Aneta Pavlatová: Do soutěže miss šla kvůli charitativním projektům

19.06.2018 17:59:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Semily

Aneta Pavlatová: Do soutěže miss šla kvůli charitativním projektům

V letošní soutěži Miss Liberecký kraj uspěla Aneta Pavlatová ze Semil, když získala titul 1. vicemiss Libereckého kraje 2018 a Miss Fitness Libereckého kraje 2018. Vracíme se s odstupem k soutěži, ale i k Anetiným zajímavým charitativním projektům v obsáhlém rozhovoru.

Gratuluju k titulu vicemiss Libereckého kraje. Jaká k němu byla cesta? Kdo tě do soutěže přihlásil?

Na casting mě pozvala sama jedna z porotkyň Veronika Biasiol přes instagram, ať přijdu zkusit své štěstí. Dlouho jsem však váhala. Rozhodla jsem se vlastně až v ten den, kdy jsme si koupila jízdenku z Prahy, kde studuju, do Liberce. Celý průběh soutěže byl skvělý a moc jsem si užívala každé soustředění.

Podporovala tě rodina nebo přítel?

Určitě rodina i přítel, který vydržel čtyři hodiny na castingu, i když jsem mu slíbila, že to bude trvat jen hodinu :o). Mám skvělou rodinu, která je mi ve všem velkou oporou.

Aneta Pavlatová<br />Autor: Vladimír Labaj Už ses účastnila nějaké menší soutěže dřív?

V Praze jsem se účastnila soutěže Staň se tváří Flory. Šlo o soutěž jednoho obchodního domu, kde se pak hlasovalo na internetu a skončila jsem pátá. To ale byla menší soutěž s rychlejším průběhem.

Vím, že jsi jako modelka spolupracovala s fotografkou Leou Jenčovou, která občasně externě fotí pro náš web. Co ti dala práce s ní?

Spolupráce s ní mi dala strašně moc. Potkaly jsme se náhodou, když hledala modelku s vysokým čelem :o). A od té doby jsme si sedly i po lidské stránce - staly se z nás velké kamarádky a spoluvytváříme nejen charitativní projekty.

Je focení dobrou průpravou do soutěže miss nebo to s tím moc nesouvisí?

Myslím, že to s tím až tolik nesouvisí. Důležité podle mě je zůstat sama sebou, zbytečně se nestresovat a užívat si to celé, co se v průběhu soutěže děje.

Vím, že jsi dlouho dělala aerobik ve Fit Studiu Jany Boučkové v Semilech a že sportovali i tví rodiče. Pomůže sport v určité odolnosti pro soutěž a dopomohl ti k doprovodnému titulu Miss Fitness?

Aneta Pavlatová<br />Autor: Lea Jenčová Step aerobik jsem dělala sedm let a nejvíc mi to pomohlo asi v práci se stresem. Já jsem totiž dostala číslo jedna a tím, že jsem šla všude první, nesměla jsem se bát vystoupit na pódium a možná jsem ani neměla čas být moc nervózní. Titul Miss Fitness moc nesouvisel s aerobikem, spíš s tím, že jsem odmalička vedena ke sportu a k píli, a soutěž mě přiměla na sobě začít znovu pracovat.

Teď se vraťme k finále, zaujaly mě tvé peříčkové večerní šaty, kdo ti je ušil?

Šaty pro všechny soutěžící šili Ponerovi, sourozenci z Liberce. Šlo o velmi drahé šaty, takové už na sebe možná nikdy neobléknu. Byla pro mě pocta je mít ten večer na sobě. Byly to první šaty, které jsem vyzkoušela a také už jsem u nich zůstala. Velmi podobné, jen v tmavé barvě, zvolila i paní Veronika Novotná - ředitelka soutěže.

Co jsi měla za volnou disciplínu?

Hned sedm holek řeklo, že bude tančit a já se nechtěla účastnit taneční soutěže, to se navíc špatně hodnotí. Chtěla jsem přijít s něčím jiným, aby si mě porotci dobře zapamatovali, a napadlo mě se ukázat s tím, čemu se věnuju ve volném čase vlastně nejvíc. Takže jsem prezentovala tři dosavadní charitativní projekty pro Dětský domov v Semilech.

O jaké šlo konkrétně projekty?

Chtěla jsem dětem věnovat zážitek, což je podle mě lepší než materiální věci. První akcí tak bylo focení, na kterém jsem spolupracovala s Leou Jenčovou. Pozvaly jsme i vizážistku a dívky z domova měly takový dívčí fotící den. Druhým projektem byl sportovní den v sokolovně spíše pro kluky, kdy Patrik Tomáš a další mladí sportovci motivovali děti ke sportu. Třetí projekt proběhl před posledními Vánocemi. Na sociálních sítích jsme vybírali peníze, aby si děti mohly užít pobyt na horách v Peci pod Sněžkou. Vybralo se celkem 68 tisíc, takže děti mohly odjet na celý týden, nemusely řešit skipasy a chodily do lyžařské školy. Bylo to zkrátka skvělé!

Aneta Pavlatová<br />Autor: Petr Ježek Souvislost s dětmi měly i tvoje druhé šaty...

Ano, byla totiž omezená místa na finále, ale já jsem se rozhodla, že je chci mít nějakým způsobem všechny sebou. Tak jsem si pořídila bílé šaty a barvy na textil a při jednom odpoledni mi všechny děti obtiskly na šaty své ruce.

Akci moderoval Roman Šebrle, kterého stále spíš vnímáme jako světového rekordmana a olympijského vítěze v atletickém desetiboji, jaký je vlastně moderátor?

Celý večer byl pěkný, pomáhal nám, a snažil se nám vždy vyjít vstříc.

Pro finále jsi měla ve svém medailonku motto: Když nemůžeš, tak přidej! Má to souvislost se sportem a Emilem Zátopkem nebo spíš je to jen podle názvu hitu skupiny Mirai?

Má to souvislost spíš se sportem. Byla jsem tak vychovávaná, že cokoliv si člověk usmyslí, tak má dovést k realizaci. V tom jsem vždy byla rodinou podporována a vím, že i neúspěch může být velkým krokem dopředu.

Jak tě samotná soutěž Miss Libereckého kraje a její organizace zaujala?

Myslím, že jsem měla rozdílný důvod než většina děvčat, proč jsem se do soutěže přihlásila. Byla jsem překvapená, že jsem se vůbec umístila tak vysoko a samozřejmě jsem byla šťastná, ale i kdybych si korunku neodnesla, soutěž mi i tak dala mnoho.

Co tě nyní po zisku titulu vicemiss čeká za akce či se budeš účastnit jiné soutěže?

Akce se připravují. Ozvali se i někteří sponzoři se zájmem o spolupráci, tak se už moc těším a vděčím za to právě celému organizačnímu týmu soutěže, od kterých jsem se hodně naučila.

Studuješ psychologii na Univerzitě Karlově. Jaká jsou tvoje očekávání, budeš spíš psycholožkou, učitelkou nebo chceš být spíš modelkou?

Teď to s jistotou nemůžu říct, ale přála jsem si už na škole být klinický psycholog, čekají mě ještě 4 roky studia, a pak několik let dalších zkoušek, tak se uvidí, jak se dokážu se vším poprat :o). Chtěla bych mít v budoucnu i svou nadaci, a třeba mi k tomu dopomůže nějaká z nabídek po soutěži.

Aneta Pavlatová<br />Autor: Lea Jenčová Medailonek v soutěži
Dívka č. 1
Aneta Pavlatová

21 let/162 cm/87-63-96
Bydliště: Semily
Škola/zaměstnání: Univerzita Karlova, Praha, obor psychologie
Motto: Když nemůžeš, tak přidej!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FOTO: Miss Liberecký kraj je Nina Boichenko, druhá Aneta Pavlatová
Ve finále Miss hasička bojuje Kristýna Švadlenová ze Smržovky
Dívky z Hamrsek nafotily kalendář, výtěžek věnují psímu útulku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
V Přepeřské ulici v Turnově se pracuje na propojení mostek - viadukt
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT