Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 5

Město Turnov a AGRA Český ráj mají pachtovní smlouvu

16.05.2020
Odbor správy majetku předkládal radě města Turnov dne 6. 11. 2019 žádost o uzavření nové pachtovní smlouvy se společností AGRA Český ráj, a. s. z důvodu nástupnické firmy a změny rozsahu pozemků. Rada města materiál stáhla a pověřila odbory městské úřadu – životního prostředí, správy majetku a AGRA Český ráj, a. s. prověřit možnost zatravnění cest směřující k zadržování vody v krajině. Odbor životní prostředí společně s předsedou představenstva společnosti AGRA Český ráj, a. s. vytipovali dle požadavků rady města pozemky, které by bylo možno využít k zatravnění a výsadbě stromů.

 

Kraj nabízí organizacím další termín žádostí o dotaci na podporu rodiny

15.05.2020
V době od 18. května do 31. května 2020 mohou ještě neziskové organizace požádat Liberecký kraj o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky. O dalším dodatečném termínu rozhodlo vzhledem k současné koronavirové pandemii vedení Libereckého kraje. Vychází tak vstříc těm organizacím, které v době nouzového stavu řešily jiné problémy, a proto žádost o dotaci nezvládly v původní lhůtě do 15. dubna 2020 podat. „Velké množství nestátních neziskových organizací v době nouzového stavu upravilo svou činnost a zabývalo se problémy spojenými s pandemií. Proto jsme se rozhodli, že dodatečně umožníme podávat žádosti o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky, a přidali jsme další termín," potvrdil náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Svatojanská pouť Na Poušti nad Železným Brodem letos neproběhne

12.05.2020
Kvůli opatření vlády proti neviditelnému „zvířátku Covid 19" nemůže proběhnout plánovaná svatojanskou pouť kolem kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železným Brodem 16. května. „Sv. Janovi však chceme poděkovat, že se opatření začínají pomalu rušit, a poprosit ho, abychom se mohli za rok na kopci opět sejít a potěšit se zase společně. Děkujeme vám za přízeň a jakoukoliv podporu a bude-li možno uspořádat na podzim aspoň koncert v prostorách kostelíčku, budu všechny rád informovat," uvedl za pořadatele Martin Tomešek.

 

Od 11. května jsou možné svatební obřady do 100 osob

07.05.2020
Účast na svatbě umožní ministerstvo vnitra od 11. května osobám do celkového počtu 100 osob. Do tohoto počtu se započítávají snoubenci, svědci, oddávající a matrikář. Do tohoto počtu osob se započítává třeba i tlumočník neboi nezletilé děti. Sňatečného obřadu se mohou účastnit i jiné osoby ze strany orgánu veřejné moci než oddávající a matrikář, a to v případě, že nedojde k překročení celkového počtu osob - například různé asistentky zajišťující organizaci obřadu, fotograf, hudebník zajišťovaný obcí atp. Osoby účastnící se obřadu jsou (s výjimkou snoubenců během konání obřadu) povinny nosit ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének. S ohledem na usnesení snoubenci při obřadu zakrytý nos a ústa mít nemusí. Podmínka zakrytí úst a nosu je splněna i při užití ochranného štítu. Účastníci sňatečného obřadu nemají povinnost dodržovat odstupy nejméně 2 metry od jiných osob.

 

V Turnově schváleno memorandum pro halu u nádraží

04.05.2020
Město Turnov dlouhodobě řeší společenskou vybavenost Turnova 2. Hala TSC byla postavena v 80. letech v rámci „akce Z" a v nejbližší době bude potřebovat velkou rekonstrukci. Jelikož v Turnově chybí cvičební prostory, je nejlepší nejen halu rekonstruovat, ale také rozšířit tak, aby se budoucí cvičební prostor dal přepažit a využívat více skupinami najednou. Pokud ale bude potřeba pro sporty, jako jsou házená či florbal, hala bude svými rozměry těmto sportům také vyhovovat. Zastupitelé města Turnov jednohlasně schválili předložené Memorandum o vzájemné spolupráci na Rekonstrukci a rozšíření haly TSC Turnov v Turnově II uzavírané mezi Městem Turnov a Tělocvičně sportovním clubem Turnov, z. s.

 

Jablonec nad Nisou soutěží s obnovenými sály o titul Památka roku

03.05.2020
Statutární město Jablonec nad Nisou se přihlásilo do 5. ročníku soutěže Památka roku 2019 Libereckého kraje. Soutěž vyhlašuje krajský úřad proto, aby upozornil na zajímavé památky v regionu. Město bude soutěžit s obnovenou fasádou a zasedacími sály radnice. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

 

Rokytnice zahájí letní sezonu 2020

01.05.2020
Ze svahů Lysé hory postupně mizí poslední zbytky sněhu a celé středisko se připravuje na zahájení letní turistické a cykloturistické sezóny. Lanová dráha Horní Domky se v rámci letošní cyklo-turistické sezóny rozjede poprvé v pátek 1. května 2020 v 9 hodin. Spolu se zahájením letního provozu bude otevřen také Bikepark Rock-it-nice, který je vyhledávaný nejen vášnivými vyznavači downhillu, ale i vyznavači adrenalinové cykloturistiky.

 

Placení parkovného v Turnově obnoveno

29.04.2020
Vláda zrušila s účinností od 28. dubna parkovné zdarma, které bylo umožněno kvůli nouzovému stavu republiky. Od úterý se tak opět na městských parkovištích v Turnově vybírá poplatek. Na parkovišti pod Valdštejnem bude parkování zpoplatněno od 8. května 2020.

 

Návrhy do participativního rozpočtu města Turnov možné až do 30. září!

28.04.2020
Město Turnov informuje, že z důvodu aktuální situace kolem koronaviru bylo rozhodnuto o prodloužení termínu pro podávání návrhů do projektu Tvoříme Turnov až do konce září letošního roku. V rozpočtu je vyčleněno 600 tisíc korun. Podrobný článek o letošním projektu Tvoříme Turnov

 

Termín pro podání přihlášek na stavbu roku je prodloužen

25.04.2020
Posledním dnem, kdy mohou nově stavitelé, investoři, architekti apod. přihlásit své projekty, je nyní neděle 31. května do půlnoci. Prodloužená lhůta se týká i podmínky, kterou přihlašované objekty musí splňovat. Přihlašovaný objekt musí být kolaudován nebo odsouhlaseno předběžné užívání stavby v období do 31. 5. 2020 včetně (stavba mohla být mezi přihlášenými stavbami i v předchozích letech soutěže, ale bez ocenění). Soutěž Karla Hubáčka - Stavba roku Libereckého kraje chce prezentovat kvalitní architekturu i stavitelství celého Libereckého kraje, podporovat komplexní realizaci staveb a venkovského prostoru od architektonického pojetí až po řemeslný detail. Podrobnosti o soutěži Karla Hubáčka

 

Nalezeno článků: 2059, zobrazeno: 41-50

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Podnikatelský inkubátor podporuje vznik a rozvoj inovativních firem
Od 4. srpna budou na Sněžku vozit stavební materiál
Srpnový program Kulturního centra Střelnice Turnov
Jablonecká hudební noc zve posedmé především rockové fanoušky
Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením