Basketbalisté Turnova vyhráli oba zápasy s Hořicemi

11.12.2018 10:08:09 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

O víkendu 8. a 9. prosince odehráli basketbalisté Turnova dvojzápas s týmem TJ Jiskra Hořice. Domácí i venkovní utkání zvládli a připsali si cenné výhry. Ve Východočeské lize si po polovině odehraných utkání drží Turnov druhé místo s kladnou bilancí 9 výher a 4 porážek.

TJ Turnov - TJ Jiskra Hořice 87:71 (30:21, 45:41, 66:60)

Tým Hořic představuje pro turnovské basketbalisty věčného rivala a každé měření sil s nimi je chápáno jako malé derby. První víkendový zápas hráli Turnovští na domácí palubovce a hala viděla celkem vyhrocený zápas, tak jak už to s tímto soupeřem bývá. Domácí tým nenastoupil kompletní, trenérovi a trenérce chyběli o víkendu z různých důvodů Ondra Holub, David Pospíchal a David Černý.

Slušně zaplněná hala TJ viděla od začátku vyrovnané utkání. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, a i když si hráči Turnova vyrobili těsný náskok, za první tři čtvrtiny se jim nepodařilo nějak výrazně bodově soupeři utéct. Rozhodujícím faktorem utkání se nakonec stala vytažená obrana domácích hráčů po koši. Několikrát získali dobrým pressingem míč a zisky dokázali bodově zhodnotit. Ve čtvrté čtvrtině tímto odskočili na rozdíl dvanácti bodů (74:62). Zápas mohli od této chvíle kontrolovat, ovšem kvůli špatné momentální střelbě trestných hodů nedokázali odskočit na rozdíl, který by soupeře definitivně zlomil.

Soupeřům z Hořic však trochu vyschnul střelecký prach a v poslední části utkání dali pouze jedenáct bodů. Zápas museli dokonce kvůli nastřádaným faulům a vyloučení dohrávat ve čtyřech hráčích. Nakonec se tak domácí radovali z vítězství 87:71. Hráče Turnova oproti minulým utkáním podržela střelba trojek, celkem jich proměnili sedm (Jakub Jeníček vsítil tři, Ondřej Krejčí dvě, Michal Valšík a Antonín Mojsl po jedné). Velmi pozitivní byl fakt, že se všichni hráči z rotace zapsali do zápasové tabulky střelců. Čtyři se pak dostali nad 10 bodů.

Body Turnova (v závorce úspěšnost trestných hodů): Jeníček J. 18 (4/3), Nejedlo 15 (12/5), Vích 13 (2/1), Krejčí 12 (2/2), Jeníček L. 9 (2/1), Valšík 9, Kučera 4 (2/0), Mojsl 3, Klápště 2 (2/0), Špetlík 2.

TJ Jiskra Hořice - TJ Turnov 37:50 (17:15, 19:24, 31:37)

Druhý den v neděli nastoupili hráči Turnova k dopolednímu utkání se stejným soupeřem, tentokráte však hráli venku. Do Hořic odjeli bez podkošové opory Jakuba Nejedla, jeho body týmu značně chyběli. Celkově padlo na basketbal velmi málo bodů, Turnovští dali o 37 bodů méně než v sobotním utkání! I to však nakonec na vítězství stačilo.

Rovněž v druhém víkendovém zápasu byla znát rivalita obou klubů, která se přehoupla až v nadměrně tvrdou hru. První čtvrtinu prohráli turnovští basketbalisté o dva body (17:15). Poté přišla z obou stran velmi žalostná druhá čtvrtina, v níž hosté zaznamenali devět bodů a domácí pouze body dva. V poločase tak bylo jasné, že konečné skóre bude velmi nízké, o to byla důležitější svědomitá práce v obraně. Utkání se opět jako v sobotu rozhodovalo až ve čtvrté čtvrtině, ve které si basketbalisté Turnova nechali dát pouze šest bodů. Konec zápasu si již celkem zkušeně pohlídali. Dobrý výkon podali Ondřej Krejčí, Ladislav Vích a Jakub Jeníček.

Body Turnova (v závorce úspěšnost trestných hodů): Krejčí 15 (3/2), Vích 11 (3/3), Jeníček J. 10, Valšík 5, Jeníček L. 4 (2/2), Kučera 2, Klápště 2, Mojsl 1 (2/1), Špetlík.

„Sobotní zápas byl od samého začátku velice vyostřený. V průběhu hry bohužel přibývalo ze strany Hořických zákeřností. Naštěstí pro nás to rozhodčí vypozorovali včas a fauly na jejich straně jen rostly. Naposledy někdy v minižácích jsem zažil, že by soupeř dohrával ve čtyřech hráčích. K nedělnímu zápasu mohu říci jen to, že můžeme být rádi, že se nikomu nic nestalo. Zápas byl plný neuvěřitelných chyb a neproměněných střel. Obou týmům již docházela ke konci energie. Díky širší rotaci hráčů jsme toto protrápené utkání vyhráli. Na závěr bych rád za celý tým popřál všem hezké svátky a šťastný nový rok," vyjádřil své pocity ze zápasů kapitán mužstva Jakub Jeníček.

Tento dvojzápas byl pro turnovské hráče v letošním kalendářním roce poslední. Na začátku ledna vyjedou k těžkým utkáním do Trutnova a Nové Paky.