Abeceda peněz potřetí aneb Žižkovka v Legolandu

03.06.2019 07:46:44 | Autor: ZŠ Žižkova Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Abeceda peněz potřetí aneb Žižkovka v Legolandu

Děti z 5.B ze ZŠ Žižkova Turnov vyjely do Legolandu. Nebylo to však jen tak. Byla to poslední část projektu Abecedy peněz, ta nejkrásnější. Museli si s učiteli projít dlouhou cestu.

Vstoupili jsme do projektu finanční gramotnosti České spořitelny a.s. na začátku školního roku v září. Celý podzim jsme budovali naši firmu, vyráběli jsme a nakonec prodávali. Naše snažení bylo příjemně finančně zhodnoceno. Část výdělku jsme věnovali na charitativní účely (a za to patří dětem veliký obdiv a dík). Zbytek se stal naší odměnou za zvládnutí nových dovedností.

Pečlivě a dlouho jsme zvažovali mnohé varianty, kam vydělané peníze investovat. Rozhodnutí bylo jednoznačné. Jako tým jsme se učili novému, jako tým jsme pracovali, a tak se odměníme i společným zážitkem. Legoland! Pro mnohé z nás nepoznané místo a tak lákavý cíl. Kdo by z dětí neznal stavebnice Lega.

A tak jsme vyrazili do Německa. Celý den jsme prochodili, obdivovali dokonalé domečky, mosty, vlaky... z těchto barevných kostek. Užívali jsme si na atrakcích, vyhlídkové věži, pluly na loďkách, v mořském akváriu nás míjely medúzy i žralok. Bylo toho tolik, že bychom mohli hodně dlouho vyprávět. Bylo nám báječně!

Každá poctivá práce a snažení by měla přinášet ovoce. To naše ovoce bylo opravdu sladké. Moc sladké!

Žáci 5. B a Mgr. Helena Podzimková

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tradiční školní jarmark pořádali na turnovské Žižkovce
Jakub Mertlík ze Žižkovky je druhý nejlepší geolog v Česku
Literáti a ilustrátoři ze ZŠ Žižkova Turnov byli oceněni v Praze
Turnovská Žižkovka bojovala v krajských kolech přehazované a vybíjené
Abeceda peněz poučí další děti ze škol v Libereckém kraji

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
V Přepeřské ulici v Turnově se pracuje na propojení mostek - viadukt
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT