Atleti AC Turnov posbírali na přeborech v Jablonci 19 medailí

06.02.2018 11:39:37 | Autor: AC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Atleti AC Turnov posbírali na přeborech v Jablonci 19 medailí

Výprava AC Turnov čítající 29 atletů se v sobotu vydala do jablonecké haly bojovat o medaile a co nejlepší výkony. Napříč kategoriemi od žactva po juniorstvo se Turnovákům podařilo sesbírat neuvěřitelných 19 medailí! Z toho 5 zlatých, 8 stříbrných a 6 bronzových.

Největšími sběrateli medailí byli Jakub Šafář, který získal tři stříbrné medaile ve skoku do dálky (560 cm), běhu na 150 metrů (19,09 s) a běhu na 60 metrů (7,67 s). Na 60 metrů ho na stupně vítězů doprovodil ještě třetí Daniel Schmidt, který doběhl jen o setinu pomaleji. Tři medaile se podařilo ukořistit i juniorce Marice Matějovské, ta vyhrála běh na 60 metrů překážek (10,36 s), a pak si vyskákala ve skoku vysokém a v dálce dvě stříbra.

Krajské přebory atletů v jablonecké hale<br />Autor: Archiv AC Turnov Na sprinterských tratích se na stupně vítězů dostali Matěj Ponocný, který si v dorosteneckém finále na 60 metrů dosprintoval pro 2. místo (7,37 s), když za vítězem zaostal jen o 2 setiny. Na nejdelším sprintu 400 metrů si pro bronz doběhla Jana Prokopová.

Největší medailovou sbírku si turnovští atleti posbírali na středních a dlouhých tratích. Nejprve se v žákovské kategorii prosadila Lucie Sajdlová, která si časem 2:33,33 řekla o stříbrnou medaili a v dorosteneckém závodě na třetím místě doběhla Jana Pekařová. Jana pak přidala k bronzu ještě titul v běhu na 1500 metrů (5:21,31), hned za ní se umístila Eliška Martínková (5:35,57). Mezi dorostenci si na téže trati Michal Hanyk suverénně doběhl pro titul přeborníka kraje (4:32,39). S větším odstupem ho na třetí místo doprovodil oddílový kolega Václav Schneiberg (5:23,24).

Ze štafet na 4x 150 metrů se na stupně vítězů dokázali probojovat pouze žáci ve složení Šafář, Gore, Schmidt a Žerava, ti si na krk pověsili stříbra. Žákyním utekla medaile o pouhých 13 setin, a zůstaly tak těsně pod stupni vítězů.

Krajské přebory atletů v jablonecké hale<br />Autor: Archiv AC Turnov Z technických disciplín si odvezli Turnováci dva tituly. První zásluhou Cyrila Žeravy v tyči (350), ke kterému přidal dvě pátá místa z 60 metrů překážek a vrhu koulí. Druhý titul si vyházela koulí dorostenka Barbora Velíšková (12,44 m), na druhém místě skončila další turnovská závodnice Dominika Roztočilová (11,88 m), ta byla také čtvrtá na 60 metrů překážek.

Druhý únorový víkend turnovské atlety čeká v pražské Stromovce Mistrovství České republiky ve vícebojích. V kategorii staršího žactva se představí Cyril Žerava a Jakub Šafář. Dále bude AC Turnov zastupovat juniorka Marika Matějovská a dorostenka Dominika Roztočilová. V neděli 11. února se též v atletické hale ve Stromovce uskuteční Mistrvoství České republiky v chůzi, zde jsou naděje především v kategorii dorostenek - Eliška Martínková a Jana Zikmundová budou obhajovat medaile z minulého roku. V kategorii žáků se také objeví stále se zlepšující Roman Hanyk.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští atleti sbírali medaile na přeboru dospělých i žactva
Turnovští atleti mají v halové sezoně první medaile
Turnovští atleti závodili na šampionátu v krosu, bronz má Michal Hanyk

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vydán vodácký průvodce Greenway Jizera

Greenway Jizera není zdaleka jen pro cyklisty. Koridor slouží milovníkům koloběžek, pěší turistiky i vodákům. A právě pro ty je určen nový vodácký průvodce, který Sdružení Český ráj vydalo na konci uplynulého roku. Nová skládačka představuje řeku Jizeru od jejího pramene v Jizerských horách až po soutok s Labem z pohledu vodácké sjízdnosti a atraktivnosti včetně informací o zajímavých cílech podél toku, možnostech občerstvení i táboření. Na přehledné mapce jsou vyznačeny jezy, vlakové zastávky v blízkosti toku i místa vhodná jako nástupní pro splutí či půjčovny. Textová část pak představuje turisticky zajímavá místa v koridoru řeky. Materiál byl vydán v nákladu 10 tisíc výtisků za finanční podpory Libereckého kraje. Zájemcům bude k dispozici v informačních centrech, v půjčovnách lodí, na veletrzích cestovního ruchu.

Beseda s Františkem Pelcem o ochraně přírody se koná 13. února

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s RNDr. Františkem Pelcem na téma ochrany přírody. Beseda s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR se koná na Gymnáziu Turnov Jana Palacha 804 v přízemí ve středu 13. února v 15 hodin.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Florbalisté i florbalistky Turnova si zajistili play off
Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 15. až 17. února
FOTO: Ve Vrchlabí se utkali mladí běžci na lyžích o tituly
Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Nejčtenější články

13.02.: Zemřel nejznámější český filatelista Ludvík Pytlíček ze Semil
13.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli husiti, sestřičky, školka i tanečnice z Ria
15.02.: Policejní Toxi tým zatýkal výrobce pervitinu na Semilsku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT