Benefiční koncert Metal Online podpoří Florimona!

18.12.2020 21:59:18 | Autor: Michal Šedivý a Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Benefiční koncert Metal Online podpoří Florimona!

Death-Black Metalová kapela Purnama dala svým fanouškům a hudební scéně na vědomí, že se chystá odvysílat Online benefiční koncert. Tento koncert se má uskutečnit 19. 12. 2020 na jejich YouTube kanále PurnamaMetal, a to zcela bezplatně s možností přispět dobrovolnou částkou na dobrou věc.

Florimonovi, chlapci se svalovou dystrofií, budete moci poslat dobrovolný příspěvek na číslo účtu, které se zveřejní v den konání akce. Veškerý výtěžek do poslední koruny půjde Florimu na vše potřebné, co mu pomáhá bojovat s nevyléčitelnou nemocí. Každý, kdo pošle libovolnou částku a napíše k ní své jméno a příjmení bude zveřejněn v záznamu, který vznikne po odvysílání streamu a bude zveřejněn po předání vybrané částky Florimu.

Kluci z Purnamy před pár dny vyzvali své fanoušky ke sledování všech příprav a kroků na jejich facebookové stránce a události. Seznámili nás tedy se svým záměrem pomoci chlapci se svalovou dystrofií a poruchou autistického spektra. Nechali namalovat nápaditý podklad pro plakát umělkyni Ester Isi olejovými barvami a tajuplně naznačovali, že se neustále něco chystá. Dnes už je jasné, že pokud tato jejich akce vyjde, tak se mají fanoušci Purnamy a nejen oni opravdu na co těšit.

Purnama spojila síly s dalšími kapelami a zahraje společně s Welicoruss, Innersphere, V.A.R , Pačess, We Are Dust You Turn Into a F.A. King. Během programu, který se spustí od 16.00 budete moci vidět i ohnivou show skupiny Alterna. Další skvělá zpráva je, že na celé této události se bude podílet sdružení Mezivrchy, kteří společně se streamovací společností Freelom pomohou dostat kvalitní zvuk i obraz ke všem, kterým už chybí živá metalová muzika, a kteří se budou chtít podílet na pomoci chlapci, který zápasí s nevyléčitelnou nemocí.

Už to není jen Purnama, ale jeden velký celek všech zmíněných kapel a organizátorů, kteří nezlomili nad současnou situací hůl a bojují ze všech sil, aby udělali lidem radost a pomohli tam, kde je třeba. Mediálním partnerem akce je kromě několika metalových serverů i náš zpravodajský portál Naše Pojizeří.

Odkaz na událost zde: https://www.facebook.com/events/651357862245131/

Koncert začne v sobotu 19. prosince v 16.00 na youtube kanále PurnamaMetal, natáčený je v Továrně Mastných v Lomnici nad Popelkou. 

Videopozvánka:

Koncert živě zde

Příběh Floriho

V diskuzi na události najdete v historii příspěvků videa a fotky s Florim. Určitě i nějaké další přibydou.

Florimon se od mala potýká s neléčitelným onemocněním - progresivní svalovou dystrofií. Letos v červnu se dostal ze dne na den do náročné situace, díky které se celé rodině už tak nelehký život změnil doslova o 100 procent. Flori spadl na respitním odlehčovacím pobytu osobním asistentům na zem. Došlo u něj k těžkému kombinovanému úrazu. Zlomil si stehenní kost v krčku a dva hrudní obratle. Strávil měsíc v nemocnici, podstoupil v Jablonci operace, pak ho převezli do Motola kvůli respiračnímu selhávání plic z důvodu narkózy a zlomenin obratlů. V Motole Florimona převedli na trvalo na tlakově řízenou umělou plicní ventilaci při spánku, bez které se už neobejde. U dítěte se svalovou dystrofií, vysokým rizikem dekubitů a osteoporózou je dlouhodobé upoutání vleže na lůžku po dobu hojení zlomenin průšvih.

Za 100 dnů vleže ztratil většinu zbývající svalové hmoty. Operovaná noha po osteosyntéze se bude hojit přibližně jeden rok, zlomené obratle se už zhojily, ale obojí s nejistým výsledkem vzhledem k vážnému stavu. Ošetřující lékaři Florimona zařadili do podpory Týmu dětské paliativní péče. V Libereckém kraji však v tomto směru nejsou žádné služby a zatím se nepodařilo najít nikoho, kdo by Floriho na pár hodin v měsíci obstaral. Třikrát týdně k Florimu domů chodí fyzioterapeutky za přímou úhradu a neobejde se bez spousty pomůcek a potřeb, které nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou (jednorázové senzory k oxymetru, hadice a filtry k plicní ventilaci, rehabilitace, ortézy, speciální výživové doplňky...). Za jakoukoliv podporu a pomoc budou velmi vděční.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Metalisté z Purnamy předali šek rodině Bártových za prodané kalendáře
Kapela Purnama vyhrála soutěž, vydala desku a znovu pomáhá!
Metalový koncert pro Samíka na Troskách vynesl 50 tisíc korun
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku
Death metal zazní na Troskách, aby pomohl malé holčičce

Ke stažení

Plakát Benefiční koncert Online pro Florimona

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu
Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT