26. ročník festivalu Benátská! navštívilo přes 40 tisíc fanoušků
29.07.2018 15:15:54 | Autor: Johana Turner a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj
Skvělou podívanou a výborným zážitkem se stal pro všechny hudby milovné 26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem ve dnech 26. až 29. 7. Už pošesté se konal v příjemném areálu ve Vesci u Liberce, letos dorazilo do festivalového areálu přes 40 tisíc návštěvníků.
Rekordní návštěvností začal prodloužený hudební víkend už ve čtvrtek 26. 7. večírkem pro nedočkavé (přišlo na něj 9000 lidí), během kterého zahrála skupina Olympic s některými členy z původní sestavy z let 1963 - 1965, vystoupily také kapely Jelen, Doctor P.P., Turbo a další.
V pátek pokračoval hudební program zahraničními hvězdami: Bonnie Tyler a Guano Apes, jimž zdatně sekundovaly kapely Divokej Bill, Tublatanka, Vypsaná fixa, Jasná páka a v hudebním stanu Rádia Impuls Eddie Stoilow, Katka Knechtová a další. Pro tým Bonnie Tyler byla Benátská! s Impulsem skutečným zážitkem, jak se vyjádřil její road manager: „Benátská je skvěle zorganizovaný festival, pohodový, s úžasnou atmosférou. Podle nás rozhodně snese srovnání se zahraničními festivaly a jsme moc rádi, že jsme zde mohli hrát!"
V sobotu odehrál 90 minutový koncert Jarek Nohavica, který jinak festivalovými vystoupeními šetří, ale pro Benátskou! s Impulsem udělal již podruhé výjimku. Dále si návštěvníci užili legendy české populární hudby Marii Rottrovou a Mira Žbirku, ale také Anetu Langerovou, Mirai, Xindla X, Bena Cristovaa, TH!S a další. Festivalový program zakončoval v brzkých ranních nedělních hodinách Mejdan Rádia Impuls v Hudebním stanu Rádia Impuls a dalších dvou afterparty zónách.
Jaký byl letošní 26. ročník festivalu Benátská! s Impulsem za pořadatele shrnuje Petr Pečený: „Letošní ročník jsme si opravdu užili a věřím, že návštěvníci s námi! Snažíme se dělat hudební i doprovodný program, jak nejlépe umíme, a věřím, že vzrůstající počet návštěvníků to jenom dokládá. Všichni si pochvalovali skvělou pohodou atmosféru, čistý areál a kvalitní služby. Každý rok se posouváme dopředu. Dnešním dnem pro nás začínají přípravy na ročník další."
Benátská! s Impulsem tradičně nabídla doprovodný program, skvělé služby, kvalitní kuchyni, regionální potraviny, tradiční festivalovou vinárnu, nejdelší vodní skluzavku na hudebních festivalech v ČR a spoustu dalších věcí.
Hudební léto 2018 aneb Přehled koncertů a festivalů v Pojizeří
Související články:
Benátská 2018 přivítá Jarka Nohavicu, Bonnie Tyler i Guano Apes
Vašek Bláha s Divokým Billem vystoupí na letošním festivalu Benátská!
Festival Benátská! se koná i za podpory Libereckého kraje
Obrazem: Helloween na Benátské!
Nightwish a další Vikingové ovládli 21. ročník festivalu Benátská noc
Obrazem Benátská noc 2012: Slovenský čtvrtek, Adams, Nohavica nebo Anna K.
Aktuální hudební vystoupení najdete v rubrice KULTURA - Koncerty
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Krajský odbor silničního hospodářství bude od ledna řídit Frömelová
Rada Libereckého kraje obdržela v úterý 2. prosince návrh na jmenování Bc. Dominiky Frömelové, DiS. do funkce vedoucí odboru silničního hospodářství Krajského úřadu Libereckého kraje s účinností od 1. ledna 2026. Do výběrového řízení vypsaného 2. října 2025 se přihlásila jedna uchazečka. Dominika Frömelová dlouhodobě působí na daném odboru, kde zastává od roku 2024 pozici vedoucí oddělení dopravně správních agend, a tak byla doporučenou kandidátkou pro jmenování krajskou radou. Ve funkci nahradí odchodivšího Zdeňka Borovičku.
Nejnovější články
FOTO: Skauti rozváželi Betlémské světlo, znovu pojedou 20. prosince
Obnovili výsadbu v turnovské ulici Žižkova
Krkonošské muzeum v Jilemnici rozšířilo sbírky o kresby Jiřího Šlitra
Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
Rekonstrukce tunelu a mostů na I/35 v Liberci míří do finále
Nejčtenější články
17.12.: Hasiči vytahovali v Košťálově auto z potoka
18.12.: Rybova Česká mše vánoční rozezní opět kostely v Semilech i Bozkově
18.12.: První den roku 2026 v Turnově bude bez Novoročního ohňostroje
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.