„Jablonecká“ štafeta je ve finále atletického ME

08.07.2018 09:50:55 | Autor: Ladislav Janata a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

„Jablonecká“ štafeta je ve finále atletického ME

Všechna děvčata se ve svých běžeckých disciplínách na ME dorostu v Maďarsku probojovala do semifinále, kde obsadily umístění kolem 20. místa, ale společně mají ještě naději na dobré umístění, protože se ve štafetě probojovaly do finále!

Nejúspěšnější byla Veronika Milotová z LIAZu, která v semifinále běhu na 400 metrů po vyběhnutí ze zatáčky atakovala postupové místo, ale v závěru nestačila a zaběhla znovu čas pod 56 sekund, přesně 55.98, což pro ni znamená celkové 15. místo mezi 32 startujícími závodnicemi. Svou skvělou formu určitě ještě potvrdí ve štafetě, na kterou je nominována.

Její oddílová kolegyně Barbora Hůlková v semifinále na 200 metrů zaběhla čas 24.93 a skončila celkově na 21. místě.

Třetí závodnice z Jablonce Denisa Folková z AC bojovala v semifinále běhu na 800 metrů o postup do finále, ale dosažený čas 2:12.16 na to nestačil a celkově obsadila dvacáté místo.

Pro závodnice byl start na ME velkou zkušeností a věřme, že prospěje ke zlepšení jejich výkonů v dalším průběhu sezony. Velké poděkování patří také jejich trenérům - Daně Jandové, Martinu Michalskému a Mírovi Ruckému.

Ve složení Tereza Marková (Slavia Praha), Barbora Hůlková, Veronika Milotová a Denisa Folková (všechny Jablonec) vytvořila štafetu České republiky a v běhu na 100 - 200 - 300 - 400 metrů, která v sobotu vyhrála rozběh, a časem 1:12,08 postoupila do nedělního finále.

Jejich boj o případnou medaili můžou sportovní fanouškové v neděli sledovat na stanici Eurosport 2 - přenosy začínají ve 13.30 a 16.00 hodin.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Bára Hůlková a Veronika Milotová startují na mistrovství Evropy dorostu
Obrazem: Třetí kolo kolo krajského přeboru atletických družstev
Fotomomentky z Daňkova memoriálu 2018

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nové termíny sluchové poradny v Turnově

Od loňského roku začala v Turnově fungovat na adrese DPS Výšinka, Granátová 1897 sluchová poradna. Poradna zajišťuje odbornou pomoc, seřizování sluchadel či prodej baterií a drobných náhradních dílů do sluchadel. V Turnově bude i v roce 2019 poskytovat služby odborný pracovník Jaroslav Paur. Nejbližší termíny poradny budou: 25. 2., 29. 4. a 24. 6. od 9 do 11 hodin. Na jednotlivé termíny je nutné se předem objednat na tel. čísle: 488 577 841 nebo 731 653 007.

Ministerstvo vnitra ocenilo kraj za Digitální mapu veřejné správy

Ministerstvo vnitra České republiky ocenilo Liberecký kraj za spolupráci při naplňování opatření takzvaného Akčního plánu Geoinfostrategie. Ministerstvo vnitra v dopise z ledna letošního roku poděkovalo kraji za vysokou profesionalitu a kvalitu včetně ochoty předávat své zkušeností na ostatní regiony a centrální orgány České republiky. „Digitální mapa veřejné správy Libereckého kraje vznikala v období 2011 až 2015. Přišla nás na více jak 23 milionů korun. Zaznamenává právní a skutečný stav uspořádání území. Mapa je velice podrobná a je zdrojem kvalitních prostorových dat nejen pro veřejnou správu, ale i občany, kteří zde najdou například plány silnic, železniční mapu či přehled katastrálních území. Do budoucna chystáme podpořit další projekty, jako je například vznik Digitální technické mapy celé České republiky," uvedla Jitka Volfová, statutární náměstkyně pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Maškarní karneval na semilském kluzišti 2019
Divadelní festival Modrý kocour 2019 se blíží
Rada kraje odsouhlasila téměř 22 milionů na pohotovost a záchytku
Předpremiéru Zkázy Dejvického divadla uvidíte v lomnickém kině
Únorová nabídka Kina 70 Jilemnice

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
15.02.: Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou
15.02.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT