Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 4

Listopadová kontrola pramenů vody v Turnově

21.11.2020
Rozbory vody, provedené 9. listopadu 2020, ukázaly, že pramen Boží voda v Turnově není pitný. Naopak pramen pod Valdštejnem pitný je.

 

Do konce listopadu má být dolní centrum Jablonce průjezdné

15.11.2020
Jáma v části Anenského náměstí stále brání tomu, aby plocha mohla být dokončená a otevřená pro automobilový provoz i chodce. Ukončení zemních prací brání fakt, že je třeba dobře prozkoušet nový zrekonstruovaný vodovodní řad. Časový posun způsobily nečekané a v historických plánech nevyznačené části starých dešťových svodů v havarijním stavu. Podrobnosti a fotografie

 

Město Turnov získalo finanční příspěvek na územní studii krajiny ze SFŽP

15.11.2020
Začátkem roku 2020 Město Turnov dokončilo projekt Územní studie krajiny správního obvodu obce s rozšířenou působností Turnov. Projekt získal finanční podporu ve výši 90% z Integrovaného regionálního operačního programu a dalších 10% nyní získá Město Turnov ze Státního fondu životního prostředí ČR. Projekt územní studie řeší krajinu podrobně ve všech souvislostech ve vazbě na zelenou infrastrukturu, adaptační strategii EU, protipovodňovou ochranu a Evropskou úmluvu o krajině na území správního obvodu obce s rozšířenou působností Turnov. Zpracovatelem studie je Ing. arch. Ladislav Komrska, projektové a inženýrské práce s týmem dalších odborníků. Realizace projektu probíhala od podzimu 2017 a byla rozdělena na dvě etapy. Součástí zpracování studie krajiny bylo rovněž veřejné projednání.

 

Šest lékáren v kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

13.11.2020
Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno šest lékařských pohotovostí. Dvě provozovny v Liberci a dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. Jedna lékárna bude také otevřena v sousedním kraji, a to ve městě Mladá Boleslav a jedna v Jičíně. Tento přehled platí pro neděli 15. listopadu 2020. O fungování lékařské pohotovosti příští neděli vás budeme opět informovat.

 

Biker Tomáš Slavík hrdinou nevšedního videa z jiného světa

10.11.2020
Ze hry do reality a zpět. Biker a mistr světa Tomáš Slavík hrdinou nevšedního videa. Do historického centra Prahy se vřítí jeden z nejlepších bikerů světa. Skáče schody ve více než šedesátikilometrové rychlosti a vypadá, že před něčím ujíždí. Mistr světa a korunovaný král městských sjezdů Tomáš Slavík sotva stíhá projet checkpoint a... Vítá vás projekt Wave, který spojuje umění jízdy na kole s mistrovskými digitálními efekty. Další informace

 

Nezdravé stromy budou v Jablonci kvůli bezpečnosti pokáceny

08.11.2020
Jablonec nad Nisou začne kácet vzrostlé stromy na svém území. Důvodem je jejich velmi špatný zdravotní stav. Stromy jsou v hustě obydlených či frekventovaných místech, některé i na školních zahradách. Kácet se bude průběžně do konce března a většinu stromů nahradí v dalších letech nové výsadby. Podrobnosti na Našem Jablonecku

 

Kavárenský kvíz probíhá z pohodlí vašeho domova

07.11.2020
Kavárenské kvízy, které se za normálních okolností konají v turnovské kavárně KUS, se těší velké oblibě, a pravidelné soutěžící zkrátka nechtějí pořadatelé o tuto kratochvíli připravit. Kvíz bude dostupný na webové aplikaci Google Docs, k účasti nemusíte vlastnit účet na Googlu ani se jinak registrovat kromě samotné registrace přímo v kvízu. Odkaz na kvíz je zveřejněn od čtvrtka 5. listopadu v 18 hodin, ale aktivní bude až do neděle 8. listopadu 18 hodin. Celkem odpovíte na 55 otázek (5 okruhů po 10 otázkách + jedna bonusová otázka). Odpovědět musíte vždy, otázky nelze přeskakovat, výjimkou jsou bonusové otázky, na ně odpovídat nemusíte. Po skončení kvízu vyhlásí tři nejúspěšnější, kteří obdrží volné vstupenky do letního kina na další sezonu.

 

Poštovní ulice v Jablonci dostane prozatímní povrch na zimu

05.11.2020
Stavební sezona v Jablonci nad Nisou pomalu končí. Přesto je v jejím závěru plánovaných ještě několik nových uzavírek. Všechny by však do konce listopadu měly skončit. Od 9. do 15. listopadu měla být zcela uzavřená ulice Poštovní od křižovatky s ulicí Budovatelů po křižovatku s ulicí Libereckou. Zcela uzavřená měla být také ulice Jehlářská, a to od vchodu do obchodu Billa přes křižovatku s ulicí Poštovní po chodník za divadlem. Důvodem uzavírek měla být pokládka finálního povrchu ulice. Více podrobností na Našem Jablonecku

 

Kontaktní místo OSSZ v Turnově bude dočasně uzavřeno

03.11.2020
Z technických důvodů OSSZ Semily dočasně přerušuje činnost kontaktního místa důchodového oddělení ve Skálově ulici v Turnově. Klienti se mohou obracet na OSSZ Semily, Bořkovská 571, 513 01 Semily, telefon 481 651 111. Dále se klienti ve věcech důchodové agendy mohou též objednávat prostřednictvím objednávkového systému.

 

Cyklostezka v úseku Malá Skála - Rakousy bude uzavřena

02.11.2020
Sdružení Český ráj informuje, že v termínu od 2. do 4. listopadu 2020 proběhnou na cyklostezce Greenway Jizera avizované opravy. Úsek z Malé Skály do Rakous bude proto uzavřen. Jedná se o odstranění sedmi hospodářských přejezdů, zhotovení dvou betonových nájezdů a dojde také k výměně deseti trámů na lávce.

 

Nalezeno článků: 2142, zobrazeno: 31-40

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

O Jizerskohorskou železnici budou znovu soutěžit dopravci
FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
Pokutu ÚOHS kraj zaplatil. Považuje ji ale stále za nepřiměřenou
Sníh a led na střechách budov se mají průběžně odklízet
V anketě Kraj mého srdce lze Liberecký kraj podpořit do konce února

Nejčtenější články

19.01.: Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš
18.01.: Očkovací centra v pěti nemocnicích, hejtman upozornil na méně vakcín
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.