ANO, protože Semily mají na víc

12.09.2018 14:32:52 | Autor: Placená inzerce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

ANO, protože Semily mají na víc

Čas pro komunální volby 2018, které proběhnou ve dnech 5.- 6. října se pomalu blíží, proto představujeme semilskou kandidátku hnutí ANO, s volebním číslem 6. Jejím současným lídrem je David Pražák, od roku 2017 poslanec Parlamentu ČR za hnutí ANO. V první pětici kandidátů dále najdeme vedoucí Fokusu Semily, paní Jarmilu Kuželovou, Dr. Rostislava Chlupáče, živnostníka Miroslava Mrňáka a Bc. Michala Hanče.

Prioritou kandidátů za hnutí ANO je učinit Semily dostatečně atraktivní, aby mladí lidé a jejich rodiny měli chuť ve svém městě zůstat a v ideálním případě se také zapojit do jeho dění. Tak to cítí i nejmladší kandidát hnutí ANO, Miroslav Kožůšek: „Semily si zaslouží nový impuls a nové vize. Vize, které budou mít smysl a prosperitu pro všechny spoluobčany města. A právě takovou politiku bych chtěl vytvářet se všemi v našem městě. Už dlouho mám totiž takové přání, aby k nám lidé přicházeli a ne odcházeli."

Hnutí ANO chce začít od „základního kamene" a tím jsou nepochybně děti. Proto do jejich rozvoje vkládá největší úsilí. „V tuto chvíli je pro nás na prvním místě zdárné dokončení projektu výstavby nové školky, po kterém už dlouho volají nejen paní učitelky," dodává David Pražák, lídr kandidátky.

Semily se mohou pyšnit poměrně velkým výběrem školních zařízení. Rodiče, hledající alternativu, zde najdou vedle „klasiky" waldorfskou školku, základní školu a dokonce i lyceum. Hnutí ANO chce podpořit tuto různorodost a zároveň přispět k rozvoji všech školských organizací zřizovaných městem Semily, k jejich vzájemné spolupráci, pořádání společných soutěží atd. Kandidáti hnutí ANO si jsou ale plně vědomi toho, že kvalita vyučování stojí na učitelích, jejich energii a nadšení. Proto je jejich cílem pedagogy motivovat a pomoci s adekvátním finančním ohodnocením.

Kandidáti hnutí ANO pro město Semily V roce 2018 se podařilo dokončit dvě kruhové křižovatky a citlivě zkulturnit jejich okolí. Dalším investičním krokem by mělo být jejich propojení a vybudování společného vlakového a autobusového terminálu. „Kromě úpravy okolí by se také vybudovalo v prostoru současného autobusového nádraží nové parkoviště," vysvětluje Bc. Michal Hanč, který působí v oblasti dopravy. Rozšíření parkovacích míst v Semilech je jedním z hlavních bodů volebního programu.

Kromě toho chce hnutí ANO zaměřit svou optiku na podporu a rozvoj kultury. Dr. Chlupáč, který se rád nazývá aktivním důchodcem, zmiňuje: „Rádi bychom pořídili amfiteátr, který by měl skutečně široké využití. Jednak by sloužil pro divadelní vystoupení profesionálních souborů a (nejen) místních amatérských spolků, ale měl by sloužit také jako letní kino a být alternativou kulturního domu pro různá školní vystoupení." Amfiteátr bude jistě atraktivní i pro seniory, kteří touží po kulturním vyžití. Pro ně by chtělo hnutí ANO pokračovat v pořádání zájezdů a různých společenských aktivit. A že důležitou součástí v této oblasti jsou také dostatečné a kvalitní sociální služby, o tom ví své Jarmila Kuželová, vedoucí Fokusu Semily.

Dále zvažujeme různé možnosti letního koupání, aby spoluobčané nemuseli za koupáním dojíždět. „Nabízí se zde hned několik eventualit, jako jedno ze zajímavých řešení vedle klasického koupaliště vypadá například biotop, ale cena 20 milionů se nám zdá příliš vysoká a proto pokud budeme mít možnost zrevidujeme stávající projekt," komentuje Miroslav Mrňák.

Volební program hnutí ANO v Semilech obsahuje spoustu přitažlivých a alternativních bodů. Například nabízí zajímavé řešení, jak motivovat občany k třídění odpadu. Obyvatelé Semil dostanou za každý odevzdaný roztříděný pytel bod a po nasbírání určitého počtu obdrží poukázku, například do květinářství, aby mohli dále zvelebovat své okolí.

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace

Kalamitní opatření v Jablonci je k pondělnímu ránu odvoláno

Vedení města Jablonec nad Nisou odvolalo v pondělí ráno kalamitní opatření 1. stupně. Opět začíná platit plán zimní údržby. Z města bylo do pondělí na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejvyšší pojizerská liga pokračovala 12. a 13. kolem
Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku
První Centrum odborného vzdělávání ve Frýdlantu je dokončené
Krajský pohár lyžařů pokračoval druhým závodem na Benecku
Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali

Nejčtenější články

18.01.: V Jilemnici je opět k vidění obří sněhový Krakonoš
18.01.: Ze směnárny v Harrachově si chtěli odnést milion, krádež ale zpackali
17.01.: Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT