Advent přichází na ZŠ Skálova Turnov

29.11.2020 13:56:47 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Turnov

Advent přichází na ZŠ Skálova Turnov

Tým pedagogů z odloučeného pracoviště ZŠ Skálova Turnov v Alešově ulici připravil nejenom pro žáky a rodiče své školy film s představením svatých, kteří se objevují v předvánočním čase.

Tento unikátní snímek se zrodil jako připomínka akce Vítání svatého Martina, kterou každoročně "Alešovka" v listopadu organizuje.

„Chtěli jsme, aby sváteční atmosféra předvánočního času zasáhla všechny lidi, kteří by si ji jinak užívali třeba na našem svatém Martinovi nebo na jiných akcích pro veřejnost," vysvětlila záměr krátkého filmu Advent přichází jeho režisérka Vendula Bičíková.

Natáčení nebylo jednoduché. „Vzhledem k opatřením v této době, jsme si nemohli dovolit velký štáb. Přesto se nám podařilo vytvořit jedinečný příběh od svatého Martina až ke Štědrému dni," dodala Vendula Bičíková.

Protagonisté snímku navštívili různá místa v okolí. Natáčelo se na Dlaskově statku, u kostela svatého Jana Křtitele v Nudvojovicích, u kostela svatého Jakuba Staršího v Přepeřích, na Mužském u Mnichova Hradiště, v Dobré Vodě, v Hnanicích a v Přepeřích.

„Poděkování patří pracovníkům Muzea Českého ráje v Turnově, Václavu Vítovi z Dobré Vody, paní Vlastě Šormové z JK MIRA Hnanice a Danu Hyblerovi. A protože v předvánočním čase se mají plnit přání, pojďte s námi splnit jedno Víťovi Součkovi, bratrovi Johanky Součkové, která chodí do třetí třídy naší školy. Víťa kvůli krvácení do mozku krátce po narození trpí mozkovou obrnou," upřesnila za ZŠ Skálova Jana Pekařová.

Pokud se vám film líbí a máte chuť a možnost udělat dobrý skutek, pošlete do neděle 20. prosince jakoukoli částku na transparentní účet SRPŠ při turnovské škole 123-2948610267/0100. „Částka bude v předvánočním čase předána rodičům Víti Součka a rodiče ji využijí na jeho léčbu. Za každou částku, kterou přispějete, mockrát děkujeme!," doplnila Pekařová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Skálovku distanční výuka nezbrzdila
Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina
Svatý Martin přijel v pátek do Turnova
Svatý Martin přijel do turnovské ZŠ v Alešově ulici
ZŠ Skálova Turnov přivítala Martina na bílém koni

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Vzácné pojizerské čepce dorazily z Olomouce do Semil
Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT