Běžci na lyžích Vejnar a Nesvadba úspěšní v rakouském Koasalaufu

14.02.2018 12:04:13 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

Výborná umístění zaznamenali běžci na lyžích z Krkonoš ve 46. ročníku dálkového běhu Koasalauf v rakouském St. Johannu. V součtu kombinaci závodů 50 km klasicky a 50 km skate Josef Vejnar skončil za loňským vítězem Martinem Furrerem o 1:18 minuty na druhém místě a Petr Nesvadba byl pátý!

V sobotu 10. února závodili klasickou technikou na 50km. Vzhledem k profilu trati jako většina předních závodníků volili hladké lyže a jízdu soupaž. Petr Nesvadba skončil ve své kategorii 7. a celkově 35. Ještě lépe si vedl Josef Vejnar, když celkově doběhl 16. a ve své kategorii prohrál až ve finiši a obsadil druhé místo.

V neděli si na stejných tratích při závodě volnou technikou ještě vylepšili pořadí do kombinace, když Vejnar svoji kategorii vyhrál a celkově skončil na 25. místě a Petr Nesvadba 25. a 10. v kategorii.