ANO, protože Semily mají na víc

12.09.2018 14:32:52 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

ANO, protože Semily mají na víc

Čas pro komunální volby 2018, které proběhnou ve dnech 5.- 6. října se pomalu blíží, proto představujeme semilskou kandidátku hnutí ANO, s volebním číslem 6. Jejím současným lídrem je David Pražák, od roku 2017 poslanec Parlamentu ČR za hnutí ANO. V první pětici kandidátů dále najdeme vedoucí Fokusu Semily, paní Jarmilu Kuželovou, Dr. Rostislava Chlupáče, živnostníka Miroslava Mrňáka a Bc. Michala Hanče.

Prioritou kandidátů za hnutí ANO je učinit Semily dostatečně atraktivní, aby mladí lidé a jejich rodiny měli chuť ve svém městě zůstat a v ideálním případě se také zapojit do jeho dění. Tak to cítí i nejmladší kandidát hnutí ANO, Miroslav Kožůšek: „Semily si zaslouží nový impuls a nové vize. Vize, které budou mít smysl a prosperitu pro všechny spoluobčany města. A právě takovou politiku bych chtěl vytvářet se všemi v našem městě. Už dlouho mám totiž takové přání, aby k nám lidé přicházeli a ne odcházeli."

Hnutí ANO chce začít od „základního kamene" a tím jsou nepochybně děti. Proto do jejich rozvoje vkládá největší úsilí. „V tuto chvíli je pro nás na prvním místě zdárné dokončení projektu výstavby nové školky, po kterém už dlouho volají nejen paní učitelky," dodává David Pražák, lídr kandidátky.

Semily se mohou pyšnit poměrně velkým výběrem školních zařízení. Rodiče, hledající alternativu, zde najdou vedle „klasiky" waldorfskou školku, základní školu a dokonce i lyceum. Hnutí ANO chce podpořit tuto různorodost a zároveň přispět k rozvoji všech školských organizací zřizovaných městem Semily, k jejich vzájemné spolupráci, pořádání společných soutěží atd. Kandidáti hnutí ANO si jsou ale plně vědomi toho, že kvalita vyučování stojí na učitelích, jejich energii a nadšení. Proto je jejich cílem pedagogy motivovat a pomoci s adekvátním finančním ohodnocením.

Kandidáti hnutí ANO pro město Semily V roce 2018 se podařilo dokončit dvě kruhové křižovatky a citlivě zkulturnit jejich okolí. Dalším investičním krokem by mělo být jejich propojení a vybudování společného vlakového a autobusového terminálu. „Kromě úpravy okolí by se také vybudovalo v prostoru současného autobusového nádraží nové parkoviště," vysvětluje Bc. Michal Hanč, který působí v oblasti dopravy. Rozšíření parkovacích míst v Semilech je jedním z hlavních bodů volebního programu.

Kromě toho chce hnutí ANO zaměřit svou optiku na podporu a rozvoj kultury. Dr. Chlupáč, který se rád nazývá aktivním důchodcem, zmiňuje: „Rádi bychom pořídili amfiteátr, který by měl skutečně široké využití. Jednak by sloužil pro divadelní vystoupení profesionálních souborů a (nejen) místních amatérských spolků, ale měl by sloužit také jako letní kino a být alternativou kulturního domu pro různá školní vystoupení." Amfiteátr bude jistě atraktivní i pro seniory, kteří touží po kulturním vyžití. Pro ně by chtělo hnutí ANO pokračovat v pořádání zájezdů a různých společenských aktivit. A že důležitou součástí v této oblasti jsou také dostatečné a kvalitní sociální služby, o tom ví své Jarmila Kuželová, vedoucí Fokusu Semily.

Dále zvažujeme různé možnosti letního koupání, aby spoluobčané nemuseli za koupáním dojíždět. „Nabízí se zde hned několik eventualit, jako jedno ze zajímavých řešení vedle klasického koupaliště vypadá například biotop, ale cena 20 milionů se nám zdá příliš vysoká a proto pokud budeme mít možnost zrevidujeme stávající projekt," komentuje Miroslav Mrňák.

Volební program hnutí ANO v Semilech obsahuje spoustu přitažlivých a alternativních bodů. Například nabízí zajímavé řešení, jak motivovat občany k třídění odpadu. Obyvatelé Semil dostanou za každý odevzdaný roztříděný pytel bod a po nasbírání určitého počtu obdrží poukázku, například do květinářství, aby mohli dále zvelebovat své okolí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nové umístění kontejneru na textil v Turnově od společnosti ADRA

Od minulého týdne je nově přemístěn turnovský kontejner na textil od čerpací stanice Kontakt (Průmyslová ulice) na sběrné místo u parkoviště u KC Střelnice (náměstí B. J. Horáčka). Kontejnery na textil společnosti ADRA slouží občanům, kteří do nich mohou odkládat kvalitní oblečení. To je následně nabídnuto k prodeji v Charitativním obchůdku ADRA v Nádražní ulici nebo v pasáži Kinských. Všechny získané finance jsou následně věnovány na dobrovolnické programy u seniorů v Turnově a okolí.

Milan Hloušek zvolen novým starostou Plavů

V pondělí 5. listopadu proběhlo ve slavnostně vyzdobeném sále Envirocentra v Plavech ustavující zasedání zastupitelstva obce. Všech jedenáct nově zvolených zastupitelů složilo slib do rukou dosavadní dlouholeté paní starostky Věry Mužíčkové. Ta se po 24 letech ve funkci již dříve rozhodla na post starostky Plavů znovu nekandidovat a svou účastí na společné kandidátce podpořit při volbě starosty pana Milana Hlouška. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči a krajský úřad ocenili reprezentanty v požárním sportu
Divadelní road movie Thelma a Selma evokuje film Ridleyho Scotta
Cestovatelskou projekci Himalájský úsměv uvidíte v Rokytnici
Poutníci se zastaví na koncertu v Turnově
Lupiče, který přepadl v Lomnici 52 letou ženu, pomohli vypátrat občané

Nejčtenější články

13.11.: Lupiče, který přepadl v Lomnici 52 letou ženu, pomohli vypátrat občané
11.11.: Přehled fotbalových výsledků 14. podzimního kola
12.11.: Obrazem: V Libštátě odhalili pomník padlým v 1. světové válce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT