Benátská noc se stěhuje z Malé Skály do Liberce

14.03.2012 21:30:54 | Autor: Oldřich Szaban, Marek Kuntoš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Malá Skála,Liberecký kraj

Benátská noc se stěhuje z Malé Skály do Liberce

Nečekané překvapení připravili organizátoři největšího hudebního festivalu v regionu Benátské noci obci Malá Skála. Letošní ročník se rozhodli přemístit do libereckého Vesce. Prý kvůli bahnu.

„Ano, je to tak, po devatenácti letech měníme místo konání. Tři roky v blátě, hrozba povodní, finanční nároky některých majitelů pozemků a v neposlední řadě plánovaná průmyslová výstavba udělali své," uvedli pořadatelé na webových stránkách festivalu.

Malá Skála tak přijde o 400 tisíc korun, které každoročně získala od organizátorů oblíbeného festivalu. S touto částkou počítal i letošní rozpočet obce. „Budeme se s tím muset vyrovnat," konstatoval Michal Rezler, starosta Malé Skály.

Skončí tradice zahájená v roce 1993

Odchod festivalu z Malé Skály ho mrzí, stejně jako například hasiče. Ti se starali na Benátské o občerstvení a získali tím peníze na různé akce. Na Malé Skále se hudební festival konal od roku 1993. Muzikanti i návštěvníci oceňovali zvláště malebné prostředí, které Malou Skálu obklopuje.

Organizátoři o přemístění začali uvažovat z finančních důvodů a také kvůli vrtkavosti přírody. Loni se již potřetí za sebou festival utopil v bahně.  V tomto rozpoložení je zastihla nabídka od ředitele sportovního areálu Ještěd Jana Svatoše, aby se hudební přehlídka konala ve veseckém sportovním areálu. Obě strany se rychle dohodly. Jiý zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Letošní ročník Benátské noci proběhne od 27. do 29. července v libereckém Vesci. Nepřijede žádná velká zahraniční hvězda, ale tři české. Velkým tahákem budou tradičně Kabáti. Překvapením jsou další dva interpreti, kteří na festivaly nejezdí - Jaromír Nohavica a Daniel Landa. Objeví se například i nejprodávanější český zpěvák Tomáš Klus. Dosud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Připomeňte si průběh festivalu Benátská noc 2011

Obrazem: Průběh festivalu Benátská noc

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT