Alena Housová: Nejcennější je pro mě kompletní sbírka zlatých z MS

06.04.2013 15:53:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Semily

Alena Housová: Nejcennější je pro mě kompletní sbírka zlatých z MS

Světovému poháru v jízdě na skibobech opět kralovala Alena Housová, semilská závodnice jezdící v dresu Sokola Jablonec nad Jizerou. Alena navíc získala i všechny čtyři tituly na mistrovství světa. V rozhovoru se s ní vracíme k letošní sezoně i k tomu, kdo jí rozbil vítězný pohár.

V letošní sezoně jsi podeváté v kariéře vyhrála světový pohár a navíc jsi získala hned čtyři tituly na mistrovství světa (více zde). Čeho si ceníš víc a co je těžší získat?

Nejcennější je pro mě kompletní sbírka zlatých z MS, protože jsem ji získala poprvé a protože je vždy těžké udržet koncentraci po celou dobu mistrovství a vyhrát všechny disciplíny.

Považuješ letošní sezonu za svoji vůbec nejlepší?

Výsledky tomu odpovídají, tedy ano.

Čekala jsi, že může k něčemu takovému dojít po tvém zranění z florbalu v roce 2010?

Po každém zranění je těžké najít zpět techniku, fyzičku, motivaci a především sebevědomí, nikdy neplánuji dopředu a řeším vše postupně... Důležité bylo vrátit se co nejdřív na skibob a začít závodit.

Obě vrcholné skibobové akce se konaly v Rakousku a domácí závodníci docela vyhořeli. Čím to? Zamkli jste je v šatně?

Pravdou je, že tlak na Rakušany byl enormní a v trénincích byli vynikající (muži i ženy), možná až přemotivovaní, což jim dle mého názoru uškodilo, moc chtěli všichni vyhrát, soutěžili mezi sebou a jaksi zapomněli na nás :o)

Alena Housová v sezoně 2012/ 2013Záříš ve světovém poháru už 15 let, která z tvých soupeřek za celou dobu byla ta nejlepší? Která se opravdu těžko porážela?

Velmi těžké odpovědět, protože na začátku kariéry se všechny zdají neporazitelné, zvláště ty starší, postupem se člověk začne zlepšovat a sleduje nejenom vrstevnice, ale zároveň chce dotáhnout ty nejlepší... A pak zjistí, že musí porazit všechny. Často mě pak porazil někdo, od koho jsem to vůbec nečekala.

A co nové tváře, vidíš nějaký supertalent, který by mohl jezdit tak dobře jako ty v budoucnu?

Líbí se mi jedna holčina z Čech a jedna z Rakouska. Češka tím, že je hodně komplexní - má dobrou techniku a navíc u toho i přemýšlí, Rakušanka mě zaujala ohromnou bojovností a nasazením, sama jsem zvědavá, jak se budou vyvíjet a co nakonec zvítězí. Jména dnes ze mě nikdo nedostane... Nebylo by to fair vůči ostatním z juniorského týmu.

Vím, že jedna česká reprezentantka před tebou měla taky přes 20 titulů z MS a byla zapsána v Guinnessově knize rekordů. Nemáš tam už náhodou taky nějaký zápis, třeba v počtu celkových titulů nebo z nějaké disciplíny?

Určitě nejznámější skibobistkou nejenom u nás je Irena Francová-Dohnálková, která získala 25 titulů z MS (mezi dospělými), já mám nyní 27 titulů - juchůů, takže bych tam asi měla být už konečně já?! (smích)

Slyšel jsem, že pohár za vítězství v SP jsi domů nedovezla, protože ho rozbil předávající. Co je na tom pravdy?

Je to pravda. Willy Hediger (viceprezident FISB) při předávání zakopl a pohár v podobě skleněného talíře "hodil" z pódia mezi diváky do sálu, kde se roztříštil ... Mám přislíbeno novou výrobu a dodání v průběhu léta.

Fotografie z vyhlášení MS a letošní závodní jízdy, archív Aleny Housové

Související články:

Čeští skibobisté zcela ovládli šampionát v Rakousku

Předchozí články o jízdě na skibobech

Předloňský rozhovor s Alenou Housovou:

Po minulé sezoně jsou pro mě tři tituly zadostiučení

Další rozhovory se zajímavými osobnostmi v rubrice VOLNÝ ČAS - Rozhovory

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Nejčtenější články

15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT