Akce Ostrov žije středověkem potěšila v Semilech malé i velké

30.05.2019 15:15:31 | Autor: Renata Coufalová a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Akce Ostrov žije středověkem potěšila v Semilech malé i velké

Neděle 19. května na semilském Ostrově přinesla návštěvníkům odpoledne plné ržání ušlechtilých koní, nelítostných soubojů chrabrých rytířů, vystoupení okouzlujících tanečnic, ale i přehlídku loveckých plemen psů a ukázky sokolnictví. Slunečné počasí udělalo radost návštěvníkům i pořadatelům a v pestrém programu si jistě každý našel to své.

V letošním ročníku akce Ostrov žije... jsme na Ostrově přivítali divadelní a kaskadérskou společnost Štvanci, v čele s jejím zakladatelem Robertem Šlapanským. V rámci programu jsme dostali příležitost nahlédnout "pod pokličku starých řemesel" v podání Berounských měšťanů - svůj um předvedli mastičkář i písař a mohli jsme navštívit i dobovou lazebnu.

„Opravdu vydařená akce, i díky skvostnému počasí. Program poutavý i poučný a dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí o lovu ve středověku i sokolnictví. Pochvala také za vratné zálohové kelímky, které měla většina stánků," uvedla pro Naše Pojizeří návštěvnice Lenka Hřibová.

Akce Ostrov žije středověkem<br />Autor: Lenka Hřibová Atmosféru středověkého honu navodila lovecká družina krále Václava IV. a nechyběla ani přehlídka loveckých plemen psů. Veliké pozornosti diváků se těšila ukázka sokolnictví v režii společnosti Falconia v čele s jedním ze zakládajících členů, panem Jaroslavem Pelíškem, který se věnuje jízdnímu sokolnictví a lovu v sedle koně. Celým programem nedělního odpoledne nás provázela středověká živá hudba Dei Gratia, hudební skupina hrající historickou hudbu.

„Musím říci, že veliká návštěvnost letošního ročníku akce nás moc potěšila a předčila naše očekávání. Pozitivní ohlasy na sebe nenechaly dlouho čekat. Je vidět, že různorodá témata akcí našemu Ostrovu opravdu sluší a návštěvníci dovedou snahu pořadatelů ocenit," sdělila starostka města Semily Lena Mlejnková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po divokém západu semilský park Ostrov ožije středověkem
Pohádkový les v Semilech má letos téma středověk
Semilský Ostrov ožije divokým západem
Obrazem: Westernový den v Semilech 2017
FOTO: Ordo Kromen předvedli divákům středověký turnaj

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Upozornění na odtlakování části plynovodu v Přepeřích

Ve středu 19. června v době od 8 do 11 hodin dojde z provozních důvodů k odtlakování části VTL plynovodu DN 500 Přepeře - Paceřice, na kterém bude probíhat plánovaná oprava. Odtlakování bude probíhat řízeně odfukem na trasovém uzávěru v katastru obce Čtveřín na parcele č. 265/1 (u rychlostní silnice R10 směr Turnov - Praha). Odtlakování probíhá za trvalého dozoru pracovníků Gridservices s.r.o. Odtlakování je doprovázeno zvýšeným hlukem v okolí a může být cítit zápach zemního plynu v ovzduší, který není nijak nebezpečný

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Soutěž ve sběru papíru a baterií v Turnově znovu vyhrála ZŠ Mašov
I.A třída: Lomnice, Semily i Horní Branná na závěr vyhrály
Hrad Valdštejn opět oblehli husité
FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
Vjezd do průmyslové zóny Vesecko v Turnově bude omezen!

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
18.06.: FOTO: Amfora hrála se Železným Brodem smírně 7:7
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT