Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi

28.09.2020 07:36:09 | Autor: Antonín Mojsl | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Basketbalisté Turnova vstoupili do soutěže vítězstvím nad Hořicemi

Východočeská liga v basketbalu mužů se po nucené koronapauze vrátila na palubovku haly ve Skálově ulici. Loňská sezona byla přerušena a následně anulována těsně před svým vyvrcholením, kdy tým Turnova měl šanci zaútočit na vítězství v lize. Všichni doufají, že letošní sezona proběhne dle plánu a basketbalisté Turnova budou moci znovu bojovat o první příčky. První zápas sezony jim vyšel a porazili na domácím hřišti tým z Hořic.

TJ Turnov - TJ Jiskra Hořice 96:61 (20:18, 43:41, 71:52)

První polovina zápasu nebyla ze strany domácích hráčů zrovna ideální. Nedokázali si pohlídat střelce Hořic a neproměnili několik jasných pozic z podkoše, tzv. šoupáků. Strany se tak v polovině měnily téměř za vyrovnaného stavu (43:41). Po pauze trenér turnovského mužstva zavelel k vytáhlému presinku, který slavil úspěch. Několika vybojovanými zisky a následnými lehčími koši překlopili ve třetí čtvrtině vývoj utkání na svoji stranu. Třetí čtvrtina tentokráte byla opravdu rozhodující, končila za stavu 71:52. V poslední čtvrtině turnovští basketbalisté dali dalších 25 bodů, soupeřům povolili již jen 9 bodů a zápas nakonec jasně ovládli. Skvělé je, že všichni hráči z rotace se zapsali na střeleckou tabuli. Trend z loňské sezóny, kdy bodově táhli hlavně podkošoví dlouzí hráči, pokračuje. Jakub Jeníček dal 21 bodů a Jakub Nejedlo 18 bodů.

„V přípravě jsme odehráli tři přátelská utkání s těžkými soupeři, soutěžní zápasy jsou však něco jiného. První utkání sezóny jsou vždycky ošemetné, a jsem rád, že jsme vykročili správným směrem. První polovina zápasu nebyla podle našich představ, v druhé jsme však zabrali a dobrým presinkem po koších jsme odskočili na větší bodový rozdíl a zápas nakonec kontrolovali," vyjádřil své pocity ze zápasu trenér mužstva Michal Valšík.

Body (v závorce úspěšnost trestných hodů): Jeníček J. 21 (6/4), Nejedlo 18 (7/4), Vích M. 11 (2/1), Krejčí O. 11 (2/1), Vích L. 8 (4/4!!), Holub 7, Pospíchal 6, Mojsl 6, Kučera 4, Krejčí M. 2, Valšík 2. Základní sestava Turnova: Nejedlo, Krejčí O., Pospíchal, Kučera, Vích L.

Východočeská liga se rozšířila o několik nových týmů, přibyla například Tesla Pardubice či tým z Litomyšli. I proto se zápasy budou občas hrát v rychlejším sledu. Další zápasy by tak měli turnovští basketbalisté odehrát dle rozpisu již příští víkend, opět na domácím hřišti. V sobotu 3. října přijede tým Náchoda (18:00, Hala TJ ve Skálově ulici). V neděli 4. října se pak utkají s basketbalisty Rychnova nad Kněžnou (10:00, Hala TJ ve Skálově ulici). Vše však záleží na ministerstvu zdravotnictví...

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovský basketbal: vyhráli muži ve Východočeské lize, žáci i přípravka

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v Desné

Zdravotníci a hasiči zasahovali při pádu muže z výšky v DesnéPosádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje si v neděli 18. října odpoledne vyžádala spolupráci krajských hasičů v Desné. Po pádu muže z výšky 5 metrů byl potřeba jeho transport k vrtulníku Letecké záchranné služby. Na místo vyjela jednotka HZS LK stanice Tanvald a JSDHO Desná. Po nezbytném ošetření pacienta byly jednotky nápomocné s jeho transportem.

Domov v Erbenově ulici v Jablonci se proměnil v důstojnější zázemí

Nová fasáda, nová střecha, a hlavně výtah s plošinou zdobí nyní Domov Erbenova, jednu ze dvou budov Domova a Centra denních služeb v Jablonci nad Nisou. Postupnými opravami, na které přispěl také zřizovatel domova - Liberecký kraj, se podařilo proměnit chátrající dům v moderní, bezbariérový a pro zdravotně postižené klientky mnohem útulnější domov. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký tunel čeká od 22. do 25. října částečná uzavírka
Znaková řeč hluchých lidí aneb ochota ke znakovému jazyku neslyšících
Konec sezony na krkonošských loukách
Výzva poskytovatelům specializovaných ambulantních služeb v kraji
Nejnižší Cimrmanova rozhledna na Nouzově slaví 15 let

Nejčtenější články

17.10.: O pomoc žádají domovy důchodců v Rokytnici a Jabloneckých Pasekách
19.10.: Nejnižší Cimrmanova rozhledna na Nouzově slaví 15 let
17.10.: Policisté kontrolují dodržování mimořádných a krizových opatření

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT