Krátké zprávy z regionu Pojizeří strana 7

Proběhne monitoring studní v Turnově

27.05.2020
Společnost Global-Geo, s. r. o. informuje obyvatele města Turnov, že z důvodu projektové přípravy nové silnice I/35 na úseku Turnov - Úlibice bude na přelomu května a června 2020 firma objíždět obce, v jejichž blízkosti by měla stavba probíhat.  Cílem je změřit hladinu podzemní vody ve studních. Jediné co tedy potřebujeme, je aby občané byli o této skutečnosti informováni a umožnili nám přístup na pozemky, kde se studny nacházejí. „Katastrální území, která spadají pod město Turnov a kterých se monitoring bude týkat, jsou následující: Turnov, Mašov u Turnova. Nahlašujeme to takto předem na základě negativních zkušeností z minulosti, kdy nás lidé nechtěli pustit na zahradu z důvodu obav, že jsme podvodní prodejci. Děkuji všem za spolupráci a ochotu," uvedla za Global-Geo, s.r.o., Eva Pišvejcová.

 

Mezi Smržovkou a Josefovým Dolem bude od 25. do 27. května výluka

23.05.2020
Provozovatel dráhy, Správa železnic, s. o., informuje o nepřetržité výluce, která bude probíhat na železniční trati č. 034 v úseku Smržovka - Josefův Důl ve dnech 25. května 2020 od 7:45 až 27. května 2020 do 16:40. Účelem výluky je podbíjení kolejí ve vyloučeném úseku. Více podrobností na Našem Jablonecku

 

Setkání se starostou Turnova na téma Regenerace sídliště Výšinka

21.05.2020
Koronavirus zhatil plány na plánované březnové setkání. Náhradní termín projednávání Regenerace sídliště Výšinka se uskuteční v pondělí 8. června 2020 v Kulturním centru Střelnice Turnov.

 

Vlastivědné muzeum v České Lípě otevře ambit s novou výstavou zbraní

19.05.2020
Dlouhodobě uzavřené kvůli náročné rekonstrukci je Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, které je příspěvkovou organizací Libereckého kraje. Již brzy se už ale některé jeho prostory a pobočky otevřou. K vidění bude například nová výstava, která přiblíží svět palných zbraní. Tu uvidí návštěvníci v ambitu, který se otevře 1. července. Spolu s ním budou přístupné také kaple Nejsvětější Trojice, v níž je Biberova hudební síň, Svaté schody, Loretánský dvůr a kaple Panny Marie Loretánské.

 

Rada města Turnov schválila příspěvek na vozík pro obědy do Alzheimercentra

18.05.2020
Rada města Turnov schválila organizaci Zdravotně sociální služby Turnov, příspěvková organizace, čerpání investičního fondu organizace do celkové výše 181 tisíc korun z důvodu pořízení tabletového vozíku na dopravu obědů. Tabletový vozík, který je určen pro dopravu obědů z turnovské nemocnice do nového Alzheimercentra.

 

Město Turnov a AGRA Český ráj mají pachtovní smlouvu

16.05.2020
Odbor správy majetku předkládal radě města Turnov dne 6. 11. 2019 žádost o uzavření nové pachtovní smlouvy se společností AGRA Český ráj, a. s. z důvodu nástupnické firmy a změny rozsahu pozemků. Rada města materiál stáhla a pověřila odbory městské úřadu – životního prostředí, správy majetku a AGRA Český ráj, a. s. prověřit možnost zatravnění cest směřující k zadržování vody v krajině. Odbor životní prostředí společně s předsedou představenstva společnosti AGRA Český ráj, a. s. vytipovali dle požadavků rady města pozemky, které by bylo možno využít k zatravnění a výsadbě stromů.

 

Kraj nabízí organizacím další termín žádostí o dotaci na podporu rodiny

15.05.2020
V době od 18. května do 31. května 2020 mohou ještě neziskové organizace požádat Liberecký kraj o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky. O dalším dodatečném termínu rozhodlo vzhledem k současné koronavirové pandemii vedení Libereckého kraje. Vychází tak vstříc těm organizacím, které v době nouzového stavu řešily jiné problémy, a proto žádost o dotaci nezvládly v původní lhůtě do 15. dubna 2020 podat. „Velké množství nestátních neziskových organizací v době nouzového stavu upravilo svou činnost a zabývalo se problémy spojenými s pandemií. Proto jsme se rozhodli, že dodatečně umožníme podávat žádosti o individuální dotaci v oblasti rodinné politiky, a přidali jsme další termín," potvrdil náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda.

 

Svatojanská pouť Na Poušti nad Železným Brodem letos neproběhne

12.05.2020
Kvůli opatření vlády proti neviditelnému „zvířátku Covid 19" nemůže proběhnout plánovaná svatojanskou pouť kolem kostelíčku sv. Jana Nepomuckého Na Poušti nad Železným Brodem 16. května. „Sv. Janovi však chceme poděkovat, že se opatření začínají pomalu rušit, a poprosit ho, abychom se mohli za rok na kopci opět sejít a potěšit se zase společně. Děkujeme vám za přízeň a jakoukoliv podporu a bude-li možno uspořádat na podzim aspoň koncert v prostorách kostelíčku, budu všechny rád informovat," uvedl za pořadatele Martin Tomešek.

 

Od 11. května jsou možné svatební obřady do 100 osob

07.05.2020
Účast na svatbě umožní ministerstvo vnitra od 11. května osobám do celkového počtu 100 osob. Do tohoto počtu se započítávají snoubenci, svědci, oddávající a matrikář. Do tohoto počtu osob se započítává třeba i tlumočník neboi nezletilé děti. Sňatečného obřadu se mohou účastnit i jiné osoby ze strany orgánu veřejné moci než oddávající a matrikář, a to v případě, že nedojde k překročení celkového počtu osob - například různé asistentky zajišťující organizaci obřadu, fotograf, hudebník zajišťovaný obcí atp. Osoby účastnící se obřadu jsou (s výjimkou snoubenců během konání obřadu) povinny nosit ochranný prostředek dýchacích cest (nos, ústa), který brání šíření kapének. S ohledem na usnesení snoubenci při obřadu zakrytý nos a ústa mít nemusí. Podmínka zakrytí úst a nosu je splněna i při užití ochranného štítu. Účastníci sňatečného obřadu nemají povinnost dodržovat odstupy nejméně 2 metry od jiných osob.

 

V Turnově schváleno memorandum pro halu u nádraží

04.05.2020
Město Turnov dlouhodobě řeší společenskou vybavenost Turnova 2. Hala TSC byla postavena v 80. letech v rámci „akce Z" a v nejbližší době bude potřebovat velkou rekonstrukci. Jelikož v Turnově chybí cvičební prostory, je nejlepší nejen halu rekonstruovat, ale také rozšířit tak, aby se budoucí cvičební prostor dal přepažit a využívat více skupinami najednou. Pokud ale bude potřeba pro sporty, jako jsou házená či florbal, hala bude svými rozměry těmto sportům také vyhovovat. Zastupitelé města Turnov jednohlasně schválili předložené Memorandum o vzájemné spolupráci na Rekonstrukci a rozšíření haly TSC Turnov v Turnově II uzavírané mezi Městem Turnov a Tělocvičně sportovním clubem Turnov, z. s.

 

Nalezeno článků: 2084, zobrazeno: 61-70

 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě Šest jednotek požární ochrany vyjelo v neděli 20. září před jednou hodinou ranní k požáru střechy rodinného domu v obci Tanvald (Šumburk nad Desnou). Na jeho likvidaci hasiči nasadili postupně dva vodní proudy. Na místě zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Jablonec nad Nisou, stanice Tanvald. Dále pak JSDH Desná, JSDH Velké Hamry - Velké Hamry I, JSDH Tanvald - Tanvald Šumburk, JSDH Tanvald - Horní Tanvald. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovsko a Český ráj musí mít ve správě kraje silný hlas
Fotoohlédnutí Václava Novotného za 9. ročníkem výstavy Křehká krása
Splněné cíle ve volejbalové kvalifikaci KP kadetek a juniorek
Pavel Taussig připomene v Lomnici prvorepublikové filmové hvězdy
Turnov si ve Stráži poradil i v oslabení, bodovalo také Rovensko

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
20.09.: Slovem i hudbou oslavili na Valdštejně Dny evropského dědictví

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.