Basketbalisté si připsali dvě vítězství na domácí palubovce

15.03.2012 21:28:46 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Turnovským basketbalistům se poslední dvě utkání povedla, když porazili Chrudim B i Vysoké Mýto. V tabulce Východočeské ligy mužů jim patří čtvrtá příčka.

Další důležitý zápas hrají turnovští basketbalisté v pátek 16. března s Týništěm, které je na 1.-2. místě tabulky. Začíná se v hale TJ Turnov od 20 hodin.

TJ Turnov - TJ BC Chrudim B 76:70 (21:14, 41:31, 61:46)

Zápas s Chrudimí se zkomplikoval až v poslední čtvrtině. Všechny tři čtvrtiny Turnov vyhrál a o výsledek se musel strachovat až v posledních minutách, kdy si soupeře nechal dotáhnout šňůrou 13 bodů na rozdíl 4 bodů. Nejlepší střelec byl Jiřiček a po dlouhé zdravotní pauze se na palubovce objevil Petr Velda. Tým vedl v zápase Milan Cvrček.

Statistiky: Jiřiček 22 (2/0), Velda 15 1x3 (2/2), Bartoň 12, Nejedlo 7 (2/1), Valšík 6, Vích 4, Jeníček L. 4, Jeníček J. 4, Cvrček 2, Šimůnek.

TJ Turnov - Sokol Vysoké Mýto 104:56 (18:14, 40:36, 76:40)

Výsledek zápasu mylně ukazuje na bezproblémový průběh zápasu. V prvním poločase tak tomu však  rozhodně nebylo. Turnováci se rozjížděli pomalu a jejich hra postrádala jiskru. Nedařila se hlavně střelba ze střední a trojkové vzdálenosti. Obrana byla tradičně slabá. V první čtvrtině bodoval téměř pouze Jiřiček, ve druhé se přidal Vích a hlavně Jeníček, který opět potvrdil, že je majitelem „zlaté ruky", když měl trojkovou statistiku 4/4! Poločas skončil slabým náskokem Turnova o 4 body.

Naštěstí zlom přišel ve třetí čtvrtině, kdy soupeře definitivně zlomili. Skore 36:4 by stačilo na slušný poločas. V poslední čtvrtině si již domácí mohli dovolit střídat dvě pětky a zápas dotáhnout do vítězného konce, dokonce s trojciferným počtem bodů. Za zaznamenání stojí 1 bod matadora Petra Veldy, který po strastech střevní chřipky ztratil 5 kilo a zaznamenal dokonce air bol z trojkové vzdálenosti, konečně slušné šestky Jiřička (5/5), ale hlavně celého týmu - 93%!!!, kde ke stům procent chyběla šestka elitního střelce, výše jmenovaného.

Statistiky: Jiřiček 41 (5/5), Jeníček L. 18 4x3, Jeníček J. 10 (2/2), Šimůnek 9 (3/3), Valšík 7 (1/1), Nejedlo 6, Petřivý 6 (2/2), Vích 4, Bartoň 2, Velda 1, Cvrček (nenastoupil). Šestky 15/14! 93%, 4x3 (Jeníček Lukáš).