Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

15.02.2019 15:41:58 | Autor: redakce | Rubrika: KRIMI | Obce: Krkonoše

Běžkař spadl pod Malým Šišákem mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou

Třiapadesátiletý muž na běžkách v pátek 15. února před polednem uklouzl na zledovatělé cestě mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou, a těžce se zranil po dlouhém pádu. Na místě zasahovala horská služba i vrtulník.

Svědci se s Horskou službou spojili ve tři čtvrti na dvanáct přes dispečink Zdravotnické záchranné služby. „Podle informací muž uklouzl během traversu pod Malým Šišákem a sjel asi sto metrů z prudkého srázu. Ostatní se ovšem k němu nebyli v tu chvíli schopni dostat. Ihned jsme tedy na místo vyslali šest našich záchranářů v terénním autě a na čtyřkolce," popsal situaci u nehody Pavel Jirsa, náčelník Horské služby Krkonoše s tím, že ke zraněnému zamířil i vrtulník z Liberce.

Zásah záchranářů na zledovatělé cestě mezi Špindlerovou boudou a Sněžkou<br />Autor: Horská služba Krkonoše Členové HS dorazili na místo krátce po příletu vrtulníku. „Zjistili, že se dolů mezitím postupně dostali dva mužovi synové. Vrtulník pak u muže vysadil lékaře a leteckého záchranáře Horské služby z Jizerských hor. Jakmile se k nim členové HS připojili, vyšetřili zraněného a došli k závěru, že se s největší pravděpodobností jedná o poranění ramene a zlomeninu nohy. Muže tedy po ošetření umístili do podvěsového vaku a posádka vrtulníku s ním přeletěla na místo, kde jej mohla naložit na palubu," uvedl k záchranné akci Pavel Jirsa a doplnil, že oba syny pak museli členové HS pomocí lanové techniky vytáhnout zpět na cestu.

Manželka zraněného záchranářům řekla, že ona i ostatní přecházeli místo pádu pěšky se sundanými lyžemi. „Je pravděpodobné, že kdyby měl muž běžky sundané také, k uklouznutí by nedošlo. Pravdou ale je, že před několika dny se vytvořil mokrý sníh, který však dnes v noci umrzl a na mnoha místech jsou tak cesty silně zledovatělé," varoval turisty i běžkaře náčelník Jirsa. Dodal, že doporučuje všem, aby trasy túr pečlivě plánovali a vydávali se na některé úseky s nutností traversu vybaveni alespoň takzvanými nesmeky.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie hledá svědky srážky dvou lyžařek ve skiareálu Benecko
Číslo horské služby 1210 bude od 1. února u T-Mobile zdarma
Aplikace Horská služba končí
Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku
Horská služba obnovuje v Krkonoších zaváté značení

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnostně otevřeli opravenou silnici mezi Tanvaldem a Albrechticemi

Slavnostní otevření nově zrekonstruované silnice III/29042 mezi městem Tanvald a obcí Albrechtice v Jizerských horách se konalo v pondělí 24. června. Tato silnice je důležitou turistickou tepnou vedoucí podél řeky Kamenice do Jizerských hor a především do sportovního areálu Tanvaldský Špičák. V rámci rozsáhlé investiční akce došlo k opravě opěrné zdi včetně vybudování ochranných prvků a především položení nového asfaltového povrchu. Podrobnosti a fotografie na Našem Jablonecku

Prameny Valdštejn a Boží voda jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí informoval o pravidelné kontrole pramenů vody na území města Turnova. Oba turnovské prameny jsou pitné! Prameny vody byly podrobeny pravidelnému laboratornímu přezkoumání kvality dne 20. června 2019. Splněny byly všechny hygienické limity požadované vyhláškou Ministerstva zdravotnictví České republiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Železniční doprava na Frýdlantsku se vrací do normálu
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Video: Zahájení olympiády dětí a mládeže v Liberci
Nová výstava představí v Semilech díla mistrů 1. poloviny 20. století
Fotbalisté Přepeř budou hrát v příští sezoně třetí nejvyšší ligu

Nejčtenější články

23.06.: Škatulata aneb Jaké bude složení fotbalových soutěží?
24.06.: Zemřel trenér nejlepších českých skokanů Zdeněk Remsa
22.06.: Letní kino v Jilemnici bude letos promítat na celkem šesti místech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT