Benátská noc se stěhuje z Malé Skály do Liberce

14.03.2012 21:30:54 | Autor: Oldřich Szaban, Marek Kuntoš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Malá Skála,Liberecký kraj

Benátská noc se stěhuje z Malé Skály do Liberce

Nečekané překvapení připravili organizátoři největšího hudebního festivalu v regionu Benátské noci obci Malá Skála. Letošní ročník se rozhodli přemístit do libereckého Vesce. Prý kvůli bahnu.

„Ano, je to tak, po devatenácti letech měníme místo konání. Tři roky v blátě, hrozba povodní, finanční nároky některých majitelů pozemků a v neposlední řadě plánovaná průmyslová výstavba udělali své," uvedli pořadatelé na webových stránkách festivalu.

Malá Skála tak přijde o 400 tisíc korun, které každoročně získala od organizátorů oblíbeného festivalu. S touto částkou počítal i letošní rozpočet obce. „Budeme se s tím muset vyrovnat," konstatoval Michal Rezler, starosta Malé Skály.

Skončí tradice zahájená v roce 1993

Odchod festivalu z Malé Skály ho mrzí, stejně jako například hasiče. Ti se starali na Benátské o občerstvení a získali tím peníze na různé akce. Na Malé Skále se hudební festival konal od roku 1993. Muzikanti i návštěvníci oceňovali zvláště malebné prostředí, které Malou Skálu obklopuje.

Organizátoři o přemístění začali uvažovat z finančních důvodů a také kvůli vrtkavosti přírody. Loni se již potřetí za sebou festival utopil v bahně.  V tomto rozpoložení je zastihla nabídka od ředitele sportovního areálu Ještěd Jana Svatoše, aby se hudební přehlídka konala ve veseckém sportovním areálu. Obě strany se rychle dohodly. Jiý zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Letošní ročník Benátské noci proběhne od 27. do 29. července v libereckém Vesci. Nepřijede žádná velká zahraniční hvězda, ale tři české. Velkým tahákem budou tradičně Kabáti. Překvapením jsou další dva interpreti, kteří na festivaly nejezdí - Jaromír Nohavica a Daniel Landa. Objeví se například i nejprodávanější český zpěvák Tomáš Klus. Dosud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

Připomeňte si průběh festivalu Benátská noc 2011

Obrazem: Průběh festivalu Benátská noc

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky
Turistické autobusy v Českém ráji přepravily o tisíce turistů víc než loni
Proběhne úprava parkovacího pruhu v turnovské Palackého ulici

Nejčtenější články

12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT