Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

07.07.2020 21:53:49 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů

Během uplynulého prodlouženého víkendu opět na celém území České republiky probíhala dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a dodržování pravidel silničního provozu na železničních přejezdech, používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů při přepravě dětí či držení mobilního telefonu za jízdy v ruce.

Dále policisté kontrolovali technický stav vozidel, kontrolu dokladů předepsaných pro řízení a provoz motorových vozidel a dodržování ostatních obecně platných ustanovení zákona o provoz na pozemních komunikacích.

Do této dopravně bezpečnostní akce se samozřejmě zapojili i policisté v Libereckém kraji, kteří během čtyř dnů na silnicích zkontrolovali celkem 795 řidičů s motorovými vozidly. Při těchto kontrolách zjistili 196 dopravních přestupku. Celkem 178 jich vyřešili hned na místě uložením blokové pokuty a jednání osmnácti přestupců oznámili k dalšímu šetření příslušným správním orgánům. Během této akce přistihli 29 řidičů, kteří překročili povolenou rychlost.

 „V rámci kontrol policisté prováděli u řidičů dechové zkoušky na alkohol, při kterých šest řidičů nadýchalo pod jedno promile a jejich jednání tak bylo kvalifikováno jako přestupek. U jednoho z kontrolovaných řidičů ovšem přístroj naměřil hodnotu přes jedno promile a v jeho případě se tak již jednalo o spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě odsouzení trest odnětí svobody až na jeden rok," upřesnila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Během akce také policisté zjistili, že 48 řidičů vyjelo na silnice s vozidlem, které má nevyhovující technický stav. Dalších 17 řidičů během jízdy nepoužilo bezpečnostní pás a ve čtyřech případech policejní hlídky také řešily nepoužití zádržných systému pro přepravě dětí.

„Upozorňujeme řidiče, že v následujícím období letních prázdnin budou takové akce i nadále pokračovat. Dopravní policisté i policisté z pořádkové služby se na kontroly řidičů a motorových vozidel zaměří i v rámci běžného výkonu služby," dodala policejní mluvčí.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
Policisté kontrolovali řidiče už na prvním prázdninovém víkendu
Co vše dodržovat, aby prázdniny byly bezpečné
Konec školního roku: Policisté se zaměřili na bezpečnost dětí
Policisté se při kontrolách zaměřili na motocyklisty

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová radnice v Turnově bude pro občany 4. srpna uzavřena

Městský úřad Turnov informuje občany, že v úterý 4. srpna 2020 bude z důvodu přerušení dodávky elektrické energie v budově Nové radnice ve Skálově ulici uzavřen úřad. Zrušení úředního dne se týká odboru správního - občanské průkazy, pasy a matrika, odboru dopravního, odboru školství, kultury a sportu, odboru sociálních věcí, Obecního živnostenského úřadu a odboru přestupků.

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí

Autobusová linka 691 propojí Trojzemí V sobotu 1. srpna 2020 v 7.40 vyjede z Hrádku nad Nisou první spoj nové autobusové linky číslo 691. Na své 66 km dlouhé trase celkem pětkrát překročí státní hranice Česka, Německa a Polska. Celkem tři páry spojů nabídnou možnost cestovat od vlaků ze Zittau přes Bogatyniu, Frýdlant, Raspenavu, Nové Město pod Smrkem až do letoviska Świeradów Zdrój na polské straně Jizerských hor. Více informací


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hráči Přepeř nečekaně zdolali v přípravě Slovan Liberec!
Děti z příměstského tábora navštívily semilské policisty
V letním kině Turnov opět přichystali Filmový víkend 2020
Hasiči vzpomínají na bleskové povodně z roku 2010
Křehká krása 2020 bude!

Nejčtenější články

02.08.: Na semilském fotbalovém memoriálu obhájil vítězství Železný Brod
02.08.: Krkonoše Amerikou 2020 objektivem Zdeňka Horáka
01.08.: Až 150 milionů ze Státního fondu půjde do oprav krajských silnic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT