Zprávy o dění ve Vašem regionu obsahující video příspěvky.

a-detoa-muzeum hraček

Potřebné tři body pro Turnov vystřelil Petr Havel

14.10.2018 | SPORT | Turnov

Proti Náchodu, který byl v tabulce divize C stejně jako Turnov hodně dole, potřebovali domácí fotbalisté naplno bodovat. Nakonec se jim to podařilo, když zápas rozhodla branka Patra Havla ze 17. minuty.

| více

Po nehodě u Dětřichova vyhasl život řidiče vozidla

14.10.2018 | ZPRÁVY | Liberecký kraj

Tragická nehoda se stala v pátek 12. října po 10.30 na silnici I/13 u obce Dětřichov, kdy řidič narazil do stromu a vozidlo začalo hořet. Náhodně projíždějící zdravotníci ho vytáhli ven a začali oživovat, ale muž na následky zranění zemřel.

| více

Říjnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

11.10.2018 | KULTURA | Semily

V programu semilského Kina Jitřenka najdete v říjnu zahraniční hity Venom, Zrodila se hvězda, První člověk, Johnny English znovu zasahuje i české novinky Domestik, Toman, Hovory s TGM, Mars a Když draka bolí hlava.

| více

Okresní přebor: Po prohře Jilemnice se vrací do čela Libštát

05.10.2018 | SPORT | Pojizeří

Jen jedno kolo vydrželi na čele tabulky okresního přeboru fotbalisté Jilemnice. V osmém kole totiž nečekaně prohráli 5:3 v Martinicích. Naopak nezaváhal doma Libštát, který rozstřílel 4:0 Stružinec a stejně bodů má i Studenec, který vyhrál 4:1 v Mříčné, hattrickem se na tom podílel Jiří Povr.

| více

V pátek a v sobotu volíme zastupitele a senátory

04.10.2018 | ZPRÁVY | Jablonec nad Jizerou

Ve dnech 5. a 6. října 2018 proběhnou volby do zastupitelstev obcí v obcích, městech, městech se zvláštním postavením, hlavním městě Praze, městských obvodech a městských částech. V některých obcích proběhne společně s komunálními volbami i I. kolo voleb do třetiny Senátu Parlamentu ČR. Případné II. kolo do třetiny Senátu Parlamentu ČR proběhne v těchto obcích ve dnech 12. a 13. října 2018.

| více

Obrazem: Oslavy 130. výročí železnice Liberec - Jablonec

04.10.2018 | ZPRÁVY | Liberecký kraj

V sobotu 29. září 2018 se konaly oslavy 130 let existence železničního spojení mezi dvěma největšími městy našeho kraje. Součástí programu byly jízdy zvláštních parních vlaků a historických tramvají. V době od 10.40 - 12.00 došlo na přivítání příjezdu protokolárního vlaku primátorem a vedením města Jablonec nad Nisou.

| více

01.10.2018 | SPORT | Přepeře

Už podruhé v řadě hráči FK Přepeře remizovali v základním čase a poté prohráli na pokutové kopy. Tentokrát proti Trutnovu stihli v sobotu dopoledne vyrovnat dříve než minulý týden ve Vysokém Mýtě, ale znovu byl soupeř o gól lepší v následném rozstřelu. Ve vyrovnané tabulce divize C ale Přepeře drží stále pěkné třetí místo.

| více

Turnov vytěžil bod za remízu s Velkými Hamry

30.09.2018 | SPORT | Turnov

Podruhé v řadě fotbalisté FK Turnov bodovali, když v nedělním utkání v základním čase remizovali 0:0 v krajském derby s Velkými Hamry. Na penalty už byl úspěšnější soupeř, který se tím posunul dokonce na druhou příčku tabulky.

| více

8. ročník Tuláčkových slavností v Poniklé je věnován perlařům

24.09.2018 | KULTURA | Poniklá

Na Tuláčkově návsi v Poniklé se bude konat v sobotu 29. září od 13 hodin 8. ročník Tuláčkových slavností. Tentokrát slavnosti poslouží k poctě všech ponikelských perlařů. Právě Poniklá je totiž posledním místem na světě, kde se dodnes zachovalo umění výroby perličkových vánočních ozdob.

| více

Po zemětřesení v kabině Turnov porazil Kolín

24.09.2018 | SPORT | Turnov

U mužstva FK Turnov se po neúspěšném vstupu do podzimní části divize odehrálo v týdnu hned několik změn. V úterý skončil trenér Jan Flachbart a dále přišly do týmu dvě zkušené posily - Kamil Krejčík ze Mšena a Aleš Gaubman z Lomnice. Zatřásnutí zřejmě mělo kýžený efekt, protože v neděli přišla konečně výhra 1:0 nad silným Kolínem.

| více

Přehled fotbalových výsledků šestého podzimního kola

16.09.2018 | SPORT | Pojizeří

Nabízíme vám přehled fotbalových zápasů všech mužstev v Pojizeří od soboty 15. do neděle 16. září 2018. Během víkendu se rozpis změní na výsledkový servis, který bude postupně doplněn i o odkazy na podrobnosti z jednotlivých zápasů.

| více

Obrazem: 15. ročník Semilského pecnu

10.09.2018 | KULTURA | Semily

Slavnosti úrody, traktory, historická auta, koně, hospodářská zvířata, stánky s občerstveními, hudební program nebo vyhlášení pěstitelských soutěží, to vše jste mohli vidět na 15. ročníku Semilského pecnu, který letos posílil ještě sraz Parohatých měst.

| více

Turnovu hrozil s Horkami debakl, až v závěru přišlo alespoň snížení

10.09.2018 | SPORT | Turnov

Po výhře na penalty ve Dvoře Králové další progres pro turnovské hráče nepřišel, když doma příliš snadno ztratili utkání s FC Horky. Až teprve v závěru dokázali snížit z hrozivých 0:4 na přijatelnějších 2:4.

| více

Zářijová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

09.09.2018 | KULTURA | Semily

V programu semilského Kina Jitřenka najdete v září zahraniční hity Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená, Predátor: Evoluce, Sestra, Úžasňákovi 2 i české novinky Jan Palach, Důvěrný nepřítel a Po čem muži touží.

| více

Okresní přebor: Libštát remizoval v hitu kola s Mírovou 2:2

06.09.2018 | SPORT | Pojizeří

Hitem čtvrtého kola okresního přeboru byl duel v Libštátě, kam přijela Mírová. První branku vstřelili hosté, ale domácí do druhé půle stav otočili na 2:1, ve druhém poločase hosté stihli vyrovnat. Remízou skončily i další utkání Nová Ves - Horní Branná B a Vysoké - Mříčná. Vysokou výhru 4:0 si připsal Studenec nad Stružincem.

| více

Přepeře proti Náchodu získaly už třetí divizní výhru

02.09.2018 | SPORT | Přepeře

V sobotním deštivém dopoledni chtěli Přepeřští potvrdit důležité body přivezené minulé kolo z Českého Brodu. To se jim na konec po dobrém výkonu a výhře 3:0 nad Náchodem povedlo, a posunuli se dokonce do první pětky v divizní tabulce.

| více

Čáslavský Jícha sebral hlavou Turnovu všechny body

27.08.2018 | SPORT | Turnov

Fotbalisté FK Turnov měli v neděli na domácím stadionu blízko k zisku bodů, ale hosté z Čáslavi vstřelili 23 minut před koncem Jíchou rozhodující gól, na který už domácí nestačili reagovat.

| více

Mistryněmi republiky v požárním sportu 2018 jsou ženy SDH Poniklá

26.08.2018 | SPORT | Poniklá

Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a Mistrovství družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu v Liberci vyvrcholilo v neděli posledním soutěžním dnem, kdy byla na programu královská disciplína - požární útok. V kategorii žen celkově zvítězily ženy SDH Poniklá, mezi muži SDH v požárním útoku obsadil skvělé druhé místo Bozkov.

| více

Okresní přebor: Bez ztráty body jsou už jen Jilemnice a Libštát

23.08.2018 | SPORT | Pojizeří

Po dvou kolech okresního přeboru zbyla jen dvě mužstva, která neztratila body. Jilemnice doma deklasovala 6:1 Horní Brannou B a Libštát dokázal po poločase otočit ve výhru zápas v Martinicích. V dalších utkáních Mříčná zdolala Mírovou a utkání Studenec - Vysoké skončil remízou 4:4.

| více

Cestu Přepeř v poháru ukončila druholigová Chrudim

23.08.2018 | SPORT | Přepeře

V předkole poháru fotbalisté Přepeře vyřadily na konci července Zbuzany, ale soupeř v dalším kole byl ve středu 22. srpna nad jejich síly. Chrudim dokázala mnohem lépe využívat své šance a dostala se až do vedení 0:3, pak ale domácí stav zkorigovali na konečných 2:4.

| více

Hořela pec ve slévárně v Přepeřích, škoda se odhaduje na miliony

23.08.2018 | KRIMI | Přepeře

Celkem třináct jednotek hasičů bylo ve čtvrtek 23. srpna povoláno k požáru v průmyslovém objektu slévárny litiny v Přepeřích u Turnova. Z haly bylo evakuováno 20 osob z řad zaměstnanců slévárny, škoda se odhaduje na několik milionů korun.

| více

Nalezeno článků s videem: 510 | Zobrazeno: 1 - 21

1 2 3 4 5 6 25 »

Uzavírka sjezdu v Ohrazenicích

Z důvodu výstavby protihlukové stěny v Ohrazenicích dojde v pondělí 15. října k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 (km cca 42,00) a na silnici I/10 (sjezdové větve na silnici I/35 ve směru na Liberec). A dále k úplné uzavírce odbočovacího pruhu na Ohrazenice ze silnice I/10 ve směru na Turnov. Doba trvání úplné uzavírky je plánována do 30. 11. 2018, částečná uzavírka do 18. 12. 2018. Z důvodu uzavírky sjezdu v Ohrazenicích dojde k výlukám pravidelných autobusových linek 340, 350, 530 a 550. V obci Paceřice bude pro dopravu ve směru do Turnova zřízena provizorní zastávka Paceřice, obec.

Jablonec nad Nisou bude řídit nová trojkoalice

Necelý týden po komunálních volbách podepsali ve čtvrtek 11. října zástupci hnutí ANO, České pirátské strany a politického uskupení Společně pro Jablonec za podpory dalšího zvoleného zastupitele koaliční smlouvu. Dohromady budou mít v třicetičlenném Zastupitelstvu statutárního města Jablonec nad Nisou sedmnáct zastupitelů. Novým primátorem Jablonce bude dle smlouvy předseda místní organizace a lídr kandidátky hnutí ANO Milan Kroupa. Více podrobností na Našem Jablonecku