Beseda v Náruči představila udržitelnou cestu látkování

29.10.2017 08:54:29 | Autor: Anna Šupíková | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Turnov

Beseda v Náruči představila udržitelnou cestu látkování

Centrum pro rodinu Náruč pořádalo v rámci projektu Zdravé město Turnov a MA21 ve středu 25. října besedu s Veronikou Trkolovou, která vyrábí moderní látkové pleny a další potřeby nejen pro miminka.

Desítka maminek se svými dětmi se zúčastnila besedy, ve které bylo představeno látkování jako návrat k ekologii a k udržitelnosti. Po roce 1989 v České republice zažívaly papírové tzv. jednorázové dětské pleny veliký boom, který byl spojen s pohodlným a konzumním stylem života. Látkové pleny byly dlouhou dobu opředeny mnoha mýty a pověrami. Často poukazovaným negativem pratelných plen je jejich náročné používání. Moderní látkové pleny jsou čím dál méně náročné na čas. V posledních letech je také kladen větší důraz na zdravotní, sociální, ekologické, ale i ekonomické souvislosti.

Veronika Trkolová se díky osvětové kampani Týden opravdových plen vrhla na výrobu látkových plen a s postupem času rozšířila svůj sortiment i na další látkové produkty. Díky vlastní zkušenosti představila moderní látkové pleny v různých variacích, materiálech, ale hlavně se všemi souvislostmi. Zásadní výhodou látkování je zdraví dítěte. V jednorázové pleně je teplota až o 3°C vyšší než v látkové, což způsobuje různé zdravotní nepříjemnosti. Dalším aspektem používání látkových plen je snižování ekologického dopadu nerozložitelného odpadu, kterého vyprodukuje dítě s jednorázovými plenami až 1,5 tuny. Mezi pozitiva patří také ekonomičnost požívání opravdových plen. Pořizovací náklady na kus jsou sice vyšší, ale v dlouhodobém horizontu je až poloviční úspora.

V rámci besedy byl maminkám také představen další látkový sortiment. Kromě dětských látkových plen je možné využívat látkové přebalovací podložky nebo kojící vložky. Látkování se neomezuje pouze na dětské či mateřské zboží. K dispozici jsou na trhu také různé druhy ubrousků, odličovacích tamponů, ale i hygienických potřeb v podobě dámských vložek. Beseda umožnila přítomným maminkám další vhled do látkování a díky otevřené diskusi mohly maminky říci své obavy nebo sdílet společně tipy a rady.

Anna Šupíková, tisková mluvčí města Turnov a koordinátor Zdravého města a MA21 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Druhý ročník Dne zdraví v Turnově patřil stravování
Týden náhradního rodičovství má probudit zájem budoucích pěstounů
Když učení, tak bez mučení v Centru pro rodinu Náruč
Kdo jsou pěstouni? Co je pěstounská péče?

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou

Tanvaldští hasiči budou jezdit k zásahům novou cisternou Tanvaldští hasiči se těší novému přírůstku do své „stáje". Nově budou k mimořádným událostem jezdit novou Scanií P440 B4×4 řady XT o rozvoru 4 550 mm, kterou vyrobila firma KOBIT, spol. s.r.o. Zbrusu nová CAS 20/3500/210 - S2T je provedena v červené barvě v odstínu RAL 3024. Motor je řadový šestiválcový o výkonu 324 kW. Agregát spolupracuje s automatizovanou převodovkou Opticruise s hydrodynamickým retardérem. Přední náprava je odpružena listovými pery, zadní vzduchovými měchy s možností úpravy výšky CAS. Článek s fotogalerií na Našem Jablonecku

V Jablonci ocenili nejlepší orientační běžce za rok 2019

Slavnostní vyhlášení nejlepších orientačních sportovců roku 2019 se uskutečnilo v sobotu 23. listopadu v Jablonci nad Nisou. Vítězové byli vyhlášeni ve čtyřech disciplínách - pěším orientačním běhu, mountain bike orienteering neboli MTBO, v lyžařském orientačním běhu a trail-o čili orientační disciplíně zaměřená na čtení a správnou interpretaci map. V nejsledovanější kategorii, pěším orientačním běhu, zvítězil počtvrté v řadě Vojtěch Král z klubu SK Severka Šumperk, na druhém místě skončila Denisa Kosová z klubu OK 99 Hradec Králové. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začalo Vánoční turné Janka Ledeckého. Zavítá i do Jilemnice
Prosincová nabídka Kina Jitřenka v Semilech
Liberecký kraj navýší majetkovou účast v Krajské nemocnici Liberec
Na vánočním koncertu sboru Rosex zazní mše Jaroslava Krčka
V turnovské knihovně pořádali Den pro dětskou knihu

Nejčtenější články

08.12.: FOTO: Mikulášský parní vlak dojel z Jilemnice do Rokytnice i Martinic
09.12.: Z Liberce do Lomnice a z Tanvaldu do Brodu bude jezdit nový dopravce
08.12.: FOTO: První ročník Mikulášského běhu v Semilech se povedl

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT