Virtuální klinice na www.virtualniklinika.cz od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin. Bez návštěvy ordinace, pouze pomocí vzdálené komunikace, je možné vyřešit zhruba 60 % potíží. V rámci Virtuální kliniky je samozřejmostí založení zdravotní dokumentace, vystavení e-receptu, žádanky nebo e-neschopenky.

 

Nalezeno článků: 2143, zobrazeno: 131-140

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podvodník řádil: Seniorku v Lomnici okradl o 87 tisíc, na další to zkoušel
Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Vzácné pojizerské čepce dorazily z Olomouce do Semil

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
24.01.: Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.