Atleti AC Turnov posbírali na přeborech v Jablonci 19 medailí

06.02.2018 11:39:37 | Autor: AC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Atleti AC Turnov posbírali na přeborech v Jablonci 19 medailí

Výprava AC Turnov čítající 29 atletů se v sobotu vydala do jablonecké haly bojovat o medaile a co nejlepší výkony. Napříč kategoriemi od žactva po juniorstvo se Turnovákům podařilo sesbírat neuvěřitelných 19 medailí! Z toho 5 zlatých, 8 stříbrných a 6 bronzových.

Největšími sběrateli medailí byli Jakub Šafář, který získal tři stříbrné medaile ve skoku do dálky (560 cm), běhu na 150 metrů (19,09 s) a běhu na 60 metrů (7,67 s). Na 60 metrů ho na stupně vítězů doprovodil ještě třetí Daniel Schmidt, který doběhl jen o setinu pomaleji. Tři medaile se podařilo ukořistit i juniorce Marice Matějovské, ta vyhrála běh na 60 metrů překážek (10,36 s), a pak si vyskákala ve skoku vysokém a v dálce dvě stříbra.

Krajské přebory atletů v jablonecké hale<br />Autor: Archiv AC Turnov Na sprinterských tratích se na stupně vítězů dostali Matěj Ponocný, který si v dorosteneckém finále na 60 metrů dosprintoval pro 2. místo (7,37 s), když za vítězem zaostal jen o 2 setiny. Na nejdelším sprintu 400 metrů si pro bronz doběhla Jana Prokopová.

Největší medailovou sbírku si turnovští atleti posbírali na středních a dlouhých tratích. Nejprve se v žákovské kategorii prosadila Lucie Sajdlová, která si časem 2:33,33 řekla o stříbrnou medaili a v dorosteneckém závodě na třetím místě doběhla Jana Pekařová. Jana pak přidala k bronzu ještě titul v běhu na 1500 metrů (5:21,31), hned za ní se umístila Eliška Martínková (5:35,57). Mezi dorostenci si na téže trati Michal Hanyk suverénně doběhl pro titul přeborníka kraje (4:32,39). S větším odstupem ho na třetí místo doprovodil oddílový kolega Václav Schneiberg (5:23,24).

Ze štafet na 4x 150 metrů se na stupně vítězů dokázali probojovat pouze žáci ve složení Šafář, Gore, Schmidt a Žerava, ti si na krk pověsili stříbra. Žákyním utekla medaile o pouhých 13 setin, a zůstaly tak těsně pod stupni vítězů.

Krajské přebory atletů v jablonecké hale<br />Autor: Archiv AC Turnov Z technických disciplín si odvezli Turnováci dva tituly. První zásluhou Cyrila Žeravy v tyči (350), ke kterému přidal dvě pátá místa z 60 metrů překážek a vrhu koulí. Druhý titul si vyházela koulí dorostenka Barbora Velíšková (12,44 m), na druhém místě skončila další turnovská závodnice Dominika Roztočilová (11,88 m), ta byla také čtvrtá na 60 metrů překážek.

Druhý únorový víkend turnovské atlety čeká v pražské Stromovce Mistrovství České republiky ve vícebojích. V kategorii staršího žactva se představí Cyril Žerava a Jakub Šafář. Dále bude AC Turnov zastupovat juniorka Marika Matějovská a dorostenka Dominika Roztočilová. V neděli 11. února se též v atletické hale ve Stromovce uskuteční Mistrvoství České republiky v chůzi, zde jsou naděje především v kategorii dorostenek - Eliška Martínková a Jana Zikmundová budou obhajovat medaile z minulého roku. V kategorii žáků se také objeví stále se zlepšující Roman Hanyk.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští atleti sbírali medaile na přeboru dospělých i žactva
Turnovští atleti mají v halové sezoně první medaile
Turnovští atleti závodili na šampionátu v krosu, bronz má Michal Hanyk

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příběh Hanče a Vrbaty ožívá na zlaté a stříbrné medaili

Česká mincovna letos přichází s novou tříletou sběratelskou sérií nazvanou Příběhy naší historie. Zaměřuje se na řadu pozoruhodných osobností, událostí a činů z naší pestré historie, ve kterých se zrcadlí pravá česká nátura, jako je odhodlání, odvaha, pracovitost, kreativita, cílevědomost a smysl pro humor. V únoru představí medaile věnované dvojici Hanč a Vrbata. Další budou následovat. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonečtí hasiči vyjížděli k požáru jídla na sporáku

K časté příčině vzniku požáru v domácím prostředí patří požár jídla na sporáku. Nejinak tomu bylo v sobotu 10. února dopoledne, kdy v 9.58 byly čtyři jednotky hasičů povolány k požáru v bytovém domě v ulici Smetanova v Jablonci nad Nisou. Tentokrát byl požár zpozorován a ohlášen včas, nestihl se rozšířit mimo kuchyňkou linku, ale někdy končí takové případy tragicky. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V pátém zápase Turnováci zdolali Nymburk a jsou v semifinále!
Sněhového Krakonoše letos najdete i v Rokytnici nad Jizerou
Přednáška na téma Vítězný únor v Semilech
Program semilského muzea v únoru
Obrazem: Masopustní průvod ve Valteřicích 2018

Nejčtenější články

17.02.: FOTO: Na maškarní do Bozkova přijela Sněhurka i herci ze Slunce, seno
16.02.: Video: Policisté z Liberce až v Turnově naháněli řidiče v Alfě Romeo
16.02.: Na sjezdovce v Rokytnici utrpěl vážné zranění 12letý lyžař

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT