Bohatá nabídka plesů a karnevalů potěší v únoru všechny tanečníky

02.02.2020 19:16:09 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Železnice,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Bohatá nabídka plesů a karnevalů potěší v únoru všechny tanečníky

Průběžně aktualizováno: Tance milovní spoluobčané mají v únoru nejvíce příležitostí v roce k ukázání svého umění. Od 1. do 29. února 2020 se koná v našem regionu mnoho desítek plesů, maškarních bálů, karnevalů a masopustních veselic. Přinášíme vám jejich stručný přehled.

Z výčtu hasičských, maturitních plesů, ale i karnevalů jmenujme alespoň Ples města Semily, kde bude předána Cena města Semily, ples města Turnov či Maškarní ples ve Slané.

Výčet akcí v Pojizeří, v Podkrkonoší, v Českém ráji a Jablonecku zdaleka není úplný, pokud by vám scházel nějaký oblíbený ples, tak můžete zaslat stručnou pozvánku na email redakce@nasepojizeri.cz. Postupně budeme opět i doplňovat fotogalerie z už proběhlých plesů, které budeme mít k dispozici. V případě zájmu o zveřejnění můžete fotografie sami zaslat na email redakce.

Sobota 1. února

Babí hop
Tradiční maškarní rej, hraje kapela Kontakt, moderuje Jiřina Kořenská. V Eurocentru Jablonec nad Nisou od 19 hodin.

Sportovní ples a karneval Těpeře
Akce TJ Sokol Těpeře v místní sokolovně. Od 14 hodin Dětský karneval s DJ Brožkem, od 20 hodin 14. Sportovní ples s Rytmou.

Zahrádkářský ples
Hraje Gemini. Železný Brod, restaurace Sport od 20 hodin.

Oldies párty We All
Hrají A. Mastník a J. Hoření. Hrubá Horka, sokolovna od 20 hodin.

12. Obnovený všesportovní ples, tentokrát řádně pyžamový
Od 20 hodin v sále Parkhotelu na Smržovce. K tanci a poslechu hraje, tak jako v předchozích letech, skvělý liberecký Big´O´Band. Lístky jsou v prodeji v kanceláři DPD u Olgy Kahánkové (727 806 218). Výtěžek z plesu je určen na podporu sportu smržovské mládeže.

Neděle 2. února

Rýnovický masopustní rej
Masopustní průvod masek a kapela Bleskový sběr - tak se baví v Rýnovicích! Na program vás zve Dům česko-německého porozumění 2. února ve 14 hodin sraz průvodu masek, od 16 h setkání s muzikou.

Pátek 7. února

Maturitní ples OAHŠ A SOŠ - 4S A 4OA
K tanci a poslechu hraje Big Band ZUŠ Turnov. KC Střelnice od 19.30 hodin, vstupné 200 Kč - sezení/ 180 Kč - stání.

Ples gymnázia Tanvald
Koná se ve sportovní hala při ZŠ Výšina Tanvald od 20 hodin.

Sobota 8. února

Maturitní ples SUPŠS Železný Brod
Sokolovna Železný Brod od 20 hodin.Téma: Back to the Sixties.

Hasičský ples Jilemnice
Společenský dům Jilm v Jilemnici od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje Alibi Rock. Společenské oblečení nutností, nechybí bohatá tombola.

Ples absolventů a přátel školy OAHŠ Turnov
K tanci a poslechu zahraje Jazzika. KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 500 Kč.

Masopust na Proseči pod Ještědem
V sobotu 8. února pořádá folklorní soubor Horačky tradiční masopustní obchůzku se vším všudy! Do průvodu zveme všechny nadšence i s jejich dětmi. V průvodu se můžete těšit na tradiční masopustní masky z Podještědí. Kdo sám dorazí v masce, udělá všem velkou radost! Vyráží se zhruba v 10:00 z hoření Proseče. Celá sláva se zakončí v místní sokolovně, kde bude čekat pivo a něco dobrého k jídlu. Od 17:00 se pak můžete těšit na živou muziku v podání nejzapálenějších muzikantů z okolí.

Na semilském kluzišti chystají tradiční Maškarní karnevalNeděle 9. února

Maškarní karneval na ledě
Na městském kluzišti v Semilech se koná v neděli 9. února od 14 do 16 hodin Maškarní karneval na ledě. Akci pořádá Sportovní centrum Semily. Samostatná pozvánka

Dětský karneval ve Valteřicích
TJ Sokol Valteřice pořádá od 14 hodin v místní sokolovně Dětský karneval. Děti se mohou těšit na  lovení rybček, tradiční skotačení a spoustu další zábavy. Vstupné dobrovolné.

Masopust v Semilech
Opět tradiční masopustní veselí včetně průvodu masek. Hudba, občerstvení a mnoho dalšího. Všechny masky jsou vítány. Neděle 9. února od 10.00 na Komenského náměstí.

Středa 12. února

Sportovec roku 2019 v Turnově
Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Nejlepší sportovec města Turnova za rok 2019. KC Střelnice od 18 hodin, vstupné zdarma.

Pátek 14. února

Maturitní ples oktávy Gymnázia Turnov
K tanci a poslechu hraje skupina EGO retro music. KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 200 Kč - sezení/ 180 Kč - stání.

Hasičský bál v Mříčné
SDH Mříčná pořádá v sále sokolovny v Mříčné od 20 hodin hasičský bál. K tanci a poslechu hraje skupina Variace. Slosování o ceny, občerstvení, vstupné 100 Kč.

V Rokytnici chystají pašeráckej vejkend

Pašeráckej vejkend Rokytnice nad Jizerou
Již tradiční akce plná masopustního veselí a zábavy se koná 14. a 15. února na Dolním náměstí a v lyžařském areálu na Studenově. Těšit se můžete i na pašerácký jarmark či vepřové hody s řadou pochoutek. Nebude chybět ani kulturní program pro dospělé i pro děti. A rozhodně si nenechte ujít sjezd pašeráků v dobovém oblečení na historických lyžích ze Studenova dolů. Podrobná pozvánka

XIV. reprezentační ples Městského divadla Jablonec nad Nisou
Ples zamilovaných zní letošní motto. Účinkují: Jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator, Magda Malá, Bohuš Matuš, hadí muž Ludvík Berousek. K tanci a poslechu hraje Big´O´Band Marka Ottla.

Ve Slané chystají maškarní ples

Sobota 15. února

Maškarní ples ve Slané
Ve Slané jako již tradičně chystají maškarní ples, který se bude konat 15. února od 20.00 v KD Slaná. Těšit se můžete na soutěž o nejhezčí masku, bohatou tombolu, míchané nápoje, fotokoutek i kulturní vložku. K tanci i poslechu zahraje hudební soubor Relax. Večerem provede Štěpán Strnad. Samostatná pozvánka

Sousedský ples
SDH Víchová nad Jizerou pořádá na sále KD Víchová od 20 hodin Sousedský ples. K tanci a poslechu hraje Maraton. Nechybí tombola, vstup 90 Kč. Od 14 hodin předchází akci dětský maškarní rej.

 

V Bozkově pořádají opět maškarní bál Maškarní bál v Bozkově
SDH Bozkov pořádá v místní sokolovně v sobotu od 13.30 dětský karneval a od 20.30 dospělácký maškarní bál. Hudba v plesovém stylu dj Baly, soutěž o nejlepší masky. Podrobná pozvánka

Kamenický ples
Sokolovna Hrubá Horka od 20 hodin. Hraje Druhá míza.

 

Na Dlaskově statku chystají tradiční masopustMasopustní rej na Dlaskově statku
Tradiční lidový svátek prožijete 15. února na Dlaskově statku u Turnova, kterým se uzavírá masopustní období. Všichni zúčastnění mohou ochutnat zabíjačkové pochoutky, popít nápoje alkoholické i nealkoholické a především se mohou těšit na bujarý rej maškar, hudbu a vystoupení folklorních souborů. Kroje i tradiční masopustní masky předvedou folklórní soubory Hořeňák z Lázní Bělohradu a Šafrán z Jablonce nad Nisou. K tanci i poslechu zahraje turnovská kapela Různá dobrá společnost.Masky vítány! Akce začíná ve 13.00 a ke svému konci dospěje kolem 16 hodin. Podrobná pozvánka

 

Pozvánka na 11. Ples města Turnov XI. Městský ples v Turnově
Město Turnov srdečně zve všechny příznivce tance, hudby a dobré nálady na XI. ročník městského plesu, který pořádá dne 15. února 2020 Město Turnov ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov. Po celý večer bude hrát Orchestr Ladislava Bareše a těšit se můžete i na další doprovodný program. Vstupenky lze zakoupit od 16. 12. 2019 na recepci Kulturního centra Střelnice. Finanční výtěžek městského plesu bude věnován na podporu Městské knihovny Antonína Marka v Turnově, která právě v roce 2020 oslaví 200. výročí svého založení. KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 260 Kč. Pozvánka

Ples města Semily doprovází Big´O´Band Marka Ottla

Ples města Semily
Dvanáctý reprezentační městský ples v Semilech. Proběhne předání ocenění Cena města Semily za rok 2019, k tanci a poslechu hraje Big´O´Band Marka Ottla. Během večera vystoupení pěveckého spolku Jizeran a ukázka argentinského tanga. Vstupenky jsou slosovatelné o hodnotné ceny. V sále KC Golf Semily od 20.00. Vstupné: 100 Kč. Samostatná pozvánka

Neděle 16. února

Velký rodinný karneval
Hraví rodičové a milé děti neváhejte ani chvilenku a chystejte masky na náš velkolepý karneval. Do kouzla Orientu a pohádek tisíce a jedné noci se ponoříme v polovině února. Těšit se můžete na hry či dobrodružné soutěže pro děti i rodiče. Letošní karneval nese podtitul Aladinova lampa, těšíme se na všechny orientální kostýmy dětí i dospělých. I letos bude mít každý účastník karnevalu v kostýmu či masce nižší vstupné, a to bez ohledu na věk. KC Střelnice od 15 hodin, vstupné 50 Kč/ s maskou 30 Kč - bez ohledu na věk.

Pátek 21. února

Sportovní ples Tanvald
Koná se ve sportovní hale Výšina Tanvald.

Sobota 22. února

Dětský karneval Košťálov
Obec Košťálov a "Báječný ženský" pořádají dětský karneval. začátek ve 13 hodin, přihlášení masek do soutěže do 14 hodin. Hudba DJ P. P. a spol. Vstupné děti zdarma, dospělí 40 Kč.

Masopustní veselice Bzí
Sokolovna Bzí od 11 hodin.

Hostinnský masopust
Dne 22. února 14:00 vypukne průvod masek, masopustní dílničky pro děti, folklórní soubor Horal - lidové písně a tance. Občerstvení zajištěno.

Masopust Horní Maršov
Dne 22. února od 12:00 začnou pravé zabijačkové hody doplněné sladkým pohoštěním a spoustou dobrého pití. Průvod s živou hudbou se vydá obchůzkou po obci, závěrečná masopustní veselice na náměstí, dětský maškarní karneval v budově ZŠ Horní Maršov. 

Jirkovský ples
Sokolovna Jirkov od 20 hodin. Hraje Donaha.

Masopust Lánov
Už 7. ročník masopustního veselí odstartuje 22. února ve 12:30 průvodem masek z Dolního do Prostředního Lánova, ke kterému se po cestě může připojit každý. Za budovou OÚ v Lánově probíhají soutěže za hudebního doprovodu kapely, občerstvení za lidové ceny (klobásky, jitrnice, jelita, gulášek, koláčky, chlebíčky, svařák), příjemná atmosféra.

Masopustní průvod Železnicí
Café Terasy a Vlastivědné muzeum Železnice Vás zvou na masopustní průvod Železnicí s živou hudbou. Akce se koná v sobotu 22. února. Sraz je v 15:00 na náměstí. Masopustní pochoutky a posezení v Café Terasy. Masky s sebou!

Čumprďáci Smržov u Českého Dubu
Dne 22. února se můžete vydat na tradiční masopustní průvod masek, ke kterému se můžete přidat v 10 hodin u místní hospody Čertova zeď. Za doprovodu místních muzikantů obejdete vesnici, kde u každého domu čeká tradiční pohoštění. 

Neděle 23. února

Masopust Železný Brod
Dne 23. února v 15 hodin předáme klíč od masopustního veselení a vyrazíme v průvodu masek z Běliště směr na Malé náměstí. Průvod projde památkovou rezervací Trávníky a zastaví na občerstvení maskovaných v jednotlivých chalupách. Průvod bude zakončen na Malém náměstí, kde dojde ke svatbě ženicha a nevěsty, pohřbení basy a kde se bude točit mlýn na staré báby. Na Malém náměstí bude také spousta dobových stánků s různými druhy občerstvení. 

Liberecký masopust
I v Liberci mají svůj masopust. Dne 23. února je připraven Průvod masek městem o 10:30, zabijačkové hody, pivo, guláš, sladkosti a další dobroty od místních trhovců, dechovka a další.

Úterý 25. února

Masopustní průvod Tanvald
Již tradiční 19. ročník masopustu se koná 25. února. Sraz masek od 15:00 hod před tanvaldskou radnicí.  

Vrchlabský masopust
Dne 25. února odstartuje již sedmý ročník obnovených masopustních tradic, který pořádá vrchlabské muzeum ve čtyřech historických domcích na náměstí Míru. Vezměte masky, zapojte se do průvodu, za doprovodu řízné muziky půjdeme za starostou vyzvednout klíče od města a poté nás na náměstí čeká satirické divadelní představení a spousta dalšího veselí!

Pátek 28. února

Erotický ples
K tanci a poslechu hraje kapela Koneckonců. Těšte se na striptýzová vystoupení, Travesti show Techtle Mechtle a další překvapení. KC Střelnice od 20 hodin, vstupné 300 Kč.

Sobota 29. února

Masopust Rovensko pod Troskami
Dne 29. února vypukne tradiční rovenský masopust od 14:30 shromážděním Na Týně. 

Absolventský ples Gymnázia Turnov
K tanci a poslechu hraje Orchestr Vladimíra Janského. KC Střelnice od 19 hodin, vstupné od 190 Kč na www.GyTuPles.cz.

Absolventský ples GIO Semily
Ředitelství školy a SRPG z Gymnázia Ivana Olbrachta, Vás co nejsrdečněji zvou na 25. Absolventský ples. Koná se ve všech prostorách KC Golf Semily od 20.00.

Pátek 6. března

Maturitní ples SUPŠ A VOŠ
K tanci a poslechu hraje kapela Holiday Express.KC Střelnice od 19 hodin, vstupné v předprodeji 200 Kč/ na místě 250 Kč.

Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval Sobota 21. března

Maškarní karneval v Jablonci nad Jizerou
SDH Jablonec nad Jizerou pořádá v místním kulturním domě v sobotu 21. března od 20 hodin maškarní karneval. K maškarnímu rejdění a tančení bude hrát kapela Adaptace z Turnova. Občerstvení zajištěno, soutěže masek s vyhodnocením o půlnoci. Vstupné 90 Kč, masky budou při vstupu cenově zvýhodněny. Samostatná pozvánka

Jaké byly lednové plesy?

Jaké byly loňské plesy? + fotogalerie z některých plesů

Aktuální kultura v městech Pojizeří:

Masky, muzika, hodování. Liberecký kraj ožije masopustním veselím

Akce Kulturního centra Golf Semily v únoru

Únorový program Kulturního centra Střelnice Turnov

Přehled kulturních akcí v Železném Brodě v únoru

Další kulturní nabídka v rubrice KULTURA

Už proběhlé společenské akce, plesy a bály:

Obrazem: Masopust v Huntířově 2020

Na semilském kluzišti pořádali tradiční Maškarní karneval

Masopust v Semilech 2020 objektivem Lenky Hřibové

Obrazem: Maturitní ples Oktávy Gymnázia a OA Tanvald

Návrat SDH Semily I aneb ples po sedmi letech

Obrazem: Vyhlášení Nejúspěšnějšího sportovce Jablonecka 2019

Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2020

FOTO: Korunu nejlepšího sportovce Pojizeří uhájil Roman Koudelka

Obrazem: Slavnostní ples přátel umění města Tanvald

Obrazem: Myslivecký bál v Bozkově 2020

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT