Běžci na kolečkových lyžích měli tři závody během víkendu

09.09.2018 20:52:49 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Krkonoše

Běžci na kolečkových lyžích měli tři závody během víkendu

Krkonošské turné na kolečkových lyžích zahájil páteční noční prolog v jilemnickém areálu Hraběnka. Nočního závodu se zúčastnilo 26 mužů a 10 žen. V absolutním pořadí byl nejlepší jilemnický Adam Matouš před kolegou z týmu Tomášem Lukešem, mezi ženami byla nejrychlejší Sandra Schützová.

Seriál pokračoval v sobotu tradičním Krkonošským čtvrtmaratonem na kolečkových lyžích na Špindlerovku, kam vystoupal nejrychleji Václav Sedláček před Jiřím Ročárkem. Nedělní závod v délce 11,5 km na Černou horu vyhrál Mike Ophoff z Olfin car ski klubu Trutnov a Kateřina Smutná z Bauer týmu. Ve veteránech Josef Vejnar  Jove Rollski. Startovalo 64 závodníků. Finále seriálu se pojede 23. září v Lázních Bělohrad závodem na 30 km.

Výsledky:

Prolog Jilemnice (2 km): 1. Adam Matouš, 2. Tomáš Lukeš, 3. Jan Čech, 4. Michal Schütz, 5. Josef Provazník (všichni ČKS SKI Jilemnice). Ženy: 1. Sandra Schützová, 2. Anna Sixtová, 3. Pavlína Votočková.

Špindlerovka (10,5 km): 1. Václav Sedláček (Silvini Madshus Team), 2. Jiří Ročárek (Vltava Fund Team), 3. Tomáš Lukeš, 4. Adam Matouš (oba ČKS SKI Jilemnice), 5. Pavel Janeček (Lukavice). Ženy: 1. Kateřina Smutná (Bauer Ski Team), 2. Adéla Boudíková (Vltava Fund Team), 3. Sandra Schützová (ČKS SKI Jilemnice).

Závod na Černou horu (11,5 km): 1. Mike Ophoff (Olfin Car Trutnov), 2. Václav Sedláček, 3. Jan Čech (oba Silvini Madshus), 4. Tomáš Dufek (Ski klub Jablonec), 5. Pavel Janeček (Silvini Madshus). Ženy: 1. Kateřina Smutná (Bauer Ski Team), 2. Adéla Boudíková (Vltava Fund Team), 3. Anna Sixtová (Ski klub při gymnáziu).

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krkonošské turné na kolečkových lyžích zahájí prolog na Hraběnce
FOTO: Krkonošský čtvrtmaraton zvládl nejrychleji Daniel Máka
FOTO: Na trati z Poniklé na Rezek byl letos nejrychlejší Daniel Máka
Závod na kolečkových lyžích zakončil letošní sérii Vrchlapák

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Na sociální služby má Liberecký kraj stále málo peněz

Téměř jednu miliardu korun požaduje Liberecký kraj pro příští rok na zajištění sociálních služeb v regionu. Požadavek je o 40 % vyšší než loni. Vychází však ze skutečných nákladů vynaložených na sociální služby v roce 2018 a z požadavků poskytovatelů sociálních služeb na rok 2019. Kraji letos chybí v této oblasti zhruba 55 milionů korun a již od začátku roku žádá stát o dorovnání. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor: Sedmihorky na závěr nadstavby vyhrály v Bílém Kostele
Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2019 objektivem Zdeňka Horáka
Volejbalistky Česka vyhrály nad Švédskem a postupují
Přednáška Petra Vodičky nejen o modelaření zakončí lomnickou výstavu

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT