Atleti AC Turnov posbírali na přeborech v Jablonci 19 medailí

06.02.2018 11:39:37 | Autor: AC Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Atleti AC Turnov posbírali na přeborech v Jablonci 19 medailí

Výprava AC Turnov čítající 29 atletů se v sobotu vydala do jablonecké haly bojovat o medaile a co nejlepší výkony. Napříč kategoriemi od žactva po juniorstvo se Turnovákům podařilo sesbírat neuvěřitelných 19 medailí! Z toho 5 zlatých, 8 stříbrných a 6 bronzových.

Největšími sběrateli medailí byli Jakub Šafář, který získal tři stříbrné medaile ve skoku do dálky (560 cm), běhu na 150 metrů (19,09 s) a běhu na 60 metrů (7,67 s). Na 60 metrů ho na stupně vítězů doprovodil ještě třetí Daniel Schmidt, který doběhl jen o setinu pomaleji. Tři medaile se podařilo ukořistit i juniorce Marice Matějovské, ta vyhrála běh na 60 metrů překážek (10,36 s), a pak si vyskákala ve skoku vysokém a v dálce dvě stříbra.

Krajské přebory atletů v jablonecké hale<br />Autor: Archiv AC Turnov Na sprinterských tratích se na stupně vítězů dostali Matěj Ponocný, který si v dorosteneckém finále na 60 metrů dosprintoval pro 2. místo (7,37 s), když za vítězem zaostal jen o 2 setiny. Na nejdelším sprintu 400 metrů si pro bronz doběhla Jana Prokopová.

Největší medailovou sbírku si turnovští atleti posbírali na středních a dlouhých tratích. Nejprve se v žákovské kategorii prosadila Lucie Sajdlová, která si časem 2:33,33 řekla o stříbrnou medaili a v dorosteneckém závodě na třetím místě doběhla Jana Pekařová. Jana pak přidala k bronzu ještě titul v běhu na 1500 metrů (5:21,31), hned za ní se umístila Eliška Martínková (5:35,57). Mezi dorostenci si na téže trati Michal Hanyk suverénně doběhl pro titul přeborníka kraje (4:32,39). S větším odstupem ho na třetí místo doprovodil oddílový kolega Václav Schneiberg (5:23,24).

Ze štafet na 4x 150 metrů se na stupně vítězů dokázali probojovat pouze žáci ve složení Šafář, Gore, Schmidt a Žerava, ti si na krk pověsili stříbra. Žákyním utekla medaile o pouhých 13 setin, a zůstaly tak těsně pod stupni vítězů.

Krajské přebory atletů v jablonecké hale<br />Autor: Archiv AC Turnov Z technických disciplín si odvezli Turnováci dva tituly. První zásluhou Cyrila Žeravy v tyči (350), ke kterému přidal dvě pátá místa z 60 metrů překážek a vrhu koulí. Druhý titul si vyházela koulí dorostenka Barbora Velíšková (12,44 m), na druhém místě skončila další turnovská závodnice Dominika Roztočilová (11,88 m), ta byla také čtvrtá na 60 metrů překážek.

Druhý únorový víkend turnovské atlety čeká v pražské Stromovce Mistrovství České republiky ve vícebojích. V kategorii staršího žactva se představí Cyril Žerava a Jakub Šafář. Dále bude AC Turnov zastupovat juniorka Marika Matějovská a dorostenka Dominika Roztočilová. V neděli 11. února se též v atletické hale ve Stromovce uskuteční Mistrvoství České republiky v chůzi, zde jsou naděje především v kategorii dorostenek - Eliška Martínková a Jana Zikmundová budou obhajovat medaile z minulého roku. V kategorii žáků se také objeví stále se zlepšující Roman Hanyk.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovští atleti sbírali medaile na přeboru dospělých i žactva
Turnovští atleti mají v halové sezoně první medaile
Turnovští atleti závodili na šampionátu v krosu, bronz má Michal Hanyk

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramenitá voda v Turnově je nadále pitná

Prameny vody v Turnově byly dne 10. května 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. Pramen Boží voda i pramen Valdštejn jsou pitné, protože i nadále vyhovují všem stanoveným limitům.

Do konce května můžete podat přihlášky k soutěži Stavba roku 2018

Dne 31. května 2018 ve 12.00 máte poslední možnost podat přihlášku do soutěže Stavba roku Libereckého kraje. Již čtrnáctý ročník události ocení nejlepší stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Přihlášky přijímá podatelna krajského úřadu. Soutěž Stavba roku Libereckého kraje vyhlásil letos už počtrnácté Liberecký kraj a partnerské organizace z oblasti stavebnictví. „V letošním roce je vyhlášeno celkem pět kategorií, do kterých je možné přihlásit stavbu, návrh nebo osobnost stavebnictví. Termín ukončení příjmu přihlášek se blíží, proto je nutné si pospíšit," upozorňuje Radka Loučková Kotasová, krajská radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje. Podrobný článek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků desátého jarního kola
Policisté vyšetřují krádež čuníka v areálu Šťastná země
V Turnově již připravují 19. ročník atletického Memoriálu Ludvíka Daňka
Turnovští senioři poznali krásy divoké Albánie
Za F. L. Riegrem do Prahy aneb Po Riegrových pražských stopách

Nejčtenější články

25.05.: Po zřícení propustku u Karlovic se z Turnova na Jičín jezdí po objížďce
24.05.: Všesportovní jilemnický areál Hraběnka se poprvé představí veřejnosti
25.05.: FOTO: Mladí hasiči se v Semilech utkali O pohár dráčka Soptíka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT