VIDEO strana 2

Zprávy o dění ve Vašem regionu obsahující video příspěvky.

a-detoa-muzeum hraček

18.11.2018 | SPORT | Turnov

Turnovské florbalisty a jejich fanoušky čekal v úterý 13. listopadu další velký večer. V osmifinále Poháru České pojišťovny došlo v turnovské sportovní hale na měření sil s pátým týmem superligy z Liberce. V bouřlivé atmosféře sice domácí hráči na soupeře těsně nestačili, ale po předvedeném výkonu si zasloužili potlesk početného publika.

| více

Obrazem: V Libštátě odhalili pomník padlým v 1. světové válce

12.11.2018 | ZPRÁVY | Libštát

V Libštátě v neděli 11. listopadu odhalili pomník padlým vojákům v 1. světové válce a zároveň poblíž zasadili lípu. Akce proběhla za přítomnosti mnoha hostů, včetně Lenky Holubičkové, autorky knihy Hrobům dáli věnované padlým ze Semilska a Lomnicka. Přinášíme fotografie a video Lubomíra Fejfara z akce.

| více

Přepeře vyhrály v Horkách a drží se jen tři body za čelem divize

12.11.2018 | SPORT | Přepeře

Fotbalisté FK Přepeře dokázaly v sobotu vyhrát 2:0 na trávníku devátých Horek nad Jizerou, a drží se tak na šestém místě stále na dohled vyrovnanému čelu tabulky divize C.

| více

Odhodlání Turnovu na Trutnov nestačilo

11.11.2018 | SPORT | Turnov

Turnovští fotbalisté vstoupili do sobotního utkání s Trutnovem odhodlaně a měli velké šance, ale nedokázali je proměnit, naopak soupeř takový problém s koncovkou neměl, a proto také nakonec vyhrál 1:4.

| více

Listopadová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

10.11.2018 | KULTURA | Semily

V programu semilského Kina Jitřenka najdete v listopadu zahraniční hity Bohemian Rhapsody, Climax, Louskáček a čtyři říše, Fantastická zvířata: Grindewaldovy zločiny, Creed II i české novinky Ten, kdo tě miloval, Pat a Mat: Zimní radovánky a Čertí brko.

| více

Listopadová nabídka kina Sféra v Turnově

08.11.2018 | KULTURA | Turnov

V listopadové nabídce Kina Sféra Turnov nechybí české snímky Po čem muži touží, Úsměvy smutných mužů, Ten, kdo tě miloval, ale ani světové hity Louskáček a čtyři říše, Bohemian Rhapsody, Grinch, Johnny English znovu zasahuje a Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny.

| více

Přepeře doma otočily ve výhru zápas se Dvorem Králové

05.11.2018 | SPORT | Přepeře

V sobotním utkání proti Dvoru Králové nastoupil v brance Přepeř poprvé v sezoně Kumprecht, neboť trenérský tandem Petříků přišel v minulém zápase v Čáslavi jak o Hyku, tak i o Majera. Domácí Přepeře od 16. minuty prohrávaly, ale dokázaly do poločasu skóre otočit a výhru potvrdit dalším gólem i ve druhé části.

| více

Mezinárodní konference se v Turnově zaměří nejen na archeologii

29.10.2018 | ZPRÁVY | Český ráj

Milovníci kulturního dědictví se ve dnech 9. - 11. listopadu sejdou v hotelu Korunní princ v Turnově na jednání již 15. Mezinárodní konference Památková péče v občanské společnosti Trosky 2018. Záštitu s finanční podporou přijala Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch.

| více

Mšeno v Turnově rozhodlo čtyřmi góly během dvaceti minut!

28.10.2018 | SPORT | Turnov

Hodné krutý výsledek 0:4 svítil v neděli odpoledne na tabuli na turnovském stadionu. Hosté stačili od 22. do 42. minuty nastřílet všechny čtyři góly. Domácí pak byli ve druhé půli lepší, ale nedokázali snížit ani jedinou brankou...

| více

28.10.2018 | ZPRÁVY | Liberecký kraj

Liberec má od neděle také svůj Strom republiky. Za přítomnosti zástupců města, církve i sokolské obce byl v neděli 28. října dopoledne zasazen v parku Clam-Gallasů v Liberci. Do kořenů stromu byla vložena i schránka s historickými dokumenty. V rámci oslav se veřejnosti otevřela také budova liberecké radnice.

| více

Lomničtí oslaví 100 let republiky vlastním filmem

25.10.2018 | KULTURA | Lomnice nad Popelkou

Dokument Prvorepubliková pohlednice Lomnice je celovečerní film vytvořený trojicí lomnických autorů k příležitosti 100. výročí republiky. Netradiční formou vás pomocí dobových pohlednic a fotografií přenese zpět do období 1918-1938 v Lomnici nad Popelkou, kde se po Velké válce opět naplno rozbíhají místní továrny, živnosti, oživuje se činnost spolků a modernizace města probíhá na plné obrátky.

| více

Obrazem: Bitva z 1. světové války na semilském Ostrově

24.10.2018 | ZPRÁVY | Semily

Součástí oslav 100. výročí založení Československé republiky v Semilech byla i ukázka bitvy z 1. světové války v podání Sdružení přátel vojenské historie Sever 2013 z Jablonce nad Nisou v semilském parku Ostrov.

| více

Přepeře proti Benátkám trápila koncovka

22.10.2018 | SPORT | Přepeře

Zatímco v minulém kole dokázali fotbalisté FK Přepeře vyhrát na půdě soupeře, tak v sobotu dopoledne podlehli doma 1:2 Benátkám nad Jizerou.

| více

Raven’s Night v Továrně Mastných ukáže pravý rockový nářez

18.10.2018 | KULTURA | Lomnice nad Popelkou

Jedinečný koncert Raven´s Night překypující talentovanými hudebníky se chystá v Továrně Mastných v Lomnici nad Popelkou v sobotu 20. října v 19 hodin. Těšit se můžete na Outlet Fiction (metalcore Libštát), Motor House (rock metal Semily), Attack the Hero (hardcore metal Praha) a Brando´s Eyes (post hardcore metalcore Praha).

| více

Potřebné tři body pro Turnov vystřelil Petr Havel

14.10.2018 | SPORT | Turnov

Proti Náchodu, který byl v tabulce divize C stejně jako Turnov hodně dole, potřebovali domácí fotbalisté naplno bodovat. Nakonec se jim to podařilo, když zápas rozhodla branka Patra Havla ze 17. minuty.

| více

Po nehodě u Dětřichova vyhasl život řidiče vozidla

14.10.2018 | ZPRÁVY | Liberecký kraj

Tragická nehoda se stala v pátek 12. října po 10.30 na silnici I/13 u obce Dětřichov, kdy řidič narazil do stromu a vozidlo začalo hořet. Náhodně projíždějící zdravotníci ho vytáhli ven a začali oživovat, ale muž na následky zranění zemřel.

| více

Říjnová nabídka Kina Jitřenka v Semilech

11.10.2018 | KULTURA | Semily

V programu semilského Kina Jitřenka najdete v říjnu zahraniční hity Venom, Zrodila se hvězda, První člověk, Johnny English znovu zasahuje i české novinky Domestik, Toman, Hovory s TGM, Mars a Když draka bolí hlava.

| více

Okresní přebor: Po prohře Jilemnice se vrací do čela Libštát

05.10.2018 | SPORT | Pojizeří

Jen jedno kolo vydrželi na čele tabulky okresního přeboru fotbalisté Jilemnice. V osmém kole totiž nečekaně prohráli 5:3 v Martinicích. Naopak nezaváhal doma Libštát, který rozstřílel 4:0 Stružinec a stejně bodů má i Studenec, který vyhrál 4:1 v Mříčné, hattrickem se na tom podílel Jiří Povr.

| více

V pátek a v sobotu volíme zastupitele a senátory

04.10.2018 | ZPRÁVY | Jablonec nad Jizerou

Ve dnech 5. a 6. října 2018 proběhnou volby do zastupitelstev obcí v obcích, městech, městech se zvláštním postavením, hlavním městě Praze, městských obvodech a městských částech. V některých obcích proběhne společně s komunálními volbami i I. kolo voleb do třetiny Senátu Parlamentu ČR. Případné II. kolo do třetiny Senátu Parlamentu ČR proběhne v těchto obcích ve dnech 12. a 13. října 2018.

| více

Obrazem: Oslavy 130. výročí železnice Liberec - Jablonec

04.10.2018 | ZPRÁVY | Liberecký kraj

V sobotu 29. září 2018 se konaly oslavy 130 let existence železničního spojení mezi dvěma největšími městy našeho kraje. Součástí programu byly jízdy zvláštních parních vlaků a historických tramvají. V době od 10.40 - 12.00 došlo na přivítání příjezdu protokolárního vlaku primátorem a vedením města Jablonec nad Nisou.

| více

01.10.2018 | SPORT | Přepeře

Už podruhé v řadě hráči FK Přepeře remizovali v základním čase a poté prohráli na pokutové kopy. Tentokrát proti Trutnovu stihli v sobotu dopoledne vyrovnat dříve než minulý týden ve Vysokém Mýtě, ale znovu byl soupeř o gól lepší v následném rozstřelu. Ve vyrovnané tabulce divize C ale Přepeře drží stále pěkné třetí místo.

| více

Nalezeno článků s videem: 545 | Zobrazeno: 22 - 42

« 1 2 3 4 5 6 7 26 »

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži